Eurowizja Junior 2019
Fot. materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Zagraniczni wielbiciele Eurowizji Junior krytykują Polskę?!

„Teraz to już Polskowizja!”

Olga Figaszewska 25 listopada 2019 12:51
Eurowizja Junior 2019
Fot. materiały prasowe

17. edycja Eurowizji Junior jest już za nami. Viki Gabor okazała się bezkonkurencyjna! Polska po raz drugi z rzędu zwyciężyła konkursie i tym samym zapisała się w historii. Nasza reprezentantka sama nie mogła do końca uwierzyć w swoją wygraną i nie kryła radości. Ale z wynikiem nie mogą pogodzić się zagraniczni fani Eurowizji Junior. Czy zarzucają Polsce manipulację głosami?!

Zagraniczni fani krytykują wynik Eurowizji Junior 2019. Co zarzucają Polsce?

Jej muzyka porwała tłumy, piosenka Superhero od dawna jest hitem sieci…  Dzięki Viki Gabor Polska jest pierwszym krajem, który wygrał konkurs dwa razy z rzędu. Wydawało się, że nikt nie będzie miał żadnych zastrzeżeń do wyniku głosowania, a jednak… W sieci po ogłoszeniu werdyktu pojawiły się krytyczne komentarze ze strony zagranicznych fanów.

Eurowizja Junior 2019, Viki Gabor, Superhero
Fot. Thomas Hanses (EBU)

W tym roku internauci mogli oddawać głosy także na swoich reprezentantów. Logiczne, że Polacy przekazywali najwyższą notę na swoją przedstawicielkę. To pokazuje, że zaangażowanie naszych fanów się opłaciło. Dlaczego inne kraje tego nie wykorzystały?

„Polska ewidentnie sabotowała pozostałych uczestników”, „Wygrała tylko dzięki głosowaniu Polaków”, „Teraz to już Polskowizja!”, „Gdyby nie to głosowanie, skończyliby na końcu listy”, czytamy.

A niektórzy uszczypliwie pytają, czy za rok Polska także wygra z powodu głosów oddanych przez widzów i internautów… Wielbiciele konkursu nie zgadzają się z krytyką. „Każdy kraj głosuje na siebie w internecie, więc KAŻDY przyznaje sobie dwunastkę. Dzięki temu żadne dziecko nie ma ZERA, a szanse dalej są wyrównane. Ekspertów tyle w tych komentarzach, a jak zwykle brak im sensu”, mówi jeden z nich.

Emocje po występie Viki Gabor. Jak skomentowała wynik Konkursu Eurowizji 2019?

Po emocjonującym finale na Instagramie Viki Gabor pojawił się poruszający wpis. 12-latka przyznała, że wygrana to dla niej prawdziwa niespodzianka. Młodziutka wokalistka podziękowała wszystkim fanom za głosy i dobre słowa.

„Kochani! Brak mi słów! 😍 Bardzo się cieszę z tej wygranej. Nie spodziewałam się tego! 😊 To jest najlepsza rzecz, jaka mi się przytrafiła i zapamiętam ten dzień do końca swojego życia. ❤️❤️❤️ Wszyscy byli naprawdę świetni! Tancerze dali z siebie 100% i tak fajnie mi w tym pomogli!  Dziękuję Wam Wszystkim i serdecznie Was pozdrawiam!!”, dodała.

Viki Gabor gratulowały gwiazdy polskiego show-biznesu, a także przedstawiciele państwa. Andrzej Duda na Twitterze nie krył swojej dumy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

[ENG⤵️] Kochani! Brak mi słów! 😍 Bardzo się cieszę z tej wygranej. Nie spodziewałam się tego! 😊 To jest najlepsza rzecz, jaka mi się przytrafiła i zapamiętam ten dzień do końca swojego życia. ❤️❤️❤️ Wszyscy byli naprawdę świetni! Tancerze dali z siebie 100% i tak fajnie mi w tym pomogli! 🥰 Dziękuję Wam Wszystkim i serdecznie Was pozdrawiam!! Share The Joy!! 🎶💛💚🧡💜 . Hey guys! I don't even know how to put it into words. 😍 I can't believe I've won. Wasn't expecting it at all. 😊 That's the best thing that ever happened to me and I will remember this moment until the rest of my life. ❤️❤️❤️ Everyone was just so good! Our dancers gave it their all and made the performance even better. 🥰 Thank you guys so much. Lots of love!! Share the joy! 🎶💛💚🧡💜 . #JESC2019 | #ShareTheJoy | #Superhero | #Dziękuję !! @junioreurovisionofficial

Post udostępniony przez Wiktoria Gabor (@vikigaborofficial)

„Wielkie brawa, gratulacje i podziękowania dla Wiktorii Viki Gabor za wspaniały sukces i piękne reprezentowanie Polski w konkursie Eurowizji Junior. Roksana Węgiel dała świetny przykład i zyskała godną Następczynię na europejskiej scenie juniorskiej. Brawo! Super!”, napisał.

„Viki Gabor najlepsza w Europie! Wiktoria odniosła zwycięstwo w wielkim stylu na oczach całego świata. Serdeczne gratulacje dla naszej młodej, ale już wielkiej Artystki!”, skomentował także premier Mateusz Morawiecki na swoim profilu na Facebooku.

My również jesteśmy zachwyceni wykonem Viki Gabor i jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Rozpiera nas duma! 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.