jennifer grey tragiczny wypadek
Fot. Mary Evans Picture Library
O TYM JEST GŁOŚNO

Tragiczny wypadek zakończył karierę Jennifer Grey

Co spotkało Baby z Dirty Dancing?

Aleksandra Andrzejak 27 lutego 2021 16:57
jennifer grey tragiczny wypadek
Fot. Mary Evans Picture Library

Jennifer Grey zasłynęła rolą Baby w kultowym filmie Darty Dancing. Dwa tygodnie przed premierą przeżyła tragedię. Nigdy nie uwolniła się od traumy i gnębiącego poczucia winy. 

Jennifer Grey - kariera

Jennifer Grey urodziła się w 1960 roku na Manhattanie. Ojciec Jennifer to niezapomniany Mistrz Ceremonii z Kabaretu Boba Fosse'a, nagrodzonego za tę rolę Oscarem. Mimo to rodzice nie wspierali córki w realizacji marzeń o aktorstwie. Jennifer od szóstego roku życia brała lekcje tańca. Najpierw to był balet, potem jazz, stepowanie, tańce afrykańskie i karaibskie. 

jennifer grey nie zrobila kariery
Fot. Great American Films Limited Partnership / Vestron Pictures / Coll / East News

Jennifer Grey, Patrick Swayze, 1987

Przed udaniem się na casting do Dirty Dancing miała na swoim koncie występy między innymi w takich filmach jak Czerwony świt, Cotton Club, Wolny dzień Ferrisa Bullera. Kiedy przeczytała scenariusz do Dirty Dancing, była w szoku, że główna postać jest tak bardzo do niej podobna. Była zachwycona! Uznała, że musi zdobyć te rolę. Jennifer Grey wygrała casting. Pokonała młodą Sarah Jessicą Parker i Robin Wright. Aktorka miała wówczas 27 lat, czyli o dziesięć więcej niż filmowa Baby.

co spotkalo jennifer grey
Fot. East News

Jennifer Grey, Patrick Swayze, Dirty Dancing

Jennifer Grey - tragiczny wypadek

Jennifer Grey prywatnie spotykała się wówczas z Matthew Broderickiem, którego poznała na planie flmu Wolny dzień Ferrisa Buellera. Miesiąc przed premierą Dirty Dancing wyjechali na urlop do Irlandii.  Podróżowali wynajętym samochodem. Warunki były fatalne - deszcz, mgła i śliski asfalt. Para zabłądziła.  Jadąc po niewłaściwej stronie drogi, Matthew zderzył się czołowo z samochodem, w którym podróżowały matka z córką. Obie kobiety zginęły na miejscu. Aktor został ciężko ranny, złamał nogę i miał poranioną twarz. Jennifer Grey doznała niewielkich obrażeń na ciele, jedna nigdy nie pozbyła się traumy.

tragiczny wypadek jennifer grey
Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Jennifer Grey, sierpień 2021

Dwa tygodnie po tragicznym wypadku odbyła się premiera Dirty Dancing. Film odniósł niebywały sukces! Jennifer Grey otrzymała nominację do Złotego Globu. „Nie sposób było łączyć tak głębokiego smutku, poczucia winy osoby ocalałej, ze świętowaniem i radością. Moje myśli już nigdy nie były takie same, moje ambicje też nie były takie same.” - mówiła po latach Jennifer. Grey rozstała się też z Matthew Broderickiem. Nie został on oskarżony o spowodowanie śmierci, a jedynie ukarany karą grzywny w wysokości 175 dolarów. Do rodziny zmarłych kobiet napisał jedynie kartkę z wyrazami współczucia. Przez traumatyczne zdarzenie kariera 27-letniej Jennifer skończyła się zanim się jeszcze właściwie zaczęła. Nigdy nie zagrała już żadnej znaczącej roli. 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.