Z ŻYCIA GWIAZD

Tom Hanks od lat twierdzi, że wszystko zawdzięcza żonie. Poznaj wyjątkową historię ich miłości!

Aktor kończy dzisiaj 63 lata!

Weronika Kostyra 9 lipca 2019 16:50

Małżeństwo takie jak Rity Wilson i Toma Hanksa to w Hollywood rzadkość. Para jest niemal 31 lat po ślubie i aktor do tej pory często powtarza, że to najlepsze co, go w życiu spotkało. Mimo że teraz każda jego rola to gwarantowany sukces, to zanim poznał swoją żonę był na skraju załamania nerwowego. Tom Hanks, który dzisiaj kończy 63 lata, sam mówi, że wszystko zawdzięcza żonie. Razem przetrwali niejeden kryzys, lecz zawsze mogli na siebie liczyć i mieli w sobie prawdziwe oparcie. Od ponad 30 tworzą jedną z najbardziej wpływowych par w Hollywood. Razem w życiu prywatnym i zawodowym, bo Rita Wilson jest znaną producentką filmową. Tylko pozazdrościć! Poznaj historię ich wielkiej miłości!

Tom Hanks i Rita Wilson: historia miłości

Kiedy poznali się w 1981 roku na planie filmowym, nic nie zapowiadało, że kiedykolwiek osiągną sukces. Ponownie spotkali się cztery lata później. Kiedy poszli razem na kawę w przerwie od zdjęć poczuli, że spotkali drugą połowę. Rita, czyli Margarita Ibrahimoff, z pochodzenia Greczynka, podzielała aspiracje Toma.

Ale nie mogli być razem. Od 1978 roku Tom Hanks tkwił w destrukcyjnym małżeństwie z aktorką Susan Dillingham. Mieli dwoje dzieci: Colina, który urodził się dwa miesiące przed ślubem, i młodszą o pięć lat Elizabeth. Tom, by utrzymać rodzinę, łapał każdą pracę. Zarabiał 256 dolarów na tydzień – grosze jak na Hollywood. Samantha dawała mu jednak do zrozumienia, że był nieudacznikiem. Tom pił, sięgnął po narkotyki. Wiedział, że z Ritą miałby szansę na normalne życie, ale nie potrafił odejść od żony. Nie chciał, by jego dzieci przechodziły przez to samo, co on w dzieciństwie. Jego rodzice rozstali się, a on i jego rodzeństwo młodość spędzili w podróży, a także lądowali w rodzinach zastępczych.

Problem nieszczęśliwego małżeństwa Toma Hanksa rozwiązał się sam. Po dziewięciu latach Samantha wystąpiła o rozwód. Tom wspominał: „To był koszmar. Żona chciała ograniczyć moje prawa ojcowskie. Twierdziła, że znęcałem się nad dziećmi. Na szczęście, sąd nie dał jej wiary”. Tom uwolnił się od żony w 1987 roku, ale przeżył załamanie nerwowe.

Rita czekała na niego cierpliwie. W sylwestra ’87, na 10 sekund przed Nowym Rokiem, Tom Hanks poprosił ją o rękę. Pobrali się 30 kwietnia 1988 roku. „I wtedy zaczyna się najpomyślniejszy dla nas okres”, mówił Tom. Za rolę w „Dużym” dostał pierwszą nominację do Oscara. Niespodziewanie jego „przeciętność” stała się atutem.

Dla ich związku z Ritą to był trudny moment. Tom chciał, aby dzieci zapamiętały ojca jako zawsze uśmiechniętego faceta, który był z nimi. Większość czasu był jednak z dala od nich, na planie. Ktoś musiał zająć się domem. W tym momencie Rita odłożyła swoje aspiracje na bok. Gdy dzieci – Chet, który urodził się w 1990 roku i o pięć lat młodszy Truman – były małe, w ogóle zrezygnowała z pracy i wzięła na siebie wszystkie domowe obowiązki.

W Hollywood Hanks zyskał opinię aktora, który gwarantuje, że film stawał się hitem. Zarabiał miliony za role. Na tym sukcesy się nie kończyły. Od 2000 roku Hanks zaczął także produkować filmy. I znów okazało się, że ma świetne wyczucie do dobrych scenariuszy. Rita, która odchowała właśnie dzieci, dołączyła do męża. Są jedną z najlepiej zarabiających par w show-biznesie. Mają kilka domów, prywatny odrzutowiec i ogromną kolekcję starych maszyn do pisania.

Tom Hanks docenia wsparcie i pomoc, którą zapewniła mu żona i wie, że nie osiągnąłby sukcesu bez niej. Sam także wspierał ją w trudnych chwilach, kiedy kilka lat temu walczyła z ciężką chorobą. Rita Wilson w 2015 roku poinformowała media, że walczy z rakiem piersi. Poddała się wtedy podwójnej mastektomii i rekonstrukcji piersi. Zabieg okazał się skuteczny. „Przeszłam podwójną mastektomię i rekonstrukcję piersi po diagnozie inwazyjnego nowotworu piersi. Teraz wracam do zdrowia. Co najważniejsze, rokowania są dobre. Dlaczego? Bo nowotwór został wykryty we wczesnym stadium, mam doskonałych lekarzy i otrzymałam drugą opinię. Wczesna diagnoza jest kluczowa. Mam nadzieję, że to zachęci ludzi do skonsultowania swojej diagnozy i zaufania instynktowi, który podpowiada, że coś jest nie tak. Jestem bardzo wdzięczna za wszystkie modlitwy, życzenia i troskę, jaką mi okazywaliście. Nie mam raka! Jestem w 100 procentach zdrowa!”, napisała wtedy Rita Wilson na Facebooku. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie de Luxe VIVA!, a w nim: ANJA RUBIK o tym, jak się czuje w roli singielki i o planach na przyszłość. Intymna sesja KINGI KORTY z synkiem GREYSONEM i inspirująca rozmowa na temat późnego macierzyństwa. Skandalista i geniusz – ELTON JOHN. RODZINA KOKCZYŃSKICH, właścicieli Park Cafe w Konstancinie, o tym, jak stworzyć „fajne miejsce”.