Małżonkowie są ze sobą już od ponad trzech dekad

Weronika Kostyra 24 marca 2022 18:44

Wzajemne wsparcie i zrozumienie. Wielka siła. I pewność, że będą ze sobą już zawsze. Małżeństwa takie jak Rity Wilson i Toma Hanksa w Hollywood są rzadkością. Ślub wzięli ponad 30 lat temu. On zwykł mówić, że to najlepsze, co go w życiu spotkało. Teraz ma na koncie niemal same sukcesy, ale zanim poznał Ritę, był na skraju załamania nerwowego. Tom Hanks twierdzi, że wszystko zawdzięcza ukochanej. Razem przetrwali mniejsze i większe kryzysy, lecz zawsze byli dla siebie ostoją. W Hollywood są razem i w życiu prywatnym, i zawodowym, bo Rita Wilson jest znaną producentką filmową. Poznaj historię ich wielkiej miłości!

Tom Hanks i Rita Wilson - jak się poznali?

Kiedy poznali się w 1981 roku na planie filmowym, nic nie zapowiadało, że kiedykolwiek osiągną sukces. Ponownie spotkali się cztery lata później i kiedy poszli razem na kawę, poczuli, że spotkali drugą połowę. Rita, czyli Margarita Ibrahimoff – z pochodzenia Greczynka – podzielała aspiracje Toma.

Zaiskrzyło od razu, ale nie mogli być razem. Od 1978 roku Tom Hanks tkwił w destrukcyjnym małżeństwie z aktorką Susan Dillingham. Mieli dwoje dzieci: Colina, który urodził się dwa miesiące przed ich ślubem, i młodszą o pięć lat Elizabeth. Tom, by utrzymać rodzinę, łapał każdą pracę. Zarabiał 256 dolarów na tydzień – to grosze jak na Hollywood. Samantha dawała mu do zrozumienia, że był nieudacznikiem. Tom pił, sięgnął po narkotyki. Wiedział, że z Ritą miałby szansę na normalne życie, ale nie potrafił odejść. Nie chciał, by jego dzieci przechodziły przez to samo, co on w dzieciństwie. Jego rodzice rozstali się, a on i jego rodzeństwo młodość spędzili w podróży, a także lądowali w rodzinach zastępczych.

Problem nieszczęśliwego małżeństwa Toma Hanksa rozwiązał się sam, kiedy po dziewięciu latach Samantha wystąpiła o rozwód. Tom wspominał: „To był koszmar. Chciała ograniczyć moje prawa ojcowskie. Twierdziła, że znęcałem się nad dziećmi. Na szczęście, sąd nie dał jej wiary”. Tom uwolnił się od żony w 1987 roku.

Rita czekała na niego cierpliwie. W sylwestra 87. roku, na 10 sekund przed Nowym Rokiem, Tom Hanks poprosił ją o rękę. Pobrali się 30 kwietnia 1988 roku. „I wtedy zaczyna się najpomyślniejszy dla nas okres”, mówił Tom. Za rolę w „Dużym” dostał pierwszą nominację do Oscara. Niespodziewanie jego „przeciętność” stała się atutem. Dla ich związku z Ritą był to jednak trudny moment.

Tom chciał, aby dzieci zapamiętały ojca jako zawsze uśmiechniętego faceta, który był z nimi, ale większość czasu był z dala od nich, na planie. Ktoś musiał zająć się domem, dlatego Rita odłożyła swoje aspiracje na bok. Gdy dzieci – Chet, który urodził się w 1990 roku i o pięć lat młodszy Truman – były małe, w ogóle zrezygnowała z pracy i wzięła na siebie wszystkie domowe obowiązki.

Zobacz też: Uzależnienie od narkotyków, skandale, rozboje... Kim jest Chester Hanks?

Tom Hanks i Rita Wilson: historia miłości

W Hollywood Hanks zyskał opinię aktora, który gwarantował, że film stawał się hitem. Zarabiał miliony za role, ale na tym sukcesy się nie kończyły. Od 2000 roku zaczął także produkować filmy. I znów okazało się, że ma świetne wyczucie do dobrych scenariuszy. Rita, która odchowała dzieci, dołączyła do męża. Są jedną z najlepiej zarabiających par w show-biznesie. Mają kilka domów, prywatny odrzutowiec i ogromną kolekcję starych maszyn do pisania.

Tom Hanks docenia wsparcie i pomoc, którą zapewniła mu żona i wie, że nie osiągnąłby sukcesu bez niej. Sam także wspierał ją w trudnych chwilach, kiedy kilka lat temu walczyła z ciężką chorobą. Rita Wilson w 2015 roku poinformowała media, że walczy z rakiem. „Przeszłam podwójną mastektomię i rekonstrukcję piersi po diagnozie inwazyjnego nowotworu piersi. Teraz wracam do zdrowia. Co najważniejsze, rokowania są dobre. Dlaczego? Bo nowotwór został wykryty we wczesnym stadium, mam doskonałych lekarzy i otrzymałam drugą opinię. Wczesna diagnoza jest kluczowa. Mam nadzieję, że to zachęci ludzi do skonsultowania swojej diagnozy i zaufania instynktowi, który podpowiada, że coś jest nie tak. Jestem bardzo wdzięczna za wszystkie modlitwy, życzenia i troskę, jaką mi okazywaliście. Nie mam raka! Jestem w 100 procentach zdrowa!”, napisała wtedy Rita Wilson na Facebooku.

Rok 2020 dla Toma Hanksa i jego żony nie zaczął się najlepiej. W trakcie przebywania na planie zdjęciowym w Australii, poczuli zmęczenie i ból ciała. Po wykonaniu testów na koronawirusa okazało się, że są zakażeni. Artysta poinformował o tym w mediach społecznościowych, a miliony fanów życzyły parze zdrowia.

Zobacz też: Ofiara botoksu, operacji plastycznych i nieszczęśliwej miłości! Oto złamane życie Meg Ryan

Aktor wyjawił później, że choć u niego wirus przejawiał się głównie ogólnym bólem ciała i zmęczeniem, inaczej było u jego żony, Rity. „Miała znacznie wyższą temperaturę i inne symptomy. Straciła poczucie smaku i węch. Nie czerpała absolutnie żadnej przyjemności z jedzenia przez dobre 3 tygodnie”, opowiadał. Dodatkowo miała skutki uboczne, które wywołały leki na malarię, bowiem leczono ją chlorochiną. Aktor zdradził: „Miała takie nudności, że musiała czołgać się do łazienki. To trwało jakiś czas”. Razem przetrwali ten trudny moment i teraz Tom Hanks i Rita Wilson cieszą się dobrym zdrowiem.

Zobaczcie ich wspólne zdjęcia! 

1/6
Tom Hanks, Rita Wilson, 1987 rok
Copyright @East News
1/6

Rita Wilson i Tom Hanks w 1987 roku.

2/6
Tom Hanks, Rita Wilson, 2013 rok
Copyright @East News
2/6

Rita Wilson i Tom Hanks w 2013 roku.

3/6
Tom Hanks i Rita Wilson
Copyright @Instagram @ritawilson
3/6

Rita Wilson i Tom Hanks od lat są szczęśliwym małżeństwem.

4/6
Tom Hanks i Rita Wilson
Copyright @Instagram @ritawilson
4/6

Rita Wilson i Tom Hanks ślub wzięli 33 lata temu, w 1988 roku.

5/6
Tom Hanks i Rita Wilson
Copyright @Instagram @ritawilson
5/6

Rita Wilson i Tom Hanks mogą liczyć na siebie w każdej sytuacji.

6/6
Tom Hanks i Rita Wilson
Copyright @Instagram @ritawilson
6/6

Rita Wilson i Tom Hanks na rozdaniu Złotych Globów.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.