HISTORIA MIŁOŚCI

Tom Hanks od lat twierdzi, że wszystko zawdzięcza żonie. Poznaj wyjątkową historię ich miłości!

Znany aktor kończy dzisiaj 65 lat!

Weronika Kostyra 9 lipca 2021 07:05

Małżeństwo takie jak Rity Wilson i Toma Hanksa to w Hollywood rzadkość. Para jest ponad 30 lat po ślubie i aktor często powtarza, że to najlepsze, co go w życiu spotkało. Teraz każda jego rola to gwarantowany sukces, ale zanim poznał Ritę, był na skraju załamania nerwowego. Tom Hanks, który dzisiaj kończy 65 lat, sam mówi, że wszystko zawdzięcza żonie. Razem przetrwali niejeden kryzys, lecz zawsze mogli na siebie liczyć i mieli w sobie prawdziwe oparcie. Tworzą jedną z najbardziej wpływowych par w Hollywood, razem w życiu prywatnym i zawodowym, bo Rita Wilson jest znaną producentką filmową. Tylko pozazdrościć! Poznaj historię ich wielkiej miłości!

Tom Hanks i Rita Wilson - jak się poznali?

Kiedy poznali się w 1981 roku na planie filmowym, nic nie zapowiadało, że kiedykolwiek osiągną sukces. Ponownie spotkali się cztery lata później i kiedy poszli razem na kawę, poczuli, że spotkali drugą połowę. Rita, czyli Margarita Ibrahimoff – z pochodzenia Greczynka – podzielała aspiracje Toma.

Zaiskrzyło od razu, ale nie mogli być razem. Od 1978 roku Tom Hanks tkwił w destrukcyjnym małżeństwie z aktorką Susan Dillingham. Mieli dwoje dzieci: Colina, który urodził się dwa miesiące przed ich ślubem, i młodszą o pięć lat Elizabeth. Tom, by utrzymać rodzinę, łapał każdą pracę. Zarabiał 256 dolarów na tydzień – to grosze jak na Hollywood. Samantha dawała mu do zrozumienia, że był nieudacznikiem. Tom pił, sięgnął po narkotyki. Wiedział, że z Ritą miałby szansę na normalne życie, ale nie potrafił odejść. Nie chciał, by jego dzieci przechodziły przez to samo, co on w dzieciństwie. Jego rodzice rozstali się, a on i jego rodzeństwo młodość spędzili w podróży, a także lądowali w rodzinach zastępczych.

Problem nieszczęśliwego małżeństwa Toma Hanksa rozwiązał się sam, kiedy po dziewięciu latach Samantha wystąpiła o rozwód. Tom wspominał: „To był koszmar. Chciała ograniczyć moje prawa ojcowskie. Twierdziła, że znęcałem się nad dziećmi. Na szczęście, sąd nie dał jej wiary”. Tom uwolnił się od żony w 1987 roku.

Rita czekała na niego cierpliwie. W sylwestra 87. roku, na 10 sekund przed Nowym Rokiem, Tom Hanks poprosił ją o rękę. Pobrali się 30 kwietnia 1988 roku. „I wtedy zaczyna się najpomyślniejszy dla nas okres”, mówił Tom. Za rolę w „Dużym” dostał pierwszą nominację do Oscara. Niespodziewanie jego „przeciętność” stała się atutem. Dla ich związku z Ritą był to jednak trudny moment.

Tom chciał, aby dzieci zapamiętały ojca jako zawsze uśmiechniętego faceta, który był z nimi, ale większość czasu był z dala od nich, na planie. Ktoś musiał zająć się domem, dlatego Rita odłożyła swoje aspiracje na bok. Gdy dzieci – Chet, który urodził się w 1990 roku i o pięć lat młodszy Truman – były małe, w ogóle zrezygnowała z pracy i wzięła na siebie wszystkie domowe obowiązki.

Zobacz też: Uzależnienie od narkotyków, skandale, rozboje... Kim jest Chester Hanks?

Tom Hanks i Rita Wilson: historia miłości

W Hollywood Hanks zyskał opinię aktora, który gwarantował, że film stawał się hitem. Zarabiał miliony za role, ale na tym sukcesy się nie kończyły. Od 2000 roku zaczął także produkować filmy. I znów okazało się, że ma świetne wyczucie do dobrych scenariuszy. Rita, która odchowała dzieci, dołączyła do męża. Są jedną z najlepiej zarabiających par w show-biznesie. Mają kilka domów, prywatny odrzutowiec i ogromną kolekcję starych maszyn do pisania.

Tom Hanks docenia wsparcie i pomoc, którą zapewniła mu żona i wie, że nie osiągnąłby sukcesu bez niej. Sam także wspierał ją w trudnych chwilach, kiedy kilka lat temu walczyła z ciężką chorobą. Rita Wilson w 2015 roku poinformowała media, że walczy z rakiem. „Przeszłam podwójną mastektomię i rekonstrukcję piersi po diagnozie inwazyjnego nowotworu piersi. Teraz wracam do zdrowia. Co najważniejsze, rokowania są dobre. Dlaczego? Bo nowotwór został wykryty we wczesnym stadium, mam doskonałych lekarzy i otrzymałam drugą opinię. Wczesna diagnoza jest kluczowa. Mam nadzieję, że to zachęci ludzi do skonsultowania swojej diagnozy i zaufania instynktowi, który podpowiada, że coś jest nie tak. Jestem bardzo wdzięczna za wszystkie modlitwy, życzenia i troskę, jaką mi okazywaliście. Nie mam raka! Jestem w 100 procentach zdrowa!”, napisała wtedy Rita Wilson na Facebooku.

Rok 2020 dla Toma Hanksa i jego żony nie zaczął się najlepiej. W trakcie przebywania na planie zdjęciowym w Australii, poczuli zmęczenie i ból ciała. Po wykonaniu testów na koronawirusa okazało się, że są zakażeni. Artysta poinformował o tym w mediach społecznościowych, a miliony fanów życzyły parze zdrowia.

Zobacz też: Tom Hanks opisał dramatyczne szczegóły hospitalizacji

Aktor wyjawił później, że choć u niego wirus przejawiał się głównie ogólnym bólem ciała i zmęczeniem, inaczej było u jego żony, Rity. „Miała znacznie wyższą temperaturę i inne symptomy. Straciła poczucie smaku i węch. Nie czerpała absolutnie żadnej przyjemności z jedzenia przez dobre 3 tygodnie”, opowiadał. Dodatkowo miała skutki uboczne, które wywołały leki na malarię, bowiem leczono ją chlorochiną. Aktor zdradził: „Miała takie nudności, że musiała czołgać się do łazienki. To trwało jakiś czas”. Razem przetrwali ten trudny moment i teraz Tom Hanks i Rita Wilson cieszą się dobrym zdrowiem.

Zobaczcie ich wspólne zdjęcia! ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.