„Jest już zmęczony tym, że nim rządzą”

Weronika Kostyra 5 lipca 2018 07:30

Kilka lat temu Suri Cruise była najbardziej znanym i rozpieszczonym dzieckiem na świecie. Była też największą ofiarą toksycznego małżeństwa Katie Holmes i Toma Cruise’a. Przyczyną rodzinnego dramatu był Kościół Scjentologiczny, którego oddanym członkiem jest Tom Cruise. Po latach cierpienia bliska załamania nerwowego Kate Holmes rozstała się z mężem i uciekła od sekty.

Suri Cruise spotka się z ojcem?

Od tamtej pory ani ona, ani jej córka nie utrzymują kontaktu z aktorem. Mała Suri ma już 12 lat, a to oznacza, że od pięciu lat nie widziała się z ojcem. Wedle zasad zgromadzenia, osoby, które opuściły „kościół” (jak Katie Holmes i Suri) nie mogą spotykać się z jej członkami, bo prowadzi to do zahamowania ich rozwoju duchowego. Tom Cruise jest jednym z bardziej znanych i oddanych wyznawców sekty. Pojawiły się nawet plotki, że Tom Cruise ma zamiar z tego powodu wystąpić z szeregów scjentologów, jednak do tej pory informacja ta nie potwierdziła się.

Sama Katie Holmes nie zabraniała mu nigdy spotkań z Suri. W czasie rozwodu zastrzegła jednak, że Tom nie może próbować przekonać córki do swojej wiary. To sprawiało, że był rozdarty, chciał spędzać czas z Suri, ale na każdym kroku czuł, że jest »wrogiem«, bo tak traktowali ją jego najbliżsi z kościoła”, tłumaczyła Maureen Orth, autorka obszernego reportażu o tajemnicach Cruise’a w Vanity Fair.

Po pięciu latach postanowił jednak przełamać wszystkie ograniczenia i w końcu spotkać się z Suri. „Tom jest lojalnym scjentologiem, więc kiedy przywódcy kościoła powiedzieli mu, że nie może widywać Suri, nie sprzeciwił im się. Ale Tom jest już zmęczony tym, że nim rządzą. Musiał obserwować z daleka, jak Suri wyrastała na uroczą młodą damę i żałuje, że nie mógł być wtedy przy niej. Żałował, że nie był tam, by patrzeć, jak Suri zdmuchuje świeczki przez ostatnie pięć lat. Właśnie wtedy zaczął zbierać prawników, żeby znaleźć sposób, żeby ją znowu zobaczyć”, podaje magazyn Star.

Katie Holmes nie jest zachwycona obrotem spraw, jednak zdążyła już pozbierać się po traumie związku z aktorem. Odnalazła szczęście u boku Jamiego Foxxa. Ma także bardzo silną więź z córką i ufa jej. „Katie wpadła w szał, kiedy po raz pierwszy dowiedziała się o planach Toma. Ale powoli przekonuje się do tej decyzji. Suri bardzo tęskni za ojcem, a Katie chce tego, co jest dla niej najlepsze. Tom zapewnił ją, że nie wprowadzi córki do swojej religii, a Katie zaczyna mu wierzyć”, zdradził informator magazynu. 

1/10
Katie Holmes, Suri Cruise
Copyright @East News
1/10

Suri Cruise ma już 12 lat i bardzo silną więź z mamą.

2/10
Katie Holmes, Tom Cruise
Copyright @Getty Images
2/10

 Była największą ofiarą toksycznego małżeństwa Katie Holmes i Toma Cruise’a.

3/10
Katie Holmes, Suri Cruise
Copyright @Instagram
3/10

Nie widziała swojego ojca od pięciu lat.

4/10
Katie Holmes, Suri Cruise
Copyright @Twitter
4/10

 Kilka lat temu Suri Cruise była najbardziej znanym i rozpieszczonym dzieckiem na świecie.

5/10
Katie Holmes, Tom Cruise
Copyright @materiały prasowe
5/10

Przyczyną rodzinnego dramatu był Kościół Scjentologiczny, którego oddanym członkiem jest Tom Cruise.

6/10
Katie Holmes i Suri Cruise
Copyright @Getty Images
6/10

Katie Holmes ma już 12 lat.

7/10
Suri Cruise i Tom Cruise
Copyright @East News
7/10

Suri Cruise i Tom Cruise

8/10
Suri Cruise
Copyright @Instagram @katieholmes212
8/10

„Suri bardzo tęskni za ojcem”

9/10
Katie Holmes, Suri Cruise
Copyright @Instagram @katieholmes212
9/10

„Tom żałował, że nie był tam, by patrzeć, jak Suri zdmuchuje świeczki przez ostatnie pięć lat”

10/10
Katie Holmes, Suri Cruise
Copyright @Instagram @katieholmes212
10/10

Czy ojciec i córka nareszcie się spotkają?

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.