Z ŻYCIA GWIAZD

Tom Cruise sprzeciwi się sekcie i po pięciu latach spotka z córką?

„Jest już zmęczony tym, że nim rządzą”

Weronika Kostyra 5 lipca 2018 07:30

Kilka lat temu Suri Cruise była najbardziej znanym i rozpieszczonym dzieckiem na świecie. Była też największą ofiarą toksycznego małżeństwa Katie Holmes i Toma Cruise’a. Przyczyną rodzinnego dramatu był Kościół Scjentologiczny, którego oddanym członkiem jest Tom Cruise. Po latach cierpienia bliska załamania nerwowego Kate Holmes rozstała się z mężem i uciekła od sekty.

Suri Cruise spotka się z ojcem?

Od tamtej pory ani ona, ani jej córka nie utrzymują kontaktu z aktorem. Mała Suri ma już 12 lat, a to oznacza, że od pięciu lat nie widziała się z ojcem. Wedle zasad zgromadzenia, osoby, które opuściły „kościół” (jak Katie Holmes i Suri) nie mogą spotykać się z jej członkami, bo prowadzi to do zahamowania ich rozwoju duchowego. Tom Cruise jest jednym z bardziej znanych i oddanych wyznawców sekty. Pojawiły się nawet plotki, że Tom Cruise ma zamiar z tego powodu wystąpić z szeregów scjentologów, jednak do tej pory informacja ta nie potwierdziła się.

Sama Katie Holmes nie zabraniała mu nigdy spotkań z Suri. W czasie rozwodu zastrzegła jednak, że Tom nie może próbować przekonać córki do swojej wiary. To sprawiało, że był rozdarty, chciał spędzać czas z Suri, ale na każdym kroku czuł, że jest »wrogiem«, bo tak traktowali ją jego najbliżsi z kościoła”, tłumaczyła Maureen Orth, autorka obszernego reportażu o tajemnicach Cruise’a w Vanity Fair.

Po pięciu latach postanowił jednak przełamać wszystkie ograniczenia i w końcu spotkać się z Suri. „Tom jest lojalnym scjentologiem, więc kiedy przywódcy kościoła powiedzieli mu, że nie może widywać Suri, nie sprzeciwił im się. Ale Tom jest już zmęczony tym, że nim rządzą. Musiał obserwować z daleka, jak Suri wyrastała na uroczą młodą damę i żałuje, że nie mógł być wtedy przy niej. Żałował, że nie był tam, by patrzeć, jak Suri zdmuchuje świeczki przez ostatnie pięć lat. Właśnie wtedy zaczął zbierać prawników, żeby znaleźć sposób, żeby ją znowu zobaczyć”, podaje magazyn Star.

Katie Holmes nie jest zachwycona obrotem spraw, jednak zdążyła już pozbierać się po traumie związku z aktorem. Odnalazła szczęście u boku Jamiego Foxxa. Ma także bardzo silną więź z córką i ufa jej. „Katie wpadła w szał, kiedy po raz pierwszy dowiedziała się o planach Toma. Ale powoli przekonuje się do tej decyzji. Suri bardzo tęskni za ojcem, a Katie chce tego, co jest dla niej najlepsze. Tom zapewnił ją, że nie wprowadzi córki do swojej religii, a Katie zaczyna mu wierzyć”, zdradził informator magazynu. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?