Tatiana Okupnik
Fot. Krzysztof Jarosz / FORUM"
O TYM JEST GŁOŚNO

Tatiana Okupnik padła ofiarą oszustów! „To obrzydliwe, że żerują na tragedii…”

O sprawie wie już policja. Teraz piosenkarka przestrzega fanów

Rafał Kowalski 27 grudnia 2020 16:50
Tatiana Okupnik
Fot. Krzysztof Jarosz / FORUM"

Oszustwa internetowe to coraz częstsza forma wyłudzania od nieświadomych niczego ludzi pieniędzy. Reklamy z wizerunkiem gwiazd bez ich zgody, fikcyjne zbiórki pieniędzy, naciąganie przez osoby podszywające się pod członków rodziny to tylko niektóre sposoby złodziei na wykorzystanie chwili naszej nieuwagi. Podobny przykład na nieuczciwość spotkał Tatianę Okupnik i jej wielbicieli.

Tatiana Okupnik o oszustach na jej profilu

Od kilku tygodni Tatiana Okupnik regularnie prosi o pomoc w zbiórce na dwóch chorych chłopców. Niestety ktoś wykorzystał ten fakt, stworzył profil podobny do oficjalnego konta artystki i zaczął udawać piosenkarkę. „Ktoś podszywa się pode mnie wysyłając do Was na FB rzekomo z mojego konta wiadomości, w których dziękuje się wam za udostępnianie moich postów dotyczących chorych Kajtusia i Maciusia. Jesteście informowani, ze w zamian za to możecie wygrać pieniądze ze wystarczy kliknąć w podany link” wyjaśniła mechanizm wokalistka. „Link przekierowuje do strony, gdzie proszeni jesteście o podanie danych m.in. danych do karty!!! ABSOLUTNIE NIE PODAWAJCIE żadnych swoich danych! Ja nie organizuję żadnego konkursu! To oszuści, którzy próbują Was okraść!”, dokończyła Tatiana Okupnik.

Piosenkarka zgłosiła sprawę do Facebooka i na policję. „To obrzydlistwo oszustów, którzy żerują na tragedii Kajtusia i Maciusia, ich rodzin i na Waszej empatii jest ogromne, dlatego proszę o pomoc w zgłaszaniu na Facebooku. Proszę Was reagujmy!”, napisała gwiazda, a w załączonym nagraniu dodała, że ma nadzieję, iż nikt nie nabrał się na ten dobrze wymyślony przekręt.

Niestety… Pierwsze osoby zaczęły już zgłaszać, że oszuści wykorzystali ich niewiedzę i nieuwagę. „Zostałem oszukany. Co w tej sytuacji mam zrobić? Podałem dane do karty, ale wstrzymałem się na okazaniu zdjęcia dowodu osobistego. Zostało mi zabrane 7 gr. Co dalej?”, napisał jeden z wielbicieli gwiazdy. Tatiana Okupnik odpisała mu, że prosi o wiadomość prywatną. To samo powinna zrobić każda inna osoba która padła ofiarą oszustwa.

Mamy nadzieję, że policja zainteresuje się sprawą i znajdzie winnego. Linki do zbiórek charytatywnych promowanych przez piosenkarkę (do celu brakuje już niewiele!) znajdziesz TUTAJ i TUTAJ. 

Oszuści, Tatiana Okupnik
Fot. Fb Tatiany Okupnik - screen

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.