Kora Jackowska, VIVA!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Tak dziś wygląda odnowiony grób Kory. Uwagę przykuwa jedna niepowtarzalna rzecz

Wczoraj minęły dwa lata od śmierci artystki...

Rafał Kowalski 29 lipca 2020 11:28
Kora Jackowska, VIVA!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Dokładnie dwa lata i jeden dzień temu Kora przegrała walkę z rakiem i odeszła na zawsze… Pamięć o jej talencie, mocnym charakterze i wyjątkowej urodzie na szczęście szybko nie przeminie. Wielbiciele artystki dokładają wszelkich starań, by jak najpiękniej wyglądał także grób piosenkarki. Ten od kilkunastu dni, w związku z rocznicą śmierci, można już oglądać w odnowionej formie.

Jak znaleźć na Powązkach grób Kory? Nowe zdjęcia

Olga Jackowska spoczęła przy ulicy Powązkowskiej 43/45 w Warszawie, gdzie znajduje się Cmentarz Wojskowy. Jej piękny grób można znaleźć w kwaterze oznaczonej literą K (niedaleko Alei Zasłużonych), w 14. rzędzie. Niecodzienny pomnik będzie siódmym z kolei.

Przypomnijmy, że przez pierwsze dwa lata na miejscu spoczynku wokalistki Maanamu znajdowało się jej zdjęcie w czerwonej ramie. Na jej tyle Kamil Sipowicz namalował napis „Miłość to wieczna tęsknota”. To tekst pochodzący z wielkiego hitu artystki pod tytułem Anioł. Na grobie znajdował się też karmnik, który odwiedzały ptaki i wiewiórki…

Dziś z poprzedniej instalacji została tylko piękna brama stworzona z roślin, która znajduje się za nowo ustawionym pomnikiem z czerwonego kamienia. Na płycie wyryto napis KORA, a także datę jej urodzin i… znak nieskończoności. Skąd taki pomysł? „Cały czas uważam, że Kora gdzieś istnieje, w jakiś wymiarach. Uważam, że życie ludzkie jest nieskończonością. Ten znak nieskończoności to również przewrócona ósemka. Kora w domu dziecka, w którym przebywała jako dziecko, była ósemką, była numerem, jak też śpiewała w innej piosence. Zmarła 28 lipca 2018 r., dwie ósemki. A pogrzeb był 8 sierpnia 2018 r., trzy ósemki. Ósemka kojarzy się z Korą jako z numerem w domu dziecka, z ważnym numerem w jej życiu i z nieskończonością. Mam nadzieję, że spotkamy się gdzieś, w jakiś innych wymiarach, w nieskończoności właśnie”, opowiedział Gazecie Wyborczej Kamil Sipowicz.

Wczoraj w okolicach pomnika pojawiło się morze kwiatów – jeszcze większe, niż to, o które na co dzień starają się najbliżsi artystki. Zobaczcie najnowsze zdjęcia wykonane na warszawskich Powązkach. 

Kora, nowy grób Kory, Powązki
Fot. Facebook @Donatella Ver/Super Express

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez JastrzabPost.pl 🦅 (@jastrzabpost.pl)

Grób Kory 2020
Fot. Piotr Molecki/East News

TAGI #Kora

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.