O TYM SIĘ MÓWI

Już niedługo rusza XVII edycja Szlachetnej Paczki! Ty też możesz zostać wolontariuszem!

Olga Figaszewska 2 września 2017 12:30

Już niedługo rusza Szlachetna Paczka! Jeśli chcesz przyłączyć się do tej wyjątkowej inicjatywy, nie czekaj. Działaj! Teraz Ty też możesz zostać wolontariuszem! „Lubisz ludzi? Pokaż to, działaj i wydobądź z nich to, co najlepsze!”, czytamy na oficjalnej stronie akcji.

 

Zobacz też: Jennifer Lopez, Beyonce, Kim Kardashian przekazują milionowe datki dla ofiar huraganu w Houston. Lista gwiazd rośnie!

 

Czym jest Szlachetna Paczka?

 

To nic innego jak ogólnopolski projekt, którego założeniem jest dotarcie do najbardziej potrzebujących osób czy rodzin nieznanym instytucjom pomocowym. Wiedzą o nich tylko najbliżsi sąsiedzi, pani z kiosku czy listonosz. Każdy z nas może zgłosić do programu rodzinę, którą zna i dać jej impuls do zmiany. Każdy z nas może zmienić świat ludzi, którzy każdego dnia walczą o swój los! Akcję zapoczątkowała w 2000 roki grupa duszpasterstwa akademickiego w Krakowie, potem opanowała całą Polskę! Od 2001 roku Szlachetna Paczka przekazała w paczkach równowartość 239 498 499 zł, połączyła 3 900 000 osób. W tym czasie zaangażowało się 11 105 wolontariuszy, a 18 960 osób otrzymało pomoc. To robi wrażenie!

 

Zobacz też: „Jeden dobry uczynek w tygodniu i…”. Dla Filipa Chajzera pomoc innym to codzienność!

 

Jak pomagać?

W Szlachetnej Paczce możecie pomagać cały rok! Darczyńcą, dobroczyńcą i wolontariuszem może być każdy. Darczyńca przygotowuje paczkę dla najbardziej potrzebujących: osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, rodzin wielodzietnych i ludzi, których spotkało nieszczęście. Dobroczyńca wspiera akcję finansowo nas finansowo. Wolontariusz dba o to, by paczka dedykowana rodzinie została odpowiednio przygotowana, a następnie w dniu finału dostarcza do potrzebujących. Dzięki ich zaangażowaniu na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich potrzebom. Poza wsparciem materialnym, rodziny otrzymują coś cenniejszego - poczucie, że nie są same.

 

Do tej pory do akcji przyłączają się osoby publiczne, między innymi: Papież Franciszek, Anna i Robert Lewandowscy, Tomasz Majewski, Agnieszka Radwańska czy Łukasz Piszczek!

 

Zobacz także: Ten gest Filipa Chajzera poruszył tysiące internautów. Prezenter pomógł spłacić dług powstańcowi 

 

A Ty? Przyłączysz się?

 

 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.