Sting
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MUZYKI

Sting zagra w Polsce aż dwa koncerty! Zobacz, gdzie będzie można go posłuchać

Weronika Bruździak-Gębura 17 listopada 2016 17:00
Sting
Fot. Getty Images

Fani Stinga mają się z czego cieszyć! W ramach promowania nowej płyty „57th&9th”, w ciągu kilku najbliższych miesięcy gwiazdor aż dwa razy wystąpi w Polsce. 8 grudnia zaśpiewa w Toruniu, a 27 marca - na warszawskim Torwarze.

 

Koncert w Toruniu

Pierwszy koncert będzie wyjątkowy. Odbędzie się w toruńskim Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Nie można na niego kupić biletów - wejście będzie możliwe tylko za okazaniem specjalnego zaproszenia. Sting poprosił organizatorów, by te trafiły do mieszkańców miasta, osób niepełnosprawnych i społeczników. Wydarzenie zostanie nagrane i wyemitowane w Nowy Rok w TVP 1. Jako support wystąpi Anna Maria Jopek.

 

Występ w Warszawie

Z kolei pod koniec marca 2017 roku gwiazdor wystąpi na warszawskim Torwarze. Sprzedaż biletów ruszy 21 listopada o 10 rano. Te najtańsze będą kosztowały 349 złotych. Będą dostępne na stronie www.livenation.pl. Stingowi będą towarzyszyć, podobnie jak ósmego grudnia, Dominic Miller (gitara), Rufus Miller (gitara) i Josh Freese (perkusja), czyli jego wieloletni współpracownicy.

 

Uwielbiany przez Polaków

W Polsce uwielbiany. Jego warszawski koncert z 2005 roku na Youtube obejrzało ponad 50 tysięcy osób. Ten sprzed sześciu lat – ponad 130 tysięcy. Jego płyty świetnie się sprzedają. Autor hitów takich jak „Roxanne”, „Englishman in New York”, „Desert Rose”, „Shape of my heart”, „Fields of gold” czy „Fragile”. Płyta 57th&9th” to pierwsza popowo-rockowa płyta Stinga od 13 lat.

 

Sting to brytyjski kompozytor i piosenkarz. Sławę zdobył występując z zespołem The Police, z którym nagrał pięć albumów. Jako solowy artysta – czternaście. Łącznie sprzedał prawie 100 milionów płyt. Zaangażowany społecznie. Od lat wspiera Amnesty International i Live Aid. Razem z żoną, Trudie Styler, założył Rainforest Fund – organizację, która wspiera lasy deszczowe.

 

Polecamy też: „Jeszcze nie umarłem”. Phil Collins, jeden z najsłynniejszych piosenkarzy wraca na scenę!

TAGI #Sting

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.