Damian Duda 19 grudnia 2016 15:45
1/8
Miss World 2016
Copyright @EastNews
1/8

Po raz 66. wybrano Miss World. W tym roku tytuł „najpiękniejszej kobiety na świecie’’ trafił do pochodzącej z Portoryko Stephanie Del Valle. Do ostatniego etapu konkursu dochodzi ponad 100 kobiet z całego świata. Finał Miss World obywa się zawsze pod koniec roku, kiedy zakończą się eliminacje krajowe.

 

Przeczytaj też: Zawsze olśniewała! 26 lat temu Aneta Kręglicka została Miss World. A jak to wspomina 20 lat później?

 

Wybory Miss World 2016

Tegoroczny finał konkursu odbył się w National Harbor w Stanach Zjednoczonych. O koronę walczyły kobiety z całej kuli ziemskiej. Wśród 117 kandydatek walczących o ten prestiżowy tytułu, znalazła się również Polka, Kaja Klimkiewicz – która, niestety, nie dostała się nawet do ćwierćfinału. W finałowej piątce znalazły się za to reprezentantki: Kenii, Portoryko, Indonezji, Filipin oraz Dominikany. Finalnie pierwszą wicemiss została Yaritza Miguelina Reyes Ramirez z Dominikany, a drugą Natasha Mannuela z Indonezji.

 

Stephanie Del Valle

Miss World 2016 ma zaledwie 19 lat. Ma 178 cm wzrostu, brązowe oczy i ciemne włosy. Mówi biegle w trzech językach: w angielskim, francuskim i hiszpańskim. W marcu tego roku zdobyła tytuł Miss World Puerto Rico. Na co dzień mieszka i studiuje w Nowym Jorku. Stephanie jest drugą kobietą pochodzącą z Portoryko, która nosi tytuł „najpiękniejszej kobiety na świecie’’. 

 

Aneta Kręglicka o tytule „Miss World’’ dla VIVY!

Równo 27 lat temu Polaków zaskoczyła niezwykła wiadomość - tytuł Miss World zdobyła studentka z Trójmiasta - Aneta Kręglicka. To nasza pierwsza i jak dotąd jedyna zwyciężczyni w tym konkursie. Jak wygrana zmieniła jej życie? W 2009 roku w 20 rocznicę tego wydarzenia Aneta Kręglicka udzieliła wywiadu "VIVIE!". Wyznała w nim:

Mimo upływu 20 lat wciąż pamiętam ten pokonkursowy szok. Nie zdawałam sobie sprawy, że właśnie stałam się własnością publiczną i że odtąd moje życie będzie dzieliło się na dwa etapy – przed i po konkursie. Wtedy w Polsce nie było tabloidów, tylu kolorowych gazet. Nie wiedziałam, jak wygląda życie celebryty, a tu nagle się nim stałam. Szczerze mówiąc, nie lubiłam tego już od pierwszego momentu.

 

Zobaczcie zdjęcia z finału Miss World!

 

 

2/8
Miss World 2016
Copyright @EastNews
2/8

3/8
Miss World 2016
Copyright @EastNews
3/8

4/8
Miss World 2016
Copyright @EastNews
4/8

5/8
Miss World 2016
Copyright @EastNews
5/8

6/8
Miss World 2016
Copyright @EastNews
6/8

7/8
Miss World 2016
Copyright @EastNews
7/8

8/8
Miss World 2016
Copyright @EastNews
8/8

TAGI #Miss World

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.