Melania Trump, pomnik
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Zniszczono słynną drewnianą rzeźbę Melanii Trump!

Sprawą zajmuje się policja

Ksenia Krasko 9 lipca 2020 19:45
Melania Trump, pomnik
Fot. East News

W zeszłym roku odsłonięto jeden z najpopularniejszych (a na pewno najbardziej kontrowersyjnych) pomników na całym świecie – chodzi o drewnianą rzeźbę Melanii Trump, którą można było zobaczyć na obrzeżach jej rodzinnego miasta, Sevnicy. I chociaż niektórzy mieli wątpliwości, czy jest to udane odwzorowanie Pierwszej Damy USA, z czasem miejsce to odwiedzało coraz więcej turystów. Niestety, kilka dni temu pomnik całkowicie zniszczono.

Pomnik Melanii Trump spalony

Odkąd Melania Trump wprowadziła się wraz z mężem do Białego Domu, jej popularność w rodzinnym kraju wzrosła. Żona Donalda Trumpa wyjechała ze Słowenii w 1986 roku, aby rozpocząć karierę w modelingu. Dziś, gdy jest żoną przywódcy USA, rodacy uważają ją za prawdziwą gwiazdę.

Właśnie dlatego w zeszłym roku powstał nietypowy pomnik, inspirowany lokalną sztuką ludową. Rzeźbę wykonał rzemieślnik Ales Zupavec, z pomocą piły łańcuchowej. Opierał się na wizerunku Pierwszej Damy podczas inauguracji prezydentury Donalda Trumpa w 2017 roku.

Miejscowi krytykowali to dzieło sztuki, porównując „drewnianą” Melanię Trump do bajkowych Smerfów, ale turyści chętnie odwiedzali to miejsce.

Melania Trump, pomnik
Fot. JURE MAKOVEC/East News

Jak poinformowały zachodnie media, słynna na cały świat rzeźba spaliła się w Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych, 4 lipca. Lokalna policja zapewniła, że dowie się, kto i dlaczego ją podpalił, ponieważ uważa się, że było to działanie celowe.

Wciąż nie wiadomo, czy twórca pomnika zdecyduje się go odbudować. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.