Melania Trump, pomnik
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Zniszczono słynną drewnianą rzeźbę Melanii Trump!

Sprawą zajmuje się policja

Ksenia Krasko 9 lipca 2020 19:45
Melania Trump, pomnik
Fot. East News

W zeszłym roku odsłonięto jeden z najpopularniejszych (a na pewno najbardziej kontrowersyjnych) pomników na całym świecie – chodzi o drewnianą rzeźbę Melanii Trump, którą można było zobaczyć na obrzeżach jej rodzinnego miasta, Sevnicy. I chociaż niektórzy mieli wątpliwości, czy jest to udane odwzorowanie Pierwszej Damy USA, z czasem miejsce to odwiedzało coraz więcej turystów. Niestety, kilka dni temu pomnik całkowicie zniszczono.

Pomnik Melanii Trump spalony

Odkąd Melania Trump wprowadziła się wraz z mężem do Białego Domu, jej popularność w rodzinnym kraju wzrosła. Żona Donalda Trumpa wyjechała ze Słowenii w 1986 roku, aby rozpocząć karierę w modelingu. Dziś, gdy jest żoną przywódcy USA, rodacy uważają ją za prawdziwą gwiazdę.

Właśnie dlatego w zeszłym roku powstał nietypowy pomnik, inspirowany lokalną sztuką ludową. Rzeźbę wykonał rzemieślnik Ales Zupavec, z pomocą piły łańcuchowej. Opierał się na wizerunku Pierwszej Damy podczas inauguracji prezydentury Donalda Trumpa w 2017 roku.

Miejscowi krytykowali to dzieło sztuki, porównując „drewnianą” Melanię Trump do bajkowych Smerfów, ale turyści chętnie odwiedzali to miejsce.

Melania Trump, pomnik
Fot. JURE MAKOVEC/East News

Jak poinformowały zachodnie media, słynna na cały świat rzeźba spaliła się w Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych, 4 lipca. Lokalna policja zapewniła, że dowie się, kto i dlaczego ją podpalił, ponieważ uważa się, że było to działanie celowe.

Wciąż nie wiadomo, czy twórca pomnika zdecyduje się go odbudować. 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.