Melania Trump, pomnik
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Zniszczono słynną drewnianą rzeźbę Melanii Trump!

Sprawą zajmuje się policja

Ksenia Krasko 9 lipca 2020 19:45
Melania Trump, pomnik
Fot. East News

W zeszłym roku odsłonięto jeden z najpopularniejszych (a na pewno najbardziej kontrowersyjnych) pomników na całym świecie – chodzi o drewnianą rzeźbę Melanii Trump, którą można było zobaczyć na obrzeżach jej rodzinnego miasta, Sevnicy. I chociaż niektórzy mieli wątpliwości, czy jest to udane odwzorowanie Pierwszej Damy USA, z czasem miejsce to odwiedzało coraz więcej turystów. Niestety, kilka dni temu pomnik całkowicie zniszczono.

Pomnik Melanii Trump spalony

Odkąd Melania Trump wprowadziła się wraz z mężem do Białego Domu, jej popularność w rodzinnym kraju wzrosła. Żona Donalda Trumpa wyjechała ze Słowenii w 1986 roku, aby rozpocząć karierę w modelingu. Dziś, gdy jest żoną przywódcy USA, rodacy uważają ją za prawdziwą gwiazdę.

Właśnie dlatego w zeszłym roku powstał nietypowy pomnik, inspirowany lokalną sztuką ludową. Rzeźbę wykonał rzemieślnik Ales Zupavec, z pomocą piły łańcuchowej. Opierał się na wizerunku Pierwszej Damy podczas inauguracji prezydentury Donalda Trumpa w 2017 roku.

Miejscowi krytykowali to dzieło sztuki, porównując „drewnianą” Melanię Trump do bajkowych Smerfów, ale turyści chętnie odwiedzali to miejsce.

Melania Trump, pomnik
Fot. JURE MAKOVEC/East News

Jak poinformowały zachodnie media, słynna na cały świat rzeźba spaliła się w Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych, 4 lipca. Lokalna policja zapewniła, że dowie się, kto i dlaczego ją podpalił, ponieważ uważa się, że było to działanie celowe.

Wciąż nie wiadomo, czy twórca pomnika zdecyduje się go odbudować. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.