Melania Trump, pomnik
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Zniszczono słynną drewnianą rzeźbę Melanii Trump!

Sprawą zajmuje się policja

Ksenia Krasko 9 lipca 2020 19:45
Melania Trump, pomnik
Fot. East News

W zeszłym roku odsłonięto jeden z najpopularniejszych (a na pewno najbardziej kontrowersyjnych) pomników na całym świecie – chodzi o drewnianą rzeźbę Melanii Trump, którą można było zobaczyć na obrzeżach jej rodzinnego miasta, Sevnicy. I chociaż niektórzy mieli wątpliwości, czy jest to udane odwzorowanie Pierwszej Damy USA, z czasem miejsce to odwiedzało coraz więcej turystów. Niestety, kilka dni temu pomnik całkowicie zniszczono.

Pomnik Melanii Trump spalony

Odkąd Melania Trump wprowadziła się wraz z mężem do Białego Domu, jej popularność w rodzinnym kraju wzrosła. Żona Donalda Trumpa wyjechała ze Słowenii w 1986 roku, aby rozpocząć karierę w modelingu. Dziś, gdy jest żoną przywódcy USA, rodacy uważają ją za prawdziwą gwiazdę.

Właśnie dlatego w zeszłym roku powstał nietypowy pomnik, inspirowany lokalną sztuką ludową. Rzeźbę wykonał rzemieślnik Ales Zupavec, z pomocą piły łańcuchowej. Opierał się na wizerunku Pierwszej Damy podczas inauguracji prezydentury Donalda Trumpa w 2017 roku.

Miejscowi krytykowali to dzieło sztuki, porównując „drewnianą” Melanię Trump do bajkowych Smerfów, ale turyści chętnie odwiedzali to miejsce.

Melania Trump, pomnik
Fot. JURE MAKOVEC/East News

Jak poinformowały zachodnie media, słynna na cały świat rzeźba spaliła się w Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych, 4 lipca. Lokalna policja zapewniła, że dowie się, kto i dlaczego ją podpalił, ponieważ uważa się, że było to działanie celowe.

Wciąż nie wiadomo, czy twórca pomnika zdecyduje się go odbudować. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.