księżna Diana
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Niemal 23 lata od śmierci Diany na jaw wychodzą nowe fakty na temat jej wypadku

Jakie były jej ostatnie słowa?

Gabriela Czernecka 2 czerwca 2020 14:56
księżna Diana
Fot. East News

Jakie były ostatnie słowa Diany przed śmiercią? Ponad dwadzieścia lat od śmierci księżnej na jaw wychodzą kolejne fakty na temat tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęła królowa ludzkich serc. Śmierć księżnej Diany była ciosem dla milionów ludzi na całym świecie. Media przypomniały ostatnie słowa, jakie wypowiedziała przed śmiercią Diana. 

Ostatnie chwile księżnej Diany

Tragiczny wypadek samochodowy, w którym w 1997 roku zginęła księżna Diana wstrząsnął nie tylko Wielką Brytanią i fanami brytyjskiej rodziny królewskiej, ale niemal całym światem. Od samego początku snuto teorie spiskowe na temat tego, co się wydarzyło - obwiniano nawet królową i księcia Karola o to, że posunęli się do tego, by w ten sposób pozbyć się kobiety, która sprawia im tak wiele problemów. 

Choć od śmierci Diany mijają już niemal 23 lata co rusz media przypominają tę tragiczną historię. Świadkowie obecni na miejscu zdarzenia co jakiś czas przywołują okropne opisy wypadku. Jakiś czas temu francuski lekarz Frederic Mailliez, który próbował uratować życie księżnej Walii, w rozmowie z Times of London wyznał, jakie były ostatnie słowa księżnej Diany.

Frederic Mailliez był jedną z pierwszych osób, które zdawały raport z wypadku, w którym zginęła Diana. Lekarz wyjawił, że bez wahania rozpoczął reanimację poszkodowanej nie wiedząc wówczas z kim ma do czynienia. „Diana miała problemy z oddychaniem, płakała z bólu i powtarzała, że bardzo cierpi, potem straciła przytomność”, mówi.

Kolejny ze świadków, strażak Xavier Gourmelon w rozmowie z The Sun zaznacza, że to jego drużyna jako pierwsza przybyła na miejsce zdarzenia. To on był przy księżnej do samego końca. Co ciekawe dopóki księżnej nie udało się wydostać ze zmiażdżonego samochodu, Xavier nie miał pojęcia, że ratuje właśnie uwielbianą przez Brytyjczyków członkinię royal family. Nim ekipa wyciągnęła księżną z auta, zdezorientowana Diana miała powiedzieć zaledwie pięć słów: „Mój Boże, co się stało?”. 

Niestety, chwilę później jej serce przestało bić. Strażak twierdzi, że natychmiast przeprowadził procedurę reanimacji, a gdy odprowadzał księżną do karetki ta, wyglądała na stabilną. Xavier dopiero po odejściu z czynnej służby zdobył się na to wyznanie. Wcześniej nie mógł komentować i zdradzać szczegółów tego rodzaju wydarzeń ze względu na procedury, którym podlega. 

Czy Księżna Diana została zamordowana?

Trzy lata temu w mediach pojawiło się wyznanie agenta MI5, Johna Hopkinsa, którym na łożu śmierci miał przyznać się do zamordowania księżnej Diany na zlecenie członków rodziny królewskiej. Dziś teoria, o tym że śmierć mamy Harry’ego i Williama została zamówiona znów powraca. Tym razem za sprawą grupy Anonymous. Aktywiści twierdzą, że Diana została zamordowana na zlecenie bliskich. Księżna miała być w posiadaniu niewygodnych dla brytyjskiej rodziny królewskiej nagrań wideo… Jaka jest prawda? Tego pewnie długo lub nigdy się nie dowiemy. Więcej o sprawie pisaliśmy W TYM ARTYKULE.

Szczegóły wypadku Diany

Przypomnijmy, że wypadek, w którym zginęła księżna Diana miał miejsce 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu. Dianę znaleziono półprzytomną. Z jej lewego ucha i nosa płynęła krew, ale wyglądało na to, że nie odniosła poważniejszych obrażeń. Na temat „ostatnich słów” Diany toczono długie dysputy, pewne jest jednak, że w stanie, w jakim się znajdowała, były one krótkie i bezładne.

Policjant, który jako pierwszy przybył na miejsce wypadku, Stephane Dorzee, twierdził, iż kobieta jęknęła i wymamrotała: „Mój Boże”, podczas gdy zdaniem strażaka Xaviera zapytała półprzytomnie „Co się stało?”. Niezależnie od tego, jak brzmiały ostatnie słowa księżnej Diany, ta wkrótce straciła przytomność.  

Zdjęcia wraku z miejsca tragicznego wypadku w paryskim tunelu:

Wypadek księżnej Diany
Fot. East News

W tym roku miną 23 lata od wypadku księżnej Diany...

Księżna Diana
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.