KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ponad 20 lat od śmierci Diany na jaw wychodzą nowe fakty na temat jej wypadku

Jakie były jej ostatnie słowa?

Gabriela Czernecka 29 sierpnia 2018 20:40
księżna Diana
Fot. East News

Jakie były ostatnie słowa Diany przed śmiercią? Ponad dwadzieścia lat od śmierci księżnej na jaw wychodzą kolejne fakty na temat tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęła królowa ludzkich serc. Śmierć księżnej Diany była ciosem dla milionów ludzi na całym świecie. Media przypomniały niedawno ostatnie słowa, jakie wypowiedziała przed śmiercią Diana. 

Ostatnie chwile księżnej Diany

Tragiczny wypadek samochodowy, w którym w 1997 roku zginęła księżna Diana wstrząsnął nie tylko Wielką Brytanią i fanami brytyjskiej rodziny królewskiej, ale niemal całym światem. Od samego początku snuto teorie spiskowe na temat tego, co się wydarzyło - obwiniano nawet królową i księcia Karola o to, że posunęli się do tego, by w ten sposób pozbyć się kobiety, która sprawia im tak wiele problemów. 

Choć od śmierci Diany mija już 21 lat co rusz media przypominają tę tragiczną historię. Świadkowie obecni na miejscu zdarzenia co jakiś czas przywołują okropne opisy wypadku. Jakiś czas temu francuski lekarz Frederic Mailliez, który próbował uratować życie księżnej Walii, w rozmowie z Times of London wyznał, jakie były ostatnie słowa księżnej Diany.

Frederic Mailliez był jedną z pierwszych osób, które zdawały raport z wypadku, w którym zginęła Diana. Lekarz wyjawił, że bez wahania rozpoczął reanimację poszkodowanej nie wiedząc wówczas z kim ma do czynienia. „Diana miała problemy z oddychaniem, płakała z bólu i powtarzała, że bardzo cierpi, potem straciła przytomność”, mówi.

Kolejny ze świadków, strażak Xavier Gourmelon w rozmowie z The Sun zaznacza, że to jego drużyna jako pierwsza przybyła na miejsce zdarzenia. To on był przy księżnej do samego końca. Co ciekawe dopóki księżnej nie udało się wydostać ze zmiażdżonego samochodu, Xavier nie miał pojęcia, że ratuje właśnie uwielbianą przez Brytyjczyków członkinię royal family. Nim ekipa wyciągnęła księżną z auta, zdezorientowana Diana miała powiedzieć zaledwie pięć słów: „Mój Boże, co się stało?”. 

Niestety, chwilę później jej serce przestało bić. Strażak twierdzi, że natychmiast przeprowadził procedurę reanimacji, a gdy odprowadzał księżną do karetki ta, wyglądała na stabilną. Xavier dopiero po odejściu z czynnej służby zdobył się na to wyznanie. Wcześniej nie mógł komentować i zdradzać szczegółów tego rodzaju wydarzeń ze względu na procedury, którym podlega. 

21 rocznica śmierci Diany: wypadek

Przypomnijmy, że wypadek, w którym zginęła księżna Diana miał miejsce 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu. Dianę znaleziono półprzytomną. Z jej lewego ucha i nosa płynęła krew, ale wyglądało na to, że nie odniosła poważniejszych obrażeń. Na temat „ostatnich słów” Diany toczono długie dysputy, pewne jest jednak, że w stanie, w jakim się znajdowała, były one krótkie i bezładne.

Policjant, który jako pierwszy przybył na miejsce wypadku, Stephane Dorzee, twierdził, iż kobieta jęknęła i wymamrotała: „Mój Boże”, podczas gdy zdaniem strażaka Xaviera zapytała półprzytomnie „Co się stało?”. Niezależnie od tego, jak brzmiały ostatnie słowa księżnej Diany, ta wkrótce straciła przytomność.  

księżna Diana
Fot. East News

Księżna Diana
Fot. East News

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!