księżna Diana
Fot. EAST NEWS/CAMERA PRESS/SIPA
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Śmierć księżnej Diany była ciosem dla ludzi na całym świecie... Tak brzmiały jej ostatnie słowa

Ponad dwadzieścia lat od śmierci księżnej na jaw wychodzą kolejne fakty na temat tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęła królowa ludzkich serc...

Gabriela Czernecka 3 grudnia 2021 17:17
księżna Diana
Fot. EAST NEWS/CAMERA PRESS/SIPA

Jakie były ostatnie słowa Diany przed śmiercią? Ponad dwadzieścia lat od śmierci księżnej na jaw wychodzą kolejne fakty na temat tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęła królowa ludzkich serc. Śmierć księżnej Diany była ciosem dla milionów ludzi na całym świecie. Media przypomniały ostatnie słowa, jakie wypowiedziała przed śmiercią Diana. 

Ostatnie chwile księżnej Diany

Tragiczny wypadek samochodowy, w którym w 1997 roku zginęła księżna Diana, wstrząsnął nie tylko Wielką Brytanią i fanami brytyjskiej rodziny królewskiej, ale niemal całym światem. Od samego początku snuto teorie spiskowe na temat tego, co się wydarzyło - obwiniano nawet królową i księcia Karola o to, że posunęli się do tego, by w ten sposób pozbyć się kobiety, która sprawiała im tak wiele problemów. 

Choć od śmierci Diany mijają 24 lata, co rusz media przypominają tę tragiczną historię. Świadkowie obecni na miejscu zdarzenia co jakiś czas przywołują okropne opisy wypadku. Jakiś czas temu francuski lekarz Frederic Mailliez, który próbował uratować życie księżnej Walii, w rozmowie z Times of London wyznał, jakie były ostatnie słowa księżnej Diany.

Frederic Mailliez był jedną z pierwszych osób, które zdawały raport z wypadku, w którym zginęła Diana. Lekarz wyjawił, że bez wahania rozpoczął reanimację poszkodowanej nie wiedząc wówczas, z kim ma do czynienia. „Diana miała problemy z oddychaniem, płakała z bólu i powtarzała, że bardzo cierpi, potem straciła przytomność”, mówi.

Kolejny ze świadków, strażak Xavier Gourmelon w rozmowie z The Sun zaznaczył, że to jego drużyna jako pierwsza przybyła na miejsce zdarzenia. To on był przy księżnej do samego końca. Co ciekawe dopóki księżnej nie udało się wydostać ze zmiażdżonego samochodu, Xavier nie miał pojęcia, że ratuje właśnie uwielbianą przez Brytyjczyków członkinię royal family. Nim ekipa wyciągnęła księżną z auta, zdezorientowana Diana miała powiedzieć zaledwie pięć słów: „Mój Boże, co się stało?”. 

Niestety, chwilę później jej serce przestało bić. Strażak twierdzi, że natychmiast przeprowadził procedurę reanimacji, a gdy odprowadzał księżną do karetki, ta wyglądała stosunkowo normalnie. Jej stan się ustabilizował. Xavier dopiero po odejściu z czynnej służby zdobył się na to wyznanie. Wcześniej nie mógł komentować i zdradzać szczegółów tego rodzaju wydarzeń ze względu na procedury, którym podlega. 

Czytaj także: Wielka Brytania. Chirurg, który ratował umierającą księżną Dianę: „Była w opłakanym stanie”

Wypadek księżnej Diany
Fot. East News
Wypadek księżnej Diany
Fot. ABACA/EAST NEWS

Zdjęcia wraku z miejsca tragicznego wypadku w paryskim tunelu

Czy Księżna Diana została zamordowana?

Cztery lata temu w mediach pojawiło się wyznanie agenta MI5, Johna Hopkinsa, który na łożu śmierci miał przyznać się do zamordowania księżnej Diany na zlecenie członków rodziny królewskiej. Rok temu teoria o tym, że śmierć mamy Harry’ego i Williama została zlecona, znów powróciła. Tym razem za sprawą grupy Anonymous. Aktywiści twierdzili, że Diana została zamordowana z polecenia bliskich. Księżna miała być w posiadaniu niewygodnych dla brytyjskiej rodziny królewskiej nagrań wideo… Jaka jest prawda? Tego pewnie długo lub nigdy się nie dowiemy. Więcej o sprawie pisaliśmy W TYM ARTYKULE.

Czytaj także: Wielka Brytania. Wiadomo, jak księżna Diana wyglądała tuż po tragicznym wypadku!

Szczegóły wypadku Diany

Przypomnijmy, że wypadek, w którym zginęła księżna Diana, miał miejsce 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu. Dianę znaleziono półprzytomną. Z jej lewego ucha i nosa płynęła krew, ale wyglądało na to, że nie odniosła poważniejszych obrażeń. Na temat „ostatnich słów” Diany toczono długie dysputy, pewne jest jednak, że w stanie, w jakim się znajdowała, były one krótkie i bezwładne. Policjant, który jako pierwszy przybył na miejsce wypadku, Stephane Dorzee, twierdził, iż kobieta jęknęła i wymamrotała: „Mój Boże”, podczas gdy zdaniem strażaka Xaviera zapytała półprzytomnie „Co się stało?”. Niezależnie od tego, jak brzmiały ostatnie słowa księżnej Diany, ta wkrótce straciła przytomność.... 

Czytaj także: Czy Diana była w ciąży w momencie wypadku?

Mijają 24 lata od wypadku księżnej Diany...

Księżna Diana
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.