O TYM SIĘ MÓWI

Selfie przy urnie, czyli plejada gwiazd głosuje w wyborach samorządowych!

Ostaszewska, Kożuchowska, Rosati... Kto jeszcze?

Gabriela Czernecka 21 października 2018 21:55

21 października odbyły się wybory samorządowe, w których udział mogła wziąć każda osoba, mająca powyżej 18 lat. Popularni i lubiani postanowili dać swoim fanom dobry przykład i w social mediach zamieścili zdjęcia i wpisy, zachęcające do głosowania. Gwiazdy nie pozostały obojętne na tak ważną kwestie, czego dowodem są ich fotografie na Instagramie. 

Wybory samorządowe 2018: gwiazdy głosują

O swoim udziale w wyborach samorządowych poinformowały między innymi: Anja Rubik, Magdalena Boczarska, Otylia Jędrzejczak, Karolina Gorczyca czy Katarzyna Zielińska. Przykład postanowiły dać także młodziutkie aktorki - Julia Wieniawa oraz Olga Kalicka. Gwiazdy dały przykład swoim fanom, pokazują że nie jest im obojętne to, kto będzie rządził ich miastami. 

Niektórzy pokazali selfie przy urnie, inni pozowali przed samymi lokalami wyborczymi. Każdy na swój sposób próbował pokazać, jak odpowiedzialnym jest obywatelem. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej do godziny 17.00 wydano karty do głosowania 12,48 mln osób. 

Najwyższą frekwencję odnotowano w wojewódzkim mazowieckim. Wyniosła ona do godz. 17 - 45,31 proc. Na drugim miejscu znalazło się woj. świętokrzyskie - 43,95 proc., a na trzecim woj. podlaskie - 42,97 proc. Najmniej osób poszło do urn w woj. opolskim - 37 proc. Najwyższa frekwencja w miastach wojewódzkich była w Warszawie - 47 proc., w Gdańsku - 43 proc. oraz w Olsztynie - 42 proc.

Frekwencja w wyborach samorządowych wyniosła 51,3 proc. według sondażu Ipsos Rafał Trzaskowski wygrał w I turze w Warszawie z 54,01%. Patryk Jaki zdobył 30,9%. Na ten moment w pierwszej turze wyborów w Poznaniu z wynikiem 56,6% wygrywa Jacek Jaśkowiak, we Wrocławiu (poparcie: 50,1%) Jacek Sutryk, w Krakowie do drugiej tury przechodzą Małgorzata Wasserman (33,6%) oraz Jacek Majchrowski (43,7%).

W Łodzi w pierwszej turze wygrywa Hanna Zdanowska z wynikiem 70,1%, a w Lublinie Krzysztof Żuk (59,7%). W Białymstoku w pierwszej turze zwyciężył Tadeusz Truskolaski (51,6 % według sondażu Ipos), a w Katowicach Marcin Krupa z wynikiem 51,1%. To dane przedstawione do godziny 21.00 Ostateczne wyniki znane będą najpóźniej do środy. Tymczasem zobaczcie, jak gwiazdy głosowały w wyborach!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Podjęliśmy wyzwanie #1TBChallenge!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Izabela Janachowska o cudzie macierzyństwa i synku Christopherze, Dominika Tajner w pierwszym wywiadzie po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim oraz Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski o przepisie na udane małżeństwo.