Sean Connery
Fot. Uri Schanker/WireImage/GettyImages
O TYM JEST GŁOŚNO

Ujawniono treść ostatniej woli Seana Connery'ego. Wypełni ją żona aktora

Znana jest też oficjalna przyczyna śmierci

Rafał Kowalski 30 listopada 2020 09:59
Sean Connery
Fot. Uri Schanker/WireImage/GettyImages

Równo miesiąc temu w wieku 90 lat odszedł jeden z legendarnych aktorów – Sean Connery. Artysta, który siedem razy wcielił się w rolę Jamesa Bonda, zmarł w Nassau, stolicy Bahamów. Jakie były przyczyny jego śmierci? Ulubieniec widzów zdążył wyrazić swoją ostatnią wolę…

Kulisy śmierci Seana Connery’ego

O tym, że Sean Connery nie czuje się najlepiej, mówiono już od dłuższego czasu. Aktor miał cierpieć na Alzheimera i kilka innych schorzeń Jak jednak napisano w akcie zgonu, bezpośrednią przyczyną śmierci była niewydolność serca oraz ogólna zła kondycja spowodowanej wiekiem. Jak podał serwis People, cytowany przez Onet, migotanie przedsionków osłabiło przepływ krwi u aktora. Złe rokowania dawało też zapalenie płuc, na które pierwszy James Bond chorował dość długo.

Kilka dni po smutnej informacji o odejściu aktora, jego syn potwierdził, że gwiazdor zmarł we śnie w otoczeniu bliskich. „Miał wokół siebie wielu członków rodziny, którzy mogli być przy nim na Bahamach. [...] Wszyscy staramy się zrozumieć to, czego doświadczyliśmy, bo stało się to tak nagle; tata czuł się źle od jakiegoś czasu”, mówił Jason Connery dla BBC”. Teraz wiemy także, jaka była ostatnia wola aktora…

Zgodnie z życzeniem Seana Connery’ego jego prochy zostaną rozrzucone w dwóch ważnych dla niego miejscach – Bahamach oraz rodzinnej Szkocji. Żona aktora, która spędziła z nim 45 lat, dodała w rozmowie ze Scottish Mail, że nie do końca wiadomo, kiedy ostatnia wola męża zostanie wypełniona. Wszystko przez  pandemię koronawirusa,  od którego uzależniona jest też data pogrzebu, który miałby odbyć się w Szkocji.

Wciąż trudno się nam pogodzić z tą ogromną stratą… 

młody Sean Connery
Fot. Chris Ware/Keystone Features/Getty Images

Sean Connery, James Bond, Doktor No
Fot. UNITED ARTISTS / Album EAST NEWS

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.