Ryszard Rembiszewski, 2009 rok
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA
Z Życia gwiazd

Przez lata "rozdawał" miliony. Dziś Pan Lotto żyje poza Polską i przypomina hollywoodzkiego gwiazdora

Jego nowy wizerunek może być dużym zaskoczeniem

Olga Figaszewska 7 kwietnia 2024 12:02
Ryszard Rembiszewski, 2009 rok
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Widzowie pokochali go za sprawą programu Studio Lotto, który prowadził przez 25 lat! Dziś swoje życie buduje poza granicami Polski. Ryszard Rembiszewski nie zwalnia tempa. Jak dziś wygląda jego życie? 

Ryszard Rembiszewski - Polacy pokochali go jako "Pana Lotto"

Człowiek wielu talentów - prezenter, lektor, aktor, konferansjer, a także wodzirej! Jak trafił na szklane ekrany? Ryszard Rembiszewski ukończył filologię polską ze specjalnością teatralną. Jego medialna kariera rozpoczęła się od Polskiego Radia, gdzie był spikerem. Szybko upomniała się o niego telewizja. Był lektorem, prowadził Koncert życzeń, został prezenterem Telewizyjnego Kuriera Mazowieckiego Magazynu, Muzycznego Rezonans czy teleturnieju Start. Nie każdy pamięta, że to on prowadził pierwszą transmisję Konkursu Piosenki Eurowizji.

W pamięci widzów zapisał się jako prowadzący Studio Lotto. Przez 25 lat odczytywał szczęśliwe liczby w lodowaniach Totalizatora Sportowego (do 2008 roku). Od tamtej pory nazywany był przez widzów Panem Totolotkiem albo Panem Lotto. Wciąż cieszy się niesłabnącą sympatią fanów. Przez kilka lat pełnił rolę gospodarza audycji Pogodna prognoza kultury w Świat się kręci. Ryszard Rembiszewski jest także cenionym lektorem.

Czytaj też: Był reżyserem najbardziej kasowego polskiego filmu, poślubił 30 lat młodszą aktorkę. Ta historia była tragiczna w skutkach 

Ryszard Rembiszewski
Fot. Maciej Piasta / Forum

Ryszard Rembiszewski, 2004 rok

Ryszard Rembiszewski na taką miłość czekał całe życie

Nie da się ukryć, że uskrzydla go wyjątkowe uczucie. Miłość życia odnalazł po siedemdziesiątce u boku ukochanej żony, Elżbiety Martinez-Rembiszewskiej. Żałuje, że tak późno los ich ze sobą połączył. "Taka miłość zdarza się raz. Żałuję, że tak późno połączył nas los. Ale trzeba się cieszyć, że jednak dał nam szansę być razem. Już myślałem, że będę sam. Ela nadała mojemu życiu sens", mówił w 2019 roku w Na Żywo. 

Prezenter poznał wybrankę w 2017 roku, a dwa lata później w Urzędzie Stanu Cywilnego na Pradze Północ odbył się ich ślub. „To żadna tajemnica, że Ela nie jest moją pierwszą partnerką i nie jest to moje pierwsze małżeństwo. Gdybym od początku miał taką mądrą kobietę, moje życie na pewno potoczyłoby się inaczej. Wreszcie czuję, że nie jestem sam, że ktoś mnie wesprze w trudnej sytuacji, poradzi”, zwierzał się na łamach Twojego Imperium.  

Za chwilę małżonkowie będą obchodzić piątą (drewnianą) rocznicę ślubu. Ryszard Rembiszewski chciałby to uczcić w wyjątkowy sposób. Planuje zasadzić w ogrodzie drzewo owocowe. I podkreśla, że dojrzała miłość smakuje wspaniała i jest jak ogród, który należy się troszczyć i pielęgnować go każdego dnia. Ryszard i Elżbieta Rembiszewscy mają za sobą bagaż doświadczeń. Wiedzą doskonale, czego chcą od życia. „Najważniejszą rzeczą jest zrozumienie drugiej osoby i tolerancja dla jej zachowań w określonych sytuacjach. […] Skupiamy się na tym, że wciąż jesteśmy razem. Bo życie upływa”, dodawał w rozmowie z Życiem na Gorąco.

Czytaj też: Grażyna Kulczyk dla dzieci zrezygnowała z kariery, wychowała je. Zawdzięczają jej wszystko

Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Elżbieta Martinez-Rembiszewska, Ryszard Rembiszewski na planie "Dzień Dobry TVN", 09.06.2019 Warszawa

Ryszard Rembiszewski o życiu w Hiszpanii i świętach Wielkanocnych

W 2021 roku Ryszard Rembiszewski postawił wszystko na jedną kartę i wyjechał z Polski. Z ukochaną żoną zamieszkał w malowniczej Hiszpanii, na wyspie Costa Blanca, gdzie wiedzie szczęśliwe i spokojne życie. Chłonie hiszpańską kulturę, uczy się języka i zaczyna coraz więcej rozumieć. Pokochał też tamtejszy tryb życia, mentalność mieszkańców - tam nie ma pośpiechu. Ryszard Rembiszewski także zwolnił tempo, stara się mniej denerwować. „U mnie zawsze wszystko musiało być już, natychmiast. Nie warto tracić życia na drobiazgi”, wspominał w jednym z wywiadów.

Chciałby, żeby to słońce i spokój dotarły też do Polski. Podoba mu się, że ludzie w Hiszpanii są pełni życia, uśmiechnięci, zagadują do siebie na każdym kroku.  „Oglądam też telewizję. Podoba mi się, że programy są prowadzone na luzie, że docenia się wiedzę, doświadczenie”, wyznał Barbarze Włodarskiej-Molędzie w rozmowie z Życiem na gorąco. Opowiedział też  dość dużo o świętach Wielkanocnych w Hiszpanii, których obchody różnią się od tych w Polsce.

„Nie malują pisanek i nie chodzą do kościoła ze święconką. […] Semana Santa, czyli Wielki Tydzień, jest ich najważniejszym świętem. Już w Niedzielę Palmową rozpoczynają obchody. Każdego dnia na ulicy można spotkać procesję przemierzającą miasto. Wielki Tydzień jest również czasem pompatycznych i energicznych fiest. Dodam, że Semana Santa jest wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO”, relacjonował Ryszard Rembiszewski.

Czytaj też: Związał się z córką przyjaciela, dzieli ich 19 lat. Połączyła ich miłość do rajdów samochodowych

Czy Ryszard Rembiszewski wróci do Polski? 

Ryszard Rembiszewski regularnie odwiedza ojczyznę, także ze względów zawodowych, ale w tym momencie nie planuje do niej wracać. Podkreśla też, że praca jest jego pasją i nie mówi ostatniego słowa. 

Co jakiś czas Pan Lotto gości na wyjątkowych wydarzeniach i wzbudza ogromne zainteresowanie fanów. Zdarza się, że internauci zwracają uwagę na metamorfozę wizerunkową słynnego prezentera. Niektórzy uważają, że przypomina hollywoodzkiego gwiazdora - Richarda Gere'a. Wszystko za sprawą fantastycznej fryzury!

W ostatnim czasie mówiło się o problemach zdrowotnych Ryszarda Rembiszewskiego. Prezenter czuje się bardzo dobrze, wrócił do pracy, a pod koniec marca przebywał w Warszawie, gdzie prowadził kilka koncertów. Nie może narzekać na brak zajęć. „W Hiszpanii, gdzie mieszkam od pięciu lat, żyje się o wiele spokojniej i trochę brakuje mi pulsu stolicy”, wyznał w Życiu na gorąco Barbarze Włodarskiej-Molędzie. I dodał, że chciałby wrócić do telewizji. „Oczywiście nie do studia Lotto, bo to zamknięty rozdział”.

Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze!  

Ryszard Rembiszewski, Charity Gala Integro-EU, 2023
Fot. Podlewski/APKA

Ryszard Rembiszewski, Charity Gala Integro-EU, 2023

Ryszard Rembiszewski, Warszawa, 2024
Fot. FOTON/PAP

Ryszard Rembiszewski, Warszawa, 2024

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.