Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY
O TYM JEST GŁOŚNO

Roksana Węgiel zerwała kontrakt z wytwórnią? Mamy oświadczenie Universal Music Polska

Jaka jest prawda o ich współpracy?

Konrad Szczęsny 3 grudnia 2020 18:11
Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Kilka dni temu jeden z portali podał informację, jakoby rodzice Roksany Węgiel podjęli decyzję o zerwaniu jej kontraktu z Universal Music Polska. Miało chodzić m.in. o nadgodziny, które 15-latka spędzała na planach teledysków oraz na innych działaniach promocyjnych. Jakie są fakty? Wytwórnia wystosowała w tej sprawie specjalne oświadczenie!

Universal Music Polska o współpracy z Roksaną Węgiel

Spekulacje, dotyczące zerwania współpracy, wzięły się m.in. z długiego okresu milczenia zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids”, tego,  że w rozgłośniach rzadziej puszczano w ostatnim czasie jej utwory oraz z wypowiedzi osób z otoczenia Roksany Węgiel. Twierdzili oni, że na linii wytwórnia - artystka zaczęło dochodzić od poważnych spięć. Dlatego też rodzice nastolatki podjęli ostatecznie decyzję o zerwaniu kontraktu. Powołali się na liczne nadgodziny, które wynikały z różnych działań promocyjnych i artystycznych ich córki.

Jak jednak przekonuje w oświadczeniu przesłanym na adres naszej redakcji Universal Music Polska, to jedynie plotki, które nie mają nic wspólnego z prawdą.

„Umowa pomiędzy Roksaną Węgiel a Universal Music Polska pozostaje w mocy, a zgodnie z jej zapisami, szczegóły dotyczące współpracy objęte są klauzulą poufności’, podkreślił przedstawiciel wytwórni, Sławomir Kochański.

Dodaje, że faktycznie obecnie między przedstawicielami zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 a osobami z wytwórni toczą się poważne rozmowy.

„Prawdą jest, że obecnie toczą się rozmowy na temat podejścia obydwu stron do realizacji dalszych działań. Wierzymy, że wkrótce wspólnie wypracujemy najlepsze rozwiązania zarówno dla Roksany jak i jej kariery muzycznej”, ujawnił.

I zapewnia, że pojawiające się wcześniej publikacje nie mają nic wspólnego z prawdą...

„Pojawiających się online artykułów, bazujących na informacjach nieznanego pochodzenia, nie należy traktować jako wiarygodnych źródeł informacji w tej sprawie”, kończy.

Jaki będzie efekt rozmów i negocjacji? O tym przekonamy się już niebawem...  

Jak przekonują przedstawiciele Universal Music Polska, kontrakt między nimi a Roksaną Węgiel nie został zerwany:

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?