Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY
O TYM JEST GŁOŚNO

Roksana Węgiel zerwała kontrakt z wytwórnią? Mamy oświadczenie Universal Music Polska

Jaka jest prawda o ich współpracy?

Konrad Szczęsny 3 grudnia 2020 18:11
Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Kilka dni temu jeden z portali podał informację, jakoby rodzice Roksany Węgiel podjęli decyzję o zerwaniu jej kontraktu z Universal Music Polska. Miało chodzić m.in. o nadgodziny, które 15-latka spędzała na planach teledysków oraz na innych działaniach promocyjnych. Jakie są fakty? Wytwórnia wystosowała w tej sprawie specjalne oświadczenie!

Universal Music Polska o współpracy z Roksaną Węgiel

Spekulacje, dotyczące zerwania współpracy, wzięły się m.in. z długiego okresu milczenia zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids”, tego,  że w rozgłośniach rzadziej puszczano w ostatnim czasie jej utwory oraz z wypowiedzi osób z otoczenia Roksany Węgiel. Twierdzili oni, że na linii wytwórnia - artystka zaczęło dochodzić od poważnych spięć. Dlatego też rodzice nastolatki podjęli ostatecznie decyzję o zerwaniu kontraktu. Powołali się na liczne nadgodziny, które wynikały z różnych działań promocyjnych i artystycznych ich córki.

Jak jednak przekonuje w oświadczeniu przesłanym na adres naszej redakcji Universal Music Polska, to jedynie plotki, które nie mają nic wspólnego z prawdą.

„Umowa pomiędzy Roksaną Węgiel a Universal Music Polska pozostaje w mocy, a zgodnie z jej zapisami, szczegóły dotyczące współpracy objęte są klauzulą poufności’, podkreślił przedstawiciel wytwórni, Sławomir Kochański.

Dodaje, że faktycznie obecnie między przedstawicielami zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 a osobami z wytwórni toczą się poważne rozmowy.

„Prawdą jest, że obecnie toczą się rozmowy na temat podejścia obydwu stron do realizacji dalszych działań. Wierzymy, że wkrótce wspólnie wypracujemy najlepsze rozwiązania zarówno dla Roksany jak i jej kariery muzycznej”, ujawnił.

I zapewnia, że pojawiające się wcześniej publikacje nie mają nic wspólnego z prawdą...

„Pojawiających się online artykułów, bazujących na informacjach nieznanego pochodzenia, nie należy traktować jako wiarygodnych źródeł informacji w tej sprawie”, kończy.

Jaki będzie efekt rozmów i negocjacji? O tym przekonamy się już niebawem...  

Jak przekonują przedstawiciele Universal Music Polska, kontrakt między nimi a Roksaną Węgiel nie został zerwany:

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.