Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY
O TYM SIĘ MÓWI

Roksana Węgiel zerwała kontrakt z wytwórnią! Co dalej z karierą 15-latki?

Ta informacja wywołała ogromne poruszenie w mediach...

Konrad Szczęsny 1 grudnia 2020 12:04
Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Ta wiadomość zelektryzowała jej fanów! Według nieoficjalnych doniesień, rodzice Roksany Węgiel po ponad dwóch latach zerwali kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska. Powodem miała być m.in. duża liczba nadgodzin, które 15-latka spędzała na różnych działaniach zawodowych, w tym promocyjnych. Co dalej z karierę zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018?

Rodzice Roksany Węgiel zerwali kontrakt z Universal Music Polska. Powody

Od czasu zwycięstwa w pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids”, kariera pochodzącej z Jasła młodej wokalistki nabierała rozpędu. Kulminacją było historyczne zwycięstwo na Eurowizji Junior 2018 w biało-czerwonych barwach z utworem „Anyone i want to be”. Dzięki niemu nastolatka awansowała do pierwszej ligi show-biznesu, jej piosenki były chętnie grane przez rozgłośnie i podbijały listy przebojów. Wydała również debiutancką płytę, która pokryła się platyną.

Na początku tego roku Roksana Węgiel ogłosiła jednak, że robi sobie przerwę. Chciała skupić się przede wszystkim na życiu rodzinnym (na świat przyszedł jej braciszek) oraz szkole. Wszyscy liczyli, że wróci po kilku miesiącach, ale teraz okazuje się, że usunięcie się w cień mogło mieć także drugie, inne podłoże.

Mimo że w minioną niedzielę 29 listopada wystąpiła razem z Viki Gabor i Duncanem Laurencem (a właściwie jego hologramem) na Eurowizji Junior, organizowanej w Warszawie, mogło być to jedno z ostatnich tego typu przedsięwzięć pod skrzydłami wytwórni. Jak bowiem podaje portal Pudelek, rodzice Roksany Węgiel zdecydowali się zerwać kontrakt, który ich córka podpisała po zwycięstwie w „The Voice Kids” w 2018 roku.

Powód? Nadgodziny, które wyrabiała, podejmując różne zobowiązania zawodowe, w tym promocyjne.

„Kontrakty przygotowywane przez duże wytwórnie nigdy nie były bardzo korzystne dla artystów. Nie jest łatwo taką umowę podważyć, a o zerwaniu nie ma mowy. Jednak opiekuni artystki znaleźli sposób. Miało być to możliwe dzięki wielu nadgodzinom, które młoda artystka spędziła na planach sesji i teledysków. Mocno przekraczały one dopuszczalne normy. Najprawdopodobniej rodzice Roxie powiedzieli dość”, zdradził informator portalu.

Według wspomnianych zapisów, wymiar jej pracy nie mógł przekraczać sześciu godzin na dobę. 

Co dalej z karierą Roksany Węgiel?

Co ciekawe, doniesienia zbiegły się w czasie z dużą dyskusją wśród fanów 15-latki. Zauważyli oni, że od jakiegoś czasu utwory Roksany Węgiel są praktycznie nieobecne w rozgłośniach radiowych. Powodem ma być właśnie zerwanie kontraktu z Universal Music Polska.

„Od około 3 miesięcy, może nieco dłużej, utwory Roxie nie pojawiały się w rozgłośniach radiowych. Do tej pory jej numery obecne były na playlistach czołowych stacji i rotowały w ciągu całego dnia. Jedną z przyczyn może być rozstanie młodej artystki z dotychczasową wytwórnią płytową”, twierdzi anonimowe źródło Pudelka.

By potwierdzić te informacje, skontaktowano się z przedstawicielami wytwórni, jednak Ci nabrali wody w usta. Także dotychczasowy menadżer Roksany Węgiel nie był skory do zwierzeń...

„Nie udzielę odpowiedzi, gdyż wiąże nas umowa i jej warunki są poufne”, uciął. Z kolei w rozmowie z Plejadą stwierdził, że „to nie do końca jest tak”, ale nie chciał wyjawić, jaka jest prawda.

Co dalej z karierą zwyciężczyni Eurowizji Junior 2020? Opiekę nad nią przejęła rodzina. Nowe dane pojawiły się na oficjalnych profilach 15-latki w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Roksana Węgiel wydała utwór „Tajemnice” – pierwszy po długiej przerwie – nagrany na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu animowanego „Tajemniczy Ogród”. Zapowiedziała również, że czas pandemii był dla niej pracowity i ma dla swoich fanów kilka niespodzianek...

Trzymamy kciuki za dalsze artystyczne poczynania nastolatki oraz z niecierpliwością czekamy na jej głos w tej sensacyjnej sprawie!  

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.