Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY
O TYM JEST GŁOŚNO

Roksana Węgiel wystąpiła w filmie o depresji. 15-latka zagrała u boku Anny Dereszowskiej

Ważną społecznie produkcję obejrzano już 2 miliony razy

Rafał Kowalski 24 lutego 2020 16:14
Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Daniel Rusin, czyli internetowy twórca, który znany jest pod pseudonimem Reżyser Życia, opublikował wczoraj na swoim kanale na YouTubie kolejny film. Po wideo dotyczących tak ważnych społecznie spraw jak nastolatki w ciąży, coming out przed rodzicami czy toksyczny partner, ulubieniec młodzieży nakręcił film dotykający tematu depresji. W wideo opublikowanym z okazji wczorajszego Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją wystąpiła Roksana Węgiel.

Roksana Węgiel w filmie Reżysera Życia. Poruszyli problem depresji

W 15-minutowym edukacyjnym filmie Znikające dzieci. Nastoletnia depresja, piosenkarka zagrała przyjaciółkę z klasy dziewczynki cierpiącej na depresję. Poruszająca historia nastolatki, która przeżywa ciężkie chwile, choć po niej tego nie widać, została obejrzana już niemal 2 miliony razy. W produkcji z Anną Dereszowską czy vlogerką Wersow, Roksana Węgiel musiała zagrać scenę, w której płacze. Wszystko po to, by mocno przekaż dotarł do widzów.

Dlaczego laureatka Eurowizji Junior zdecydowała się zabrać głos w tak ważnym społecznie temacie, który wciąż jest tabu? „Depresja to niestety bardzo powszechny problem w dzisiejszych czasach. Miałam okazje wziąć udział w cudownym projekcie @rezyser.zycia było to bardzo emocjonujące doświadczenie, pierwszy raz mogłam sprawdzić się w roli aktorki, możliwość współpracy z tak wspaniałymi ludźmi jest po prostu bezcenna.❤”, napisała sławna 15-latka w sieci. „Bardzo dziękuję za możliwość bycia częścią czegoś tak ważnego. Mamy nadzieje, że ten film będzie mógł w jakiś sposób komuś pomóc... Jeśli macie jakiś problem porozmawiajcie z kimś zaufanym, z kimś kto Was wesprze i pomoże. Kocham Was”, dodała Roksana Węgiel.

Wszyscy widzowie filmu otrzymali na koniec cenną poradę, którą też pragniemy się z Wami podzielić. Jeśli sami czujecie, że cierpicie na depresję lub widzicie, że ktoś z Waszego otoczenia może potrzebować wsparcia, oto telefon Forum Przeciw Depresji. Pod numerem 22 594 91 00 w każdą środę i czwartek od 17:00 do 19:00 można otrzymać pomoc ekspertów. Każda osoba wykonująca połączenie może być pewna, że pozostanie anonimowa. 

Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.