Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY
O TYM JEST GŁOŚNO

Roksana Węgiel wystąpiła w filmie o depresji. 15-latka zagrała u boku Anny Dereszowskiej

Ważną społecznie produkcję obejrzano już 2 miliony razy

Rafał Kowalski 24 lutego 2020 16:14
Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Daniel Rusin, czyli internetowy twórca, który znany jest pod pseudonimem Reżyser Życia, opublikował wczoraj na swoim kanale na YouTubie kolejny film. Po wideo dotyczących tak ważnych społecznie spraw jak nastolatki w ciąży, coming out przed rodzicami czy toksyczny partner, ulubieniec młodzieży nakręcił film dotykający tematu depresji. W wideo opublikowanym z okazji wczorajszego Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją wystąpiła Roksana Węgiel.

Roksana Węgiel w filmie Reżysera Życia. Poruszyli problem depresji

W 15-minutowym edukacyjnym filmie Znikające dzieci. Nastoletnia depresja, piosenkarka zagrała przyjaciółkę z klasy dziewczynki cierpiącej na depresję. Poruszająca historia nastolatki, która przeżywa ciężkie chwile, choć po niej tego nie widać, została obejrzana już niemal 2 miliony razy. W produkcji z Anną Dereszowską czy vlogerką Wersow, Roksana Węgiel musiała zagrać scenę, w której płacze. Wszystko po to, by mocno przekaż dotarł do widzów.

Dlaczego laureatka Eurowizji Junior zdecydowała się zabrać głos w tak ważnym społecznie temacie, który wciąż jest tabu? „Depresja to niestety bardzo powszechny problem w dzisiejszych czasach. Miałam okazje wziąć udział w cudownym projekcie @rezyser.zycia było to bardzo emocjonujące doświadczenie, pierwszy raz mogłam sprawdzić się w roli aktorki, możliwość współpracy z tak wspaniałymi ludźmi jest po prostu bezcenna.❤”, napisała sławna 15-latka w sieci. „Bardzo dziękuję za możliwość bycia częścią czegoś tak ważnego. Mamy nadzieje, że ten film będzie mógł w jakiś sposób komuś pomóc... Jeśli macie jakiś problem porozmawiajcie z kimś zaufanym, z kimś kto Was wesprze i pomoże. Kocham Was”, dodała Roksana Węgiel.

Wszyscy widzowie filmu otrzymali na koniec cenną poradę, którą też pragniemy się z Wami podzielić. Jeśli sami czujecie, że cierpicie na depresję lub widzicie, że ktoś z Waszego otoczenia może potrzebować wsparcia, oto telefon Forum Przeciw Depresji. Pod numerem 22 594 91 00 w każdą środę i czwartek od 17:00 do 19:00 można otrzymać pomoc ekspertów. Każda osoba wykonująca połączenie może być pewna, że pozostanie anonimowa. 

Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.