Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY
O TYM JEST GŁOŚNO

Rodzice Roksany Węgiel ujawnili jej wielkie marzenie: „chce być jak Freddie Mercury”

Spodziewałaś się tego?

Konrad Szczęsny 2 grudnia 2019 16:44
Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Jest największą gwiazdą młodego pokolenia. Jej kolejne single z miejsca stają się przebojami. Na koncie ma również pierwsze w historii zwycięstwo Polski w Eurowizji Junior, które miało miejsce rok temu w Mińsku. Nic dziwnego, że fenomen Roksany Węgiel intryguje media. W ostatnim odcinku programu „Uwaga! Kulisy sławy” rodzice 14-latki zdradzili, że... marzy ona, by stać się legendą jak Freddie Mercury, wokalista Queen!

Fenomen Roksany Węgiel: chce być jak Freddie Mercury

Współpraca z gigantami na rynku reklamowym, single, które z miejsca stają się wielkimi hitami, tysiące fanów i niesłabnąca popularność – tak przedstawia się kariera Roksany Węgiel. Reportaż dotyczący jej życia – tego na scenie i poza nią – przygotowali dziennikarze programu „Uwaga! Kulisy sławy”. Dla fanów 14-latki jest to nie lada gratka, zdobyła się ona bowiem przed kamerami na wyjątkowo szczere wyznania.

„Czasami jak widzę ten tłum pod sceną to mam wrażenie, że oni nie przyszli na mój koncert. Nie mogę uwierzyć, bo tych ludzi jest czasami naprawdę mnóstwo. To jest niesamowite, że jeszcze dwa lata temu byłam tak naprawdę anonimową osobą, a teraz tyle fanów stoi pod sceną”, zwierzała się wzruszona Roksana Węgiel.

Dzięki reportażowi, zrealizowanemu między innymi w Jaśle, rodzinnej miejscowości nastolatki, z której pochodzi także Michał Szpak, widzowie mogli zobaczyć ważne dla niej miejsca, w tym salę, w której swego czasu trenowała judo. To właśnie na obozie sportowym, przez przypadek, odkryła, że tak naprawdę w życiu wielką frajdę sprawia jej śpiew.

„Tak się wyłonił talent Roksanki. Zrobiliśmy konkurs karaoke, gdzie wszystkie dzieci mają okazję zaśpiewania. Wzięła udział raz i tak, jak zaczęła, to nie mogła skończyć”, wspominał jej trener.

Mama i tata o Roksanie Węgiel

W talent córki od początku wierzyli jej rodzice. Podkreślają oni, że Roksana od dziecka przejawiała liczne talenty.

„Była bardzo żywiołowym dzieckiem od maleńkości. Chciała być wszędzie. Ona miała potrzebę zaistnienia i bycia w centrum uwagi. „Patrzcie na mnie! To ja!”, stwierdziła mama Roxie.

Okazuje się, że 14-latka nie jest wielką fanką... sprzątania! Rodzice jednak nie dają jej w tej materii taryfy ulgowej.

„Roksana nie lubi sprzątać, aczkolwiek ją zmuszamy. Po przyjeździe mówię jej: „ogarnij ten pokój, kobieto”, ujawniła jej mama.

Tata 14-latki, pan Rafał, zaznaczył jednocześnie, że w domu rodzinnym wszyscy traktowani są równo, nikt nie zwraca uwagi na popularność 14-latki.

„W domu traktujemy się normalnie, bez żadnych taryf ulgowych. Każdy ma jakieś obowiązki, które staramy się wypełniać”.

Na koniec, gdy podsumowywano materiał, zdradził, że Roksana marzy, by... stać się legendą jak Freddie Mercury!

„Raz powiedziała, jak zadałem pytanie, czy chce być sławna, powiedziała, że ona chce być legendą, jak Freddie Mercury. Więc tego jej życzę”, ujawnił.

Czy Roksana Węgiel ma chłopaka? Jak radzi sobie w szkole?

Dziennikarze spytali wprost, czy nastolatka jest z kimś w związku.

„Nie mam chłopaka. (…) Idealny typ chłopaka? Wierny”, odparła bez wahania.

Poruszono także kwestię edukacji Roksany Węgiel. Ta przyznała, że zdecydowanie lepiej idzie jej nauka przedmiotów humanistycznych.

„Jest ciężko, ale daję radę. Angielski bardzo lubię, polski. Najgorszy przedmiot dla mnie to jest matematyka i wszystkie przedmioty ścisłe”, podkreśliła.

Przy okazji stwierdziła także, że ceną za ogólnopolską karierę była beztroska związana z okresem dzieciństwa.

„Na pewno z tego dzieciństwa trochę musiałam zrezygnować. Coś za coś. Muzyka to jest to, co chcę robić całe życie. Jestem pewna, że tego chcę. Wiadomo, losy się różnie toczą. To jest moim celem, żeby po prostu tworzyć muzykę, żeby śpiewać”, zapewniła żarliwie.

I życzymy Roksanie Węgiel, by to marzenie się ziściło!  

Roksana Węgiel w sesji dla VIVY!, lipiec 2019:

Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.