james middleton pippa middleton
Fot. Karwai Tang / Contributor / Getty Images
O NICH SIĘ MÓWI

Rodzeństwo księżnej Kate stara się żyć z dala od blasku fleszy. Co dziś robi Pippa i James?

Jak udaje im się zachować prywatność?

Aleksandra Andrzejak 16 marca 2021 16:47
james middleton pippa middleton
Fot. Karwai Tang / Contributor / Getty Images

Księżna Kate ma dwójkę młodszego rodzeństwa - siostrę Philippę i brata Jamesa. Nie ma mowy, aby będąc rodziną Kate unikali mediów w zupełności. Mimo to, jednak udaje im się zachować prywatność. 

Księżna Kate: rodzieństwo

Księżna Kate ma dwójkę młodszego rodzeństwa. Jej siostra Philippa urodziła się w 1983 roku, brat James w 1987 roku. Philippa nazywana zdrobniale Pippą, zdobyła popularność i zainteresowanie mediów niosąc welon na królewskim ślubie swojej siostry. James jest biznesmenem i jako jeden z nielicznych w otoczeniu rodziny królewskiej, prowadzi konto na Instagramie.

rodzenstwo kate middleton
Fot. Anthony Harvey / Stringer / Getty Images

Pippa Middleton, James Middleton, czerwiec 2015

Pippa Middleton: siostra księżnej Kate

Pippa Middleton ukończyła uniwersytet w Edynburgu, uzyskując dyplom z literatury angielskiej. W 2012 roku wydała pierwszą książkę, która skupiała się na etykiecie społecznej i organizacji przyjęć. Drugą publikacją Pippy była książka kucharska, która ukazała się w 2016. Pippa po studiach najpierw próbowała swoich sił w PR. Pracowała też w firmie rodziców. Brała udział w charytatywnych zawodach sportowych. 

W 2015 roku Philippa nakręciła serię raportów dla amerykańskiego programu Talk Today. Ostatecznie jednak zdecydowała, że nie będzie pracować w Stanach Zjednoczonych. W 2017 roku wyszła za milionera i kierowcę rajdowego - Jamesa Metthewsa. Para ma dwójkę dzieci, synka Arthura Michaela Williama i córeczkę Grace Elizabeth June.

Pippa nigdy nie chciała i nie miała powodu, żeby zwracać na siebie uwagę mediów. Młodsza od Kate zaledwie o półtora roku jest ogromnie zżyta z siostrą i robiła wszystko, aby w trakcie związku Catherine z księciem Williamem chronić prywatność rodziny. Z czasem jednak musiała się przyzwyczaić do wszechobecnych paparazzich polujących na nią na każdym kroku. Media nie oszczędziły Pippie także wyliczenia jej wartości rynkowej na... 1 milion funtów.

kate middleton rodzenstwo
Fot. Karwai Tang / Contributor / Getty Images

Pippa Middleton, James Middleton, czerwiec 2016

James Middleton: brat księżnej Kate

James Middleton urodził się 15 kwietnia 1987 roku, jest najmłodszym z trójki rodzeństwa. James jest biznesmenem, który ma udziały w kilku firmach, m.in. Boomf i Cake Kit Company. Stoi także na czele Nice Cakes, Nice WineNice Group London. W 2019 roku James w jednym z wywiadów przyznał się do depresji. Wyznał, że cierpiał w milczeniu.

„Depresja była dla mnie paraliżująca. Nie wychodziłem z łóżka. To było okropne. Ciągle czułem się niespokojny i miałem wyrzuty sumienia, że leżę w łóżku i nie robię kompletnie nic. Jednocześnie nie byłem w stanie pracować, ani normalnie żyć. Trudno jest opisać ten stan. To nie jest tylko smutek. To choroba. To jak rak umysłu” - powiedział James Middleton w rozmowie z The Tatler.

Fot. Karwai Tang / Contributor / Getty Images

James Middleton, Pippa Middleton, lipiec 2019

Mimo naprawdę mrocznych myśli podjął decyzję o leczeniu i zdecydował się na terapię. James uznał, że jego historia może zwrócić uwagę na poważny problem jakim jest piętnowanie osób psychicznie chorych. „Po pierwsze, czuję – nie jestem jeszcze wyleczony – że z profesjonalną pomocą wypracowałem strategie radzenia sobie. Dziś mam nowe poczucie celu i chęć życia. Po drugie – i być może najważniejsze – czuję się w obowiązku o tym otwarcie mówić . To jest dokładnie to, co robią mój szwagier książę William, moja siostra Kate i książę Harry, walcząc ze stygmatyzacją osób chorych psychicznie” - wyznał brat Kate.

James Middleton cztery lata temu zaręczył się z Alizee Thevenet. Jego narzeczona jest Francuzką, ma 29 lat i pracuje w branży finansowej. Para musiała jednak odwołać ślub ze względu na panującą pandemię koronawirusa. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.