Robert Makłowicz, TVP, Telewizja Polska
Fot. Znak
O TYM SIĘ MÓWI

Robert Makłowicz zwolniony z TVP po 20 latach! Kolejna gwiazda rozstaje się ze stacją. Dlaczego?

Konrad Szczęsny 18 marca 2017 10:15
Robert Makłowicz, TVP, Telewizja Polska
Fot. Znak

To już pewne: Robert Makłowicz rozstaje się z TVP. Wszystko za sprawą najnowszego spotu wizerunkowego stacji, w którym się pojawił. Kucharz posądził stację o zmanipulowanie jego wypowiedzi tak, aby nadawca publiczny wypadł jak najkorzystniej. Swoje zdanie wyraził na Facebooku, opisując całą sytuację słowami: "nachalna propaganda partyjna" i stwierdził, że "to jest po prostu "Miś". Na odpowiedź Telewizji Polskiej nie trzeba było długo czekać.

Polecamy też: Joanna Racewicz wzbudziła sensację swoim wyglądem. Tak prezenterka zmieniała się z biegiem lat

Telewizja Polska o Robercie Makłowiczu i spocie z jego udziałem

TVP broniła się co prawda, że wszyscy, których wizerunki wykorzystano w spocie, podpisali stosowne dokumenty i zezwolili TVP na montaż wypowiedzi. To jednak nie załagodziło sytuacji.

"Każda z osób biorących udział w nagraniu została poinformowana o tym, że zarejestrowany materiał zostanie wykorzystany w spocie wizerunkowym TVP. Kwestia wypowiadana przez Pana Roberta Makłowicza jest jego autorstwa i została zaakceptowana przez reżysera przedmiotowego spotu. W tym kontekście wpis Pana Makłowicza nie opisuje stanu faktycznego", podkreślano w oświadczeniu.

Robert Makłowicz zwolniony z TVP

Wczoraj Robert Makłowicz poinformował, że został zwolniony z TVP. Pismo otrzymał kurierem.

"Dostarczono mi przed chwilą kurierem urzędowe pismo, w którym TVP odstępuje od umowy na realizację cyklu "Makłowicz w podróży" z chwilą odebrania epistoły. To oznacza, że po prawie dwudziestu latach me programy niebawem znikną z anteny telewizji publicznej, a niektóre nakręcone już premierowe odcinki nie zostaną przez nią kupione i wyemitowane. Domagałem się publicznie i domagam nadal wycofania spotu reklamującego TVP, w którym zmanipulowano mą wypowiedź, umieszczając ją w kontekście bieżącej polityki, której lepkiego jęzora starałem się w swej telewizyjnej aktywności unikać, jak pocałunku śmierci. Jednak nie udało się, pozostał absmak gorszy, niźli po konsumpcji płucek na kwaśno w barze dworcowym za Gomułki".

Gwiazdy zwolnione z TVP

Przypomnijmy, że na początku 2016 r. ze stacją rozstały się takie gwiazdy, jak Piotr Kraśko, Beata Tadla czy Hanna Lis. 

Polecamy też: Tadla, Lis, Kraśko. Wybraliśmy ludzi, którzy w 2016 musieli wymyślić siebie na nowo. Im się to udało

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.