Robert i Agnieszka Makłowiczowie, historia miłości, kim jest żona Roberta Makłowicza?
Fot. KRZYSZTOF KUCZYK / FORUM
Historia miłości

Robert i Agnieszka Makłowiczowie są małżeństwem od 30 lat! Wiemy, jak zaczęła się ich historia

Kim jest ukochana krytyka kulinarnego?

Olga Figaszewska 29 maja 2021 10:35
Robert i Agnieszka Makłowiczowie, historia miłości, kim jest żona Roberta Makłowicza?
Fot. KRZYSZTOF KUCZYK / FORUM

Robert Makłowicz gotuje od ponad 20 lat! Widzowie cenią go za wyjątkowe poczucie humoru, smak i wiedzę, którą dzieli się z nimi w swoich programach! Ekspert, erudyta, gawędziarz...  Swoje życie poświęcił kulinarnym podróżom. O jego pracy, która stała się pasją wiemy dosyć dużo, a co z miłością? Okazuje się, ze od ponad 30 lat Robert Makłowicz jest szczęśliwym mężem. Swoją wybrankę poznał na planie programu telewizyjnego! Kim jest żona krytyka kulinarnego? Czy małżonkowie zdradzili przepis na udany związek? Sprawdźcie.

Robert Makłowicz o kuchni mówi z miłością

Robert Makłowicz debiutował gdy w telewizji gotował jedynie Maciej Kuroń. „Mój program był jedynym z gotowaniem w plenerach, pokazującym inne kraje i kultury. Internet był wówczas w powijakach. Teraz mamy blogerów, kanały telewizyjne pokazujące wyłącznie rzeczy o gotowaniu i podróżach. Świat się skurczył. Fakt, że nadal ktoś chce mnie oglądać, jest prawdziwą nobilitacją”, wspominał w 2018 roku w rozmowie dla VIVY! Z Beatą Nowicką.

Prawda jest taka, że grono fanów Roberta Makłowicza wciąż się powiększa! Coraz więcej osób szuka informacji nie tylko o dokonaniach eksperta kulinarnego, ale także o jego życiu prywatnym. A o nim Robert Makłowicz mówi dość... oszczędnie. Zazwyczaj w rozmowie z dziennikarzami wypowiada się na temat smaków świata, kulinarnych podróży i dzieli się ciekawostkami na temat jedzenia, pozostawiając strefę osobistą w bezpiecznym miejscu.

Robert Makłowicz, VIVA! marzec 2018
Fot. Agnieszka Kulesza&Łukasz Pik

W 2018 roku w rozmowie z Beatą Nowicką tak mówił nam o swoim rodzinnym domu, a także zainteresowaniu podróżami. Robert Makłowicz odkąd pamięta, przesiadywał w biblioteczce i zaczytywał się w kolejnych pozycjach. To były jego pierwsze podróże - palcem po mapie,  był głodny poznawania świata.

„W domu, ponieważ ojciec był marynarzem i często pływał, rządziły kobiety, kobiety gotujące. Dom był przedwojenny, z przedwojenną biblioteką, z przedwojennymi rocznikami gazet, często z działami poradnikowymi. Szybko przejechałem przez „Moje pisemko” i inne pozycje dla dzieci i potem czytałem z wypiekami na twarzy gazety nie tylko międzywojenne, ale też te sprzed pierwszej wojny. [...] W domu były też różne przedwojenne książki kucharskie, czytałem je namiętnie i było to dla mnie jak międzygalaktyczna podróż. Świat mnie nęcił”, dodawał. I chociaż po ukończeniu szkoły wybrał się na prawo i historię, to swoją przyszłość związał właśnie z kulinariami! Podróże po Europie tylko go wzbogaciły, poszerzyły horyzonty i pozwoliły poznać niesamowite smaki w poszczególnych krajach. Z tą wiedzą powrócił do Polski i odpowiednio wykorzystał.

Sprawdź też: Irena Eris i Henryk Orfinger od prawie 50 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo!

Robert Makłowicz, VIVA! marzec 2018
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE

Historia miłości: Agnieszka i Robert Makłowiczowie - jak się poznali?

Podróżniczy program kulinarny, który prowadził w TVP w latach 90-tych był prawdziwym hitem. I tutaj zaczyna się historia jego miłości. Swoją przyszłą żonę, Agnieszkę Pogodę poznał właśnie w telewizji. Ukochana eksperta kulinarnego była pierwszą kierowniczką produkcji podróżniczo-kulinarnych programów dziennikarza, a następnie ich producentką.

Dziś Agnieszka i Robert Makłowiczowie od 30 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo. Nie dochodzi do mnie, że jestem z żoną już prawie 30 lat. Gdy ją poznałem, to był momencik, mgnienie oka, gdy się w niej zakochałem...”, mówił w jednym z wywiadów dla Faktu. Wspólne wyjazdy, praca bardzo ich do siebie zbliżyły. W końcu para stanęła na ślubnym kobiercu w 1991 roku w Armenii. Jak wyznał w rozmowie z Plejadą Robert Makłowicz, uroczystość trwała pięć godzin!

„Armenia jest bliska mojemu sercu, stamtąd pochodzą moi przodkowie. Ceremonia różni się od tej w Polsce: ksiądz stoi tyłem do publiczności i przodem do ołtarza. Sam ślub jest udzielany nie przez nałożeniem obrączek, a koron. Jest podobnie jak w cerkwi. Ceremonia trwała ponad pięć godzin, więc to było coś niezapomnianego. Co się działo? Nie wiem, bo nic nie rozumiałem, bo ksiądz mówił po ormiańsku”, zwierzał się dziennikarz.

Po latach wspólnego życia Agnieszka i Robert Makłowicz wciąż się zaskakują. Ekspert kulinarny nie ukrywa, że lubi rozpieszczać żonę drobnymi gestami. Wspólnie spędzony czas jest dla nich niesamowicie ważny, pielęgnują swoją relację. „Fajne jest to, że wciąż potrafimy wybrać się na super-romantyczną randkę. Teraz modne są randki w wysoko położonych miejscach, na przykład na 40. piętrze. Chętnie bym zabrał Agnieszkę na coś takiego. Tylko musi być winda!’, dodawał żartując w Fakcie.

Zobacz też: Tej miłości nikt nie dawał szans. Beata Ścibakówna i Jan Englert są małżeństwem od prawie 26 lat! 

Robert i Agnieszka Makłowiczowie w 2008 roku:

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Historia miłości Roberta Makłowicza i Agnieszki Makłowicz
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Przepis na udany związek według Roberta Makłowicza

Wspólna praca zawsze ich do siebie zbliżała, inspirują się wzajemnie i motywują do działania. To pani Agnieszka pierwsza miała namawiać męża do stworzenia programu telewizyjnego o kuchni i kulturze. „Moja żona nie mówi mi, co mam gotować, ja nie wtrącam się do spraw technicznych i organizacyjnych. A dzięki temu jesteśmy razem. Jeśli człowiek połowę czasu spędza w hotelach, to przyjemniej się obudzi u boku kogoś bliskiego”, wspominał na łamach Show. Małżonkowie mają także miejsce, do którego uciekają z rodzinnego Krakowa. Wiele lat temu kupili dom w Dalmacji.

„Ku naszemu zdumieniu okazało się, że w Dalmacji, o ile człowiek nie chce mieszkać na samym brzegu Adriatyku, ceny są dużo niższe niż w Polsce. Tak zatem w ramach naszego kredytu stać nas było na dom, którego nie trzeba remontować, i wiosną 2009 r. kupiliśmy coś takiego na półwyspie Pelješac”, tłumaczył Robert Makłowicz w wywiadzie z Gazetą Krakowską.

Polecamy też: Urszula Dudziak i Bogdan Tłomiński udowadniają, że nigdy nie jest za późno, by znaleźć miłość

Agnieszka Makłowicz rzadko pojawiała się wraz z mężem podczas oficjalnych wyjść. Małżonkowie kilka lat temu udzielili wspólnego wywiadu i byli gośćmi w programie Pytanie na śniadanie. Tam zdradzili, jak wygląda ich wspólne życie. Okazuje się, że w domu najczęściej Robert Makłowicz gotuje i bierze na siebie obowiązek robienia zakupów, oczywiście kiedy akurat jest w domu. Pani Agnieszka podkreślała, że to mąż ma większą kulinarną wyobraźnię, ale są potrawy, w których ustępuje ukochanej pola pierwszeństwa. Dla całej rodziny najważniejszy jest wspólnie spędzany czas. „Staramy się zawsze jadać obiady razem. Jest ta jedna pora, staramy się zaczekać na siebie. Żeby pobyć te pół godziny razem, żeby dowiedzieć się, co się wydarzyło”, mówiła Agnieszka Makłowicz.

Małżonkowie doczekali się dwóch synów: Mikołaja i Ferdynanda. Starszy kończył w Szwajcarii szkołę gastronomiczno-hotelarską. Mikołaja nikt nie zmuszał do tego wyboru i dziś prowadzi winiarską firmę. Zawsze może liczyć na pomysłowość i pomoc taty. Z kolei Ferdynand wybrał się na studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Robert Makłowicz jest niesamowicie dumny ze swoich synów. „W Szwajcarii takowe szkoły są najlepsze w świecie, więc była to dość kosztowna ekstrawagancja. Niczego mu nie sugerowałem, do niczego nie namawiałem, sam wybrał. Finansowo bolało, ale mam wrażenie, że jest dobrze przygotowany do samodzielnego zawodowego życia. Poza tym inwestycja w edukację własnych dzieci to najlepsza polisa ubezpieczeniowa dla rodziców”, podkreślał w wywiadzie dla Show.

Robertowi i Agnieszce Makłowiczom życzymy wszystkiego dobrego! 

Źródło: Fakt, Pomponik.pl, Gazeta Krakowska, Plejada.pl, Pytanie na śniadanie, VIVA!, wywiad Beaty Nowickiej z 2018 roku,

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Historia miłości Roberta Makłowicza i Agnieszki Makłowicz
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.