Damian Duda 16 stycznia 2017 15:45
1/9
Bill Gates, Jeff Bezos, Warren Buffett, Carlos Slim Helu
Copyright @Getty Images
1/9

Magazyn „Forbes’’ każdego roku publikuje ranking najbogatszych ludzi na świecie. Jest to jedna z najstarszych gazet o tematyce biznesowej. „Forbes’’, który został założony w 1917 roku przez dziennikarza finansowego B.C. Forbesa, jest dziś uważany za najbardziej prestiżowy magazyn.

 

16 stycznia w Davos rozpoczyna się Światowe Forum Ekonomiczne. Jak informuje serwis Wyborcza.pl,  z tej okazji organizacja charytatywna Oxfam – w oparciu o  badania Credit Suisse – obliczyła, że ośmiu najbogatszych ludzi na świecie ma taki sam majątek co połowa biedniejszej populacji kuli ziemskiej.

 

Zobacz, kto znalazł się w rankingu magazynu „Forbes’’.

 

Zobacz też: Dominika Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Aldona Wejchert. Najbogatsze Polki na sesjach z VIVY!

2/9
Bill Gates
Copyright @Getty Images
2/9

Na pierwszej pozycji rankingu znalazł się Bill Gates, założyciel oraz prezes zarządu firmy Microsoft. Należy do grona najpopularniejszych przedsiębiorców okresu rewolucji informatycznej. W ciągu ostatnich 22 lat Gates był na szczycie rankingu najbogatszych ludzi na świecie 17 razy. Jego majątek szacowany jest na 75 mld USD.

3/9
Amancio Ortega
Copyright @Getty Images
3/9

Drugie miejsce w rankingu zajął Amancio Ortega, założyciel grupy Inditex, który jest najbogatszym Europejczykiem. W 1953 roku, w wieku siedemnastu lat, rozpoczął pracę w małym sklepie odzieżowy – La Maja. 22 lata później, w 1975 roku, założył pierwszy sklep ZARA. Do grupy założonej przez hiszpańskiego przedsiębiorce należą takie marki jak: Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home and Uterqüe – 5000 sklepów w 85 krajach. Jego majątek wyceniany jest na 67 mld USD. 

4/9
Warren Buffett
Copyright @Getty Images
4/9

Trzecią pozycję w rankingu zajął Warren Buffett, założyciel funduszu Berkshire Hathaway, który do dziś uważany jest za jednego z najpotężniejszych graczy na giełdzie. Jeszcze w 2008 roku uznawany był za najbogatszego człowieka świata. Dziś jego majątek wyceniany jest na 60,8 mld USD.


 

5/9
Carlos Slim Helu
Copyright @Getty Images
5/9

Czwarte miejsce zajął meksykański przedsiębiorca, Carlos Slim Helú, który jest również właścicielem Telemaxu – firmy telekomunikacyjnej świadczącej usługi w takich krajach jak: Meksyk, Argentyna, Kolumbia, Brazylia. Obecnie jego majątek wynosi 50 mld USD.

6/9
Jeff Bezos
Copyright @Getty Images
6/9

Piątą pozycję w rankingu zajął Jeff Bezos, twórca amerykańskiego przedsiębiorstwa Amazon.com. Jego majątek wyceniany jest na 42,5 mld USD.

7/9
Marc Zuckerberg
Copyright @Getty Images
7/9

Szóste miejsce zajął założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg. Majątek amerykańskiego programisty wyceniany jest na 44,6 mld USD.

8/9
Larry Ellison
Copyright @Getty Images
8/9

Siódmą pozycję w rankingu zajął, Larry Ellison, założyciel amerykańskiego przedsiębiorstwa zajmującego się tworzeniem oprogramowania do szeroko rozumianej obsługi systemów zarządzania bazą danych. Jego majątek wyceniany jest na  43,6 mld USD.

9/9
Michael Bloomberg
Copyright @Getty Images
9/9

Ósme miejsce w rankingu magazynu „Forbes’’ zajął były burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg. Jego majątek wyceniany jest na 40 mld USD.


 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…