Cezary Pazura i Radosław Pazura
Fot. Piotr Hyla / Forum
Z życia gwiazd

Radosław i Cezary Pazurowie: jakie relacje ich łączą? „Byłem pod wielkim wpływem brata”

„Nie zawsze się dogadywaliśmy, ale zawsze świetnie się bawiliśmy”

Marta Nawacka 7 maja 2023 09:57
Cezary Pazura i Radosław Pazura
Fot. Piotr Hyla / Forum

Są jednym z najsłynniejszych aktorskich rodzeństw. Cezary Pazura i Radosław Pazura w dzieciństwie byli ze sobą bardzo blisko, a starszy o siedem lat Czarek chętnie opiekował się młodszym braciszkiem. Dziś oboje mają swoje rodziny i rozwijają kariery. Czy nadal są ze sobą blisko? Jaka relacja łączy obu panów?

Cezary Pazura z bratem, Radosławem Pazurą, w dzieciństwie

Cezary i Radosław Pazurowie są synami Zdzisława Pazury i jego żony Jadwigi. Mężczyzna przed laty uczył śpiewu i prowadził amatorski teatr. Mały Czarek był oczkiem w głowie rodziców i wyczekanym dzieckiem, brakowało mu jednak rodzeństwa. Po siedmiu latach, miesiąc przed jego urodzinami, mama przyszłego aktora wróciła ze szpitala z niemowlęciem. Od tej pory Cezary Pazura był już starszym bratem Radosława. Musiał jednak poczekać parę lat, by móc bawić się z ukochanym braciszkiem.

„Byłem pod wielkim wpływem brata i chciałem go we wszystkim naśladować. Nie zawsze się dogadywaliśmy, ale zawsze świetnie się bawiliśmy”, wspominał po latach relację z bratem Radosław Pazura. Ulubioną zabawą chłopców było wcielanie się w policjantów i złodziei, przy czym rola tego złego najczęściej przypadała młodszemu z braci. Cezary Pazura był w stosunku do niego bardzo opiekuńczy. Pod nieobecność rodziców opiekował się Radkiem, układał go do snu i, oświetlając twarz latarką, opowiadał straszne historie lub czytał „Opowieści niesamowite” Edgara A. Poe. W efekcie przestraszony chłopiec w ogóle nie był w stanie zasnąć.

Cezary Pazura i Radosław Pazura skończyli tę samą szkołę. Starszy z braci rozważał nawet przed maturą pójście do seminarium duchownego. Pilnie się uczył, ale w liceum koleżanki zdawały się nie zwracać na niego uwagi „Byłem najmniejszy w klasie. Traktowały mnie jak niedorozwiniętego”, wspominał. Brat Cezarego Pazury z kolei nie przykładał dużej wagi do swoich świadectw, ale za to był Misterem Szkoły. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem płci przeciwnej. Gdy Radosław Pazura zdał maturę, śladem brata wybrał łódzką filmówkę.

Czytaj też: Adam i Kuba Zdrójkowscy nie utrzymywali ze sobą kontaktu. „Mieliśmy ciche dni przez ostatnie osiem lat”

Cezary Pazura i Radosław Pazura, premiera filmu Weekend, 05.01.2011, Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News

Cezary Pazura i Radosław Pazura, premiera filmu Weekend, 05.01.2011, Warszawa

Cezary Pazura i Radosław Pazura, wernisaż wystawy Anastazji Pazury, 07.10.2021, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Cezary Pazura i Radosław Pazura, wernisaż wystawy Anastazji Pazury, 07.10.2021, Warszawa

Jak wygląda relacja Radosława Pazury z bratem?

Cezary Pazura i Radosław Pazura rozwijali swoje kariery, a z czasem ułożyli także życie prywatne. Młodszy z braci ożenił się z Dorotą Chotecką, starszy poślubił młodszą od siebie o dwie dekady Edytę. To właśnie żony miały sprawić, że poróżnione w przeszłości rodzeństwo znów się do siebie zbliżyło. Żaden z mężczyzn nie chce jednak zdradzić, co w przeszłości było powodem ich konfliktu. Okazuje się, że dziś ich relacje również nie są zbyt bliskie... Jakiś czas temu Edyta Pazura, zapytana na Instagramie przed jednego z fanów o kontakt z bratem męża i jego żoną, odpowiedziała: „Widziałam ich parę razy w życiu, więc ciężko mówić o kontakcie”. Sporo osób zinterpretowało to jako jednoznaczny sygnał, że relacje są dosyć napięte.

„Z dzióbków sobie nie pijemy. (…) Czarek jest ojcem chrzestnym Klary. Ona bardzo go lubi. Wprawdzie nie spotykamy się codziennie, ale gdy już się widzimy, są to miłe chwile. Chcielibyśmy, żeby nasze i jego dzieci również utrzymywały kontakt ze sobą. Czas jednak pokaże, na ile to się sprawdzi”, wyznała zaś Dorota Chotecka w Twoim Stylu. Spotkania obu par najczęściej obfitują w rozmowy o rodzinie. „Jestem ojcem chrzestnym ich Klary, a to jest moja ukochana chrześnica. To jest tak wspaniałe, piękne, mądre dziecko. Takich dzieci to tylko się zazdrości”, zdradza Cezary Pazura w rozmowie z Plejadą.

Dodatkowo bracia wspólnie opiekowali się rodzicami, co także stanowiło jeden z najczęstszych tematów między nimi. „Rozmawiamy też o moich rodzicach, którzy są w nie najlepszej formie. Opiekujemy się nimi rodzinnie, więc to są tematy i wreszcie możemy się nagadać. Jak się spotykamy między scenami, to jest szansa, żeby szybko załatwić sprawy. Tak wygląda życie rodzinne artystów”, dodał w tej samej rozmowie.

„Rodzina to podstawa”, zapewniali zgodnie Cezary Pazura i jego brat, Radosław Pazura. Jednym z wzruszających rodzinnych momentów była dla nich 50. rocznica ślubu rodziców, z okazji której zamówili mszę w ich intencji na Jasnej Górze. Niestety niedawno media obiegła przykra informacja o śmierci pani Jadwigi, mamy braci... Dla obu panów był to wielki cios. „Jest moim punktem odniesienia, fundamentem, wyidealizowanym i najważniejszym wzorcem kobiecości”, mówił w jednym z wywiadów Cezary Pazura o swojej mamie. Teściową pożegnała we wpisie na Instagramie Dorota Chotecka, żona młodszego z braci. „Dzielę się z Wami przykrą wiadomością. 13.01 b.r., dzień przed swoimi urodzinami, zmarła moja druga mama. Teściowa, którą znałam i kochałam od 34 lat. Pogrzeb odbył się 17.01. Wierzę, że jest już w raju. Do zobaczenia Mamo. Od tej chwili nasze życie się zmienia, ale się nie kończy. A my do tej codzienności wracamy już inni... Opiekuj się nami tam z góry”, napisała we wzruszającym poście na Instagramie. 

Prawdopodobnie bracia Pazurowie nie uzgodnili jednak, czy chcą się dzielić z mediami informacją o śmierci mamy. Edyta Pazura także zabrała głos w tej sprawie i na pytanie internauty, czy rzeczywiście jej teściowa zmarła oraz, czy nie obchodzą żałoby odpowiedziała krótko: „Mój mąż nie życzył sobie, aby to była informacja do wiadomości publicznej. Wielka szkoda, że nie zostało uszanowane jego zdanie”. Dodała także, że oboje starają się stawiać wyraźną granicę między życiem prywatnym oraz publicznym. „Żałoby nie obchodzi się na Instagramie. My bardzo jasno stawiamy tu granicę. Nie mamy obowiązku spowiadanie się innym, a tym bardziej robienia sobie PRu wiadomościami, które nie powinny się znaleźć w sferze publicznej. W ciągu 16 lat bycia ze sobą, przechodziliśmy wiele wspólnych tragedii i nigdy się nimi nie dzieliliśmy publicznie z innymi. Mam nadzieję, że to jest jasne i to pierwszy i ostatni raz, gdy odnoszę się do tego”, napisała na Instagramie.  

Zobacz także:  Córka Borysa Szyca zachwyciła na festiwalu Mastercard Off Camera! Tak zmieniła się Sonia Szyc

Cezary Pazura, VIVA! 2/2020
Fot. Edyta Pazura

Cezary Pazura w sesji dla magazynu VIVA!, 2020 rok

Dorota Chotecka, Radosław Pazura, Viva! 6/2016
Fot. Zuza Krajewska

Radosław Pazura i Dorota Chotecka w sesji dla magazynu VIVA!, 2016 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.