Michael Jackson
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Śmiał się do rozpuku, zakrywał twarz kartką i porównał się do Jezusa...

Ujawniono szokujący fragment przesłuchania Michaela Jacksona z 1996 roku

VIVA! 5 lutego 2019 19:58
Michael Jackson
Fot. East News

Zostawił po sobie kilkanaście płyt, jeszcze więcej przebojów i niepowtarzalny styl taneczny, który do dziś odtwarzają artyści na całym świecie. Niestety, poza szeregiem sukcesów Michael Jackson zasłynął też oskarżeniami o molestowanie seksualne dzieci. Temat znów pojawia się w mediach odkąd na Festiwalu Filmowym Sundace opublikowano czterogodzinny dokument zawierający zeznania dwóch kolejnych prawdopodobnie skrzywdzonych przez Króla Popu mężczyzn. Na jednym z brytyjskich portali pojawiło się z kolei wideo z nietypowego przesłuchania Michaela Jacksona…

Dziwne zachowanie Michaela Jacksona w sądzie – wideo

Wspomniany film udostępniony na Daily Mail pochodzi z 1996 roku. To właśnie wtedy trwał proces, w którym Michael Jackson był oskarżony o wykorzystywanie seksualne kilku chłopców. Podczas przesłuchania artysty zostało zadanych mu kilka niewygodnych pytań. Najważniejsze to te, w których Król Popu miał odnieść się do tego, czy molestował trzech chłopców, którzy odwiedzali go w posiadłości Neverland. Wybrzmienie następujących imion i nazwisk: Macaulay Culkin, Jordan Chandler i Brett Barnes, wpływało dziwnie na piosenkarza… Na wideo wyraźnie widać, że 38-letni wtedy Michael Jackson zamiast odpowiadać kręci się na krześle, nerwowo uśmiecha lub zakrywa kartką papieru, by próbować powstrzymać śmiech.

Najbardziej kuriozalny wydaje się jednak fragment, w którym wokalista zaczął porównywać się do Chrystusa. „Jezus powiedział, aby kochać dzieci i być jak dzieci. Być młodym, niewinnym, czystym i honorowym. On zawsze otaczał się dziećmi. I ja zostałem wychowany tak, by go naśladować”, powiedział, a potem przypomniał fragment Biblii, kiedy to apostołowie kłócili się o to kto jest najważniejszy. Jezus nauczył ich wtedy, że największą wartość mają ci, którzy podobni są do dzieci, a nie wysoko postawionych dorosłych. „Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim”, zacytował z pamięci Król Popu.

Piosenkarz odniósł się także do plotek o operacjach plastycznych i jego rzekomej odmiennej orientacji seksualnej. „Jestem czarnym Amerykaninem i jestem z tego dumny. Jestem tym zaszczycony. […] A plotka o wybielaczu to plotka. Nie wybielam mojej skóry. Nie jestem też gejem”, usłyszeli sędziowie zgromadzeni przed Jacksonem.

Przypomnijmy, że ostatecznie zmarły w czerwcu 2009 roku artysta nigdy nie został skazany za dopuszczanie się względem dzieci niedozwolonych czynów. Część osób twierdzi, że to dlatego, iż wszystkim ofiarom płacił ogromne sumy za milczenie… Jaka jest prawda? Tego się już prawdopodobnie nie dowiemy. Co innego jest jednak pewne. Temat będzie w najbliższym czasie powracał wielokrotnie. Najnowszy dokument, którego jednym z bohaterów jest Michael Jackson na pewno rozpocznie dyskusję o jego mrocznej przeszłości od nowa. 

Michael Jackson, proces w 1996 roku
Fot. Screen z DailyMail.com

Michael Jackson
Fot. Vincent Amalvy/East News

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.