Laura Wasser
Fot. Getty images
KULISY ROZWODU

To ona rozwiedzie Brada i Angelinę! Kim jest Laura Wasser?

VIVA! 21 września 2016 15:20
Laura Wasser
Fot. Getty images

Zanim Angelina Jolie i Brad Pitt przeprowadzą rozwód stulecia będziemy świadkami brudnej wojny z wywlekaniem najintymniejszych szczegółów z życia złotej pary. Prawdopodobnie. Bo być może rozwód przebiegnie bez niepotrzebnego rozgłosu. Angelinę reprezentuje Laura Wasser, prawnicza legenda Hollywood, która z powodzeniem rozwiodła właśnie Johnnego Deppa a wcześniej m.in Kim Kardashian-West, Ryana Reynoldsa i Steve’go Wondera. Kim jest amerykańska królowa rozwodów?

W poniedziałek Angelina Jolie wniosła pozew o rozwód po dwóch latach małżeństwa i kolejnych dziesięciu związku z Bradem Pittem. Domaga się wyłącznej opieki nad szóstką dzieci. Brad nie chce się na to zgodzić. Angelinę w sądzie reprezentować będzie Laura Wasser, ta sama która pomogła jej rozwieść się z drugim mężem Billym Bobem Thorntonem w 2003 roku.

Królowa rozwodów

48-letnia mecenas Wasser nazywana przez portal TMZ „disco queen” od „dissolving mariages” - rozwiązywania małżeństw - jest najwybitniejszą specjalistką od rozwodów w Fabryce Snów. Rozwodziła Britney Spears i Gwen Stefani a teraz na tapecie ma sprawę Jennifer Garner i Bena Afflecka. Ostatnio doprowadziła do szczęśliwego końca okrutną batalię między Johnem Deppem a Amber Heard. Aktorka oskarżała męża o pobicie i nadużywanie alkoholu i narkotyków. Na światło dzienne wypływały coraz to nowe, paskudne szczegóły, zanosiło się na długą bezpardonową walkę o wielomilionowy majątek Deppa. Ale gdy sprawa trafiła do sądu para szybko dogadała się. Depp zapłacił Amber 7 milionów dolarów zamiast przewidywanych 200 a ona obiecała więcej nie wypowiadać się na temat ich związku. Jak Laura Wasser tego dokonała? To jej tajemnica.

Zdolna jak tatuś

Jej pełne imię i nazwisko to Laura Alice Wasser - w skrócie L.A.W - prawo, zauważa „The Independent”. Absolwentka Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley jest córką pary prawników. Jej ojciec również specjalizował się w rozwodach, reprezentował m.in Toma Cruise'a gdy rozstawał się z Nicole Kidman i Stevena Spielberga. W jego biurze na ścianie wisi błękitny obraz z napisem „Koniec”.
Laura rzadko reprezentuje klientów, którzy mają mniej niż 10 milionów dolarów na koncie. Za godzinę pracy bierze 850 dolarów.
Uważa, że najważniejsze to ochronić klientów przed wścibską prasą. Jej taktyka to przekonanie stron aby dogadały się zanim do prasy wycieknie zbyt wiele szczegółów, ustalenie ugody jeszcze przed złożeniem papierów rozwodowych.
Melanie Griffith, którą reprezentowała podczas rozwodu z Antonio Banderasem mówiła później: „Pracowaliśmy nad tym przez półtora roku zanim sprawa wyciekła do portalu „TMZ”. Kilka rzeczy, które uzgodniliśmy z Antonio zdecydowaliśmy się usunąć z oficjalnych papierów”.
Laura Wasser doradza też czasem klientom aby wstrzymali się z pozwem bo pracuje akurat nad innymi głośnymi sprawami, a ujawnienie wszystkich w jednym momencie rozproszy uwagę mediów.

Rozwódka z dwójką dzieci

Zawsze podkreśla, że nie jest specjalistką od ratowania związków. „Mówię klientom, że terapeuta byłby tańszy niż ja a po drugie co ja tam wiem. Mam dwoje dzieci z dwoma różnymi mężczyznami. Nie jestem osobą, która może doradzać w sprawach związków!”, opowiadała w wywiadzie.
W 2013 wydała książkę „To nie musi być tak. Jak się rozwieść nie doprowadzając rodziny do ruiny, a siebie do bankructwa”. Powtarza, że nie zamierza więcej wychodzić za mąż. W wywiadzie dla „The Telegraph” powiedziała, że nie zna przepisu na małżeństwo idealne. „Znam się tylko na rozwodach. Nie wiem jak utrzymać małżeństwo”. Czy rozwód Brada i Angeliny przeprowadzi równie doskonale?

 

Polecamy też: Śmierć miłości! Wszystkie powody rozstania Angeliny Jolie i Brada Pitta

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…