Karol Okrasa
Fot. VIPHOTO/East News
URODZINY GWIAZD

Poznali się jeszcze w technikum... Oto historia miłości Karola Okrasy i jego żony Moniki

Dziś szef kuchni kończy 45 lat

Karol Sowa 20 maja 2023 18:01
Karol Okrasa
Fot. VIPHOTO/East News

Jego talent i wizjonerstwo cenią wszyscy. Znany szef kuchni Karol Okrasa przyznawał, że sukces odniósł właściwie dzięki... przypadkowi. Prezenter uwielbianych programów kulinarnych z pewnością nie mógłby rozwijać kariery gdyby nie ukochana żona Monika. Razem doczekali się córeczki Lenki, poznali się jeszcze w czasach szkolnych. Jaki jest ich przepis na miłość i idealny związek? Z pewnością jest w nim szczypta romantyzmu, dużo cierpliwości i kilogramy wsparcia! 

Kim jest żona Karola Okrasy? Historia miłości

Monika Okrasa uwielbia gotować, tak jak jej życiowy partner. Jej mąż opisuje swoją ukochaną jako utalentowaną kucharkę, która bez żadnych problemów mogłaby z nim konkurować w kulinarnych turniejach...

A jak się poznali? Jak sami twierdzą: „Chyba byliśmy sobie z Karolem pisani…Spotkaliśmy się po raz pierwszy na egzaminie do warszawskiego technikum gastronomicznego przy ul. Poznańskiej. Do dziś żartuję, że poszłam tam znaleźć męża, bo przecież nie z pasji do kuchni”, mówiła Monika Okrasa dla czasopisma Pani domu. Przyszły kucharz prawie od samego początku podrywał Monikę. Jednak dopiero w klasie maturalnej zaczęła odwzajemniać jego uczucie. Krótko potem prezenter kulinarny zawiózł ją do domu, aby pokazać jej, że jest dla niego niezwykle ważna. 

Czytaj także: Paulina Młynarska była mężatką cztery razy. Na temat drugiego i trzeciego męża milczy

Karol Okrasa, jego żona Monika i córka Lenka, 2010
Fot. Ania Mioduszewska / Studio69 / Forum

Karol Okrasa, jego żona Monika Okrasa oraz córka Lenka, 2010

Karol Okrasa: dzieci. Córka Lena 

Od 18 lat małżeństwo tworzy zdrową i szczęśliwą relację. Owocem ich miłości jest 14-letnia córka Lena. „Pojawienie się córki diametralnie zmieniło moje życie. Lenka jest i zawsze będzie najważniejsza. Oczywiście oprócz Moniki, czyli żony. Jeśli decydujesz się na małżeństwo i na dziecko, bierzesz pełną odpowiedzialność za te dwie osoby – tak mnie wychowali tato i dziadek. W wielu sytuacjach bywam nadmiernie ostrożny, bo wiem, że wszystko, co dotyka mnie, dotyka też ich. Nie chciałbym, żeby córka musiała kiedyś płacić za moje błędy”, czytamy w tym samym wywiadzie. 

Kucharz opowiedział również, że wraz z małżonką tworzą idealny duet. Właśnie to jest głównym sekretem ich udanej relacji: „Jesteśmy totalnie różni, dzięki czemu idealnie się uzupełniamy. Monia jest bardzo konkretna, poukładana, wręcz pedantyczna. Dla niej świat idealistyczny jest piękny, ale najchętniej poukładałaby go po swojemu. (śmiech) Jest solidnym balansem dla mnie, żyjącego w stylu „flower power”, niezaśmiecającego sobie głowy niepotrzebnymi sprawami”, opowiadał dla magazynu Gala. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:  Aleksandra Niżyńska - co się dzieje z serialową Ulą z Klanu? Zniknęła u szczytu sławy... Dziś ma 37 lat

Karol Okrasa o presji w zawodzie 

Ulubiony kucharz telewidzów stwierdził również, że praca jako szef kuchni nie łatwa. Wiąże się z dużym stresem. Zapytany przez Alicję Szewczyk czy towarzyszy mu w zawodzie presja, mężczyzna odpowiedział: „Ogromna! Jak dobrze zjadłeś, to u Okrasy. Jak źle zjadłeś, to u Okrasy... To, że szef kuchni musi świetnie gotować, jest oczywistą oczywistością. Ale już od dawna ten zawód wymaga również bycia liderem, menedżerem, psychologiem i jak często mówię, matką, żoną i kochanką dla swoich pracowników. Przede wszystkim jednak trzeba umieć zarazić innych pasją. Tak, by chcieli za tobą pójść. I tu zgodzę się z Gordonem Ramsayem – praca w kuchni to praca na skrajnych emocjach. Góra, dół, góra, dół. Raz jedziesz po prostej, za chwilę jest ostry zakręt”, stwierdzał.

Dodał również, że jedynym sposobem na radzenie sobie z tym problemem jest znalezienie pasji oraz realizowanie jej: „Każdy z szefów kuchni ma odskocznię, pasję, która jest absolutnie potrzebna, żeby odreagować. Ja biorę rower i jadę 100, 110 km przed siebie i jest mi lepiej. Mówiąc krótko: „wyjeżdżam” stresy. (śmiech)”, mówił dziennikarce.

Z okazji urodzin kucharza, całej rodzinie życzymy wszystkiego co najlepsze. 

Karol Okrasa
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.