Pogrzeb Marii Koterbskiej
Fot. Artur BARBAROWSKI/East News
OSTATNIE POŻEGNANIE

Pogrzeb Marii Koterbskiej za nami. Legenda polskiej piosenki została pochowana z honorami

Maria Koterbska miała 96 lat

Gabriela Czernecka 22 stycznia 2021 15:12
Pogrzeb Marii Koterbskiej
Fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Pogrzeb Marii Koterbskiej za nami. O godzinie 13.00 w kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej rozpoczęła się msza żałobna w intencji legendy polskiej piosenki. Artystka została pochowana na cmentarzu rzymskokatolickim w parafii pw św. Mikołaja. Pogrzeb miał charakter państwowy, ale zrezygnowano z części honorów. Dlaczego? Wyjaśnia syn Marii Koterbskiej, Roman Frankl.

Pogrzeb Marii Koterbskiej 

Maria Koterbska miała 96 lat. Artystka znana z takich utworów jak Serduszko puka w rytmie cza-cza czy Augustowskie noce odeszła 18 stycznia. O śmierci gwiazdy poinformował prezydent Bielsko-Białej, Jarosław Klimaszewski: „Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej osoby, wybitnej bielszczanki - Marii Koterbskiej. [...] W imieniu wszystkich bielszczan rodzinie Pani Marii i jej najbliższym składam wyrazy współczucia. Świat dziś wiele stracił… Dziękujemy za wszystko Pani Mario. Móc Panią znać, to był prawdziwy zaszczyt”, napisał na Facebooku. Informację chwilę później potwierdził syn artystki, Roman Frankl w rozmowie z Polskim Radiem. Pogrzeb Marii Koterbskiej odbył się 22 stycznia. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 13.00 w kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej.

Maria Koterbska trumna
Fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Pogrzeb miał charakter państwowy, ale jak wyjawił syn Marii Koterbskiej, Roman Frankl, celowo zrezygnowano z części honorów: „Wiem, że mama nie chciałaby mieć pogrzebu z pompą, w obstawie asysty wojskowej”, powiedział w rozmowie z Super Expressem. Podczas uroczystości odśpiewano jedną z najpiękniejszych piosenek Marii Koterbskiej, Parasolki. W ostatnim pożegnaniu artystki uczestniczył tłum fanów i najbliższych jej osób.

Maria Koterbska pogrzeb
Fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Roman Frankl wzruszająco o mamie

W trakcie kazania, jak informuje Super Express, ksiądz zaznaczył, że Maria Koterbska jest inspiracją aby „nie stawiać na bylejakość, na przeciętność. (...) To prawdziwe człowieczeństwo Marii Koterbskiej wyrażało się w cudownych, mocnych, prawdziwych więzach rodzinnych”. Piękne i wzruszające słowa wygłosił także syn artystki: „Będzie mnie jej bardzo brakowało. I gdyby ktoś zapytał mnie, kim chciałbym być w następnym życiu, z pewnością odpowiedziałbym „Znów synem Marii Koterbskiej”, powiedział Roman Frankl.

 Maria Koterbska spoczęła obok ukochanego Jana Frankla, który zmarł 14 lutego 2020 roku. Małżeństwo było ze sobą blisko 80 lat.  

Pogrzeb Marii Koterbskiej
Fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Maria Koterbska ostatnie pożegnanie
Fot. Artur BARBAROWSKI/East News

TAGI #pogrzeb

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.