Artur Orzech wyrzucony z TVP
Fot. ForumGwiazd / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Po odejściu z TVP Artur Orzech znalazł nowe zajęcie: „Skomentuję Eurowizję, jak będę chciał”

Dziennikarz zwrócił się w mocnych słowach do Jacka Kurskiego

Rafał Kowalski 25 kwietnia 2021 15:59
Artur Orzech wyrzucony z TVP
Fot. ForumGwiazd / Forum

Ponad miesiąc temu w trybie natychmiastowym Telewizja Polska zerwała współpracę z Arturem Orzechem. Prezenter był związany ze stacją od 1992 roku. To właśnie wtedy pierwszy raz komentował dla kanału pierwszego Konkurs Piosenki Eurowizji. Dziś wydaje się, że nie ma szans na to, by miłośnik konkursu opowiadał o nim widzom TVP w maju. 57-letni dziennikarz właśnie ruszył z własnym projektem.

Artur Orzech otworzył kanał na YouTube. O czym będzie?

Dziś w sieci zauważono powstały trzy dni temu nowy kanał na YouTubie. Konto prowadzone jest przez Artura Orzecha, co radiowiec potwierdził na swoim koncie na Facebooku. Jak podają Pudelek i Onet, 57-latek załączył w poście link do kanału i zwrócił się do swojego poprzedniego pracodawcy, prezesa Telewizji Polskiej. „Panie Kurski. Zatrzymał się Pan w czasie. Skomentuję Eurowizję, jak będę chciał. Pan mi w tym nie przeszkodzi", można przeczytać na Facebooku.

Z kolei w opisie kanału o nazwie „Artur Orzech” znalazł się kolejny, zbliżony opis: "Wyprzedź prezesa zanim Ci oświadczy, że nie skomentujesz Eurowizji! Na ten moment konto obserwuje ponad 430 osób, które czekają na pierwszy film od dziennikarza.

Jacek Kurski na Eurowizji
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Kto skomentuje Eurowizję w Telewizji Polskiej?

Pod koniec marca Artur Orzech nie stawił się na nagraniach programu Szansa na sukces. Władze stacji podjęły wtedy decyzję o zakończeniu z nim współpracy i zastąpieniu gwiazdora Markiem Sierockim. W uzasadnieniu napisano między innymi: „Zmiana prowadzącego nastąpiła w wyniku niedotrzymania przez Artura Orzecha warunków umowy z TVP. Nieprzewidywalne zachowanie pana Artura Orzecha mogło narazić na niezasłużone przykrości zaproszone dzieci, które przyjechały do TVP specjalnie z Kraśnika, aby wziąć udział w tym nagraniu. Z powodu niedyspozycji i absencji Artura Orzecha, Telewizja Polska narażona została na straty finansowe i wizerunkowe, które powstałyby w przypadku niezrealizowania audycji”, podano w piśmie rozesłanym do mediów.

Wciąż nie wiadomo, kto zatem w maju na kanale pierwszym będzie zapowiadał występy 39 krajów biorących udział w Eurowizji 2021. Prawdopodobnie nie będzie to Artur Orzech. Na giełdzie nazwisk są zatem: Mateusz Szymkowiak czy Marek Sierocki – który zastąpił na razie Artura Orzecha na stanowisku prowadzącego show Szansa na sukces.

Czekamy na kolejne oficjalne informacje. 

ZOBACZ TEŻ: TVP zerwała współpracę z Arturem Orzechem. Dziennikarz nie poprowadzi już Szansy na sukces. Co się stało?

Artur Orzech o Jacku Kurskim
Fot. TVP / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.