Paulina Jaskólska, 2002 rok
Fot. Marek Szymanski / Forum
O NIEJ SIĘ MÓWI

Paulina Jaskólska była gwiazdą MTV Polska. Nagle zniknęła z show-biznesu

Czym się dziś zajmuje?

Olga Figaszewska 30 maja 2022 18:51
Paulina Jaskólska, 2002 rok
Fot. Marek Szymanski / Forum

Paulina Jaskólska była jedną z najpopularniejszych prezenterek MTV Polska. Razem z Maciejem Rockiem poprowadziła program Idol. Po pewnym czasie zniknęła z show-biznesu. Jak wyglądała jej kariera i czym się dziś zajmuje? Czy myśli o powrocie do show-biznesu?

Kariera Pauliny Jaskólskiej

Paulina Jaskólska nie poszła ślady rodziców. Widziała dla siebie inną przyszłość. Zamiast medycyny wybrała dziennikarstwo. Postanowiła gnać za marzeniami i szybko się usamodzielniła. Przeprowadziła się z Poznania do Warszawy. Zanim rozpoczęła wymarzoną pracę dorabiała sprzedając biżuterię, ale to nie było jedyne zajęcie, którego się podejmowała. Na swoim koncie ma także udział w sesjach zdjęciowych. Paulina Jaskólska wiedziała, że będzie wstępowała przed kamerą i wkrótce jej pragnienia miały się spełnić. 

„Potrzebowałam pieniędzy na życie, więc zaczęłam handlować biżuterią, potem zostałam asystentką prezesa w dużej niemieckiej firmie, pracowałam też jako fotomodelka. Ale od początku czułam, że moim przeznaczeniem jest telewizja”, tłumaczyła w wywiadzie dla Echa dnia.

Swoją karierę rozpoczęła w Atomic TV, które przekształciło się w stację MTV Polska. Paulina Jaskólska była pierwszą prezenterką formatu. Szybko zyskała popularność i zwracała na siebie uwagę widzów. Na czerwonym dywanie pojawiała się w odważnych kreacjach, o których rozpisywała się prasa. Poruszenie wywołały także jej sesje dla magazynów: CKM i Playboya. Jeden z nich określił ją „charyzmatyczną prezenterką potrafiącą wykorzystać swą indywidualność w show-biznesie”. W rzeczywistości daleko było jej do skandalistki, którą okrzyknęły ją media. „Niegrzeczna jestem tylko na użytek mediów. Przed kamerami czy obiektywami aparatów fotograficznych mogę zrobić wszystko, ale to nie jestem ja”, tłumaczyła w Gali. W 2002 roku wraz z Maciejem Rockiem poprowadziła finał pierwszej części kultowego programu Idol, a po kilku latach (w 2006 roku) pożegnała się ze stacją MTV Polska.  

Zobacz też: Kibicowała im nawet jej babcia. Oto historia miłości Natalii Kukulskiej i Ryszarda Kunce

Paulina Jaskólska, 2002 rok
Fot. Niemiec/AKPA

Alicja Janosz, Paulina Jaskólska, Maciej Rock, Idol, 2002
Fot. Prończyk/AKPA

Alicja Janosz, Paulina Jaskólska, Maciej Rock, Idol, 2002

Paulina Jaskólska - dlaczego zniknęła z show-biznesu?

Paulina Jaskólska doczekała się córeczki Lilly. Dziewczynka jest owocem związku prezenterki z montażystą, którego poznała w pracy. „Romansowaliśmy ze sobą... Po trzech miesiącach znajomości zrobiliśmy sobie romantyczne wakacje w Rzymie. Lilly jest owocem tej wyprawy”, mówiła w wywiadzie dla Playboya. Jednak ich relacja nie przetrwała próby czasu. Szczęście i miłość prezenterka odnalazła u boku ukochanego, Roberta Kowalskiego, który znany jest jako DJ Nobis. Ta miłość była im pisana. "Miałam dla MTV zrobić wywiad z formacją didżejów Sonic Trip. Do studia przyszło czterech chłopaków. Robert od razu wpadł mi w oko. Potem widywaliśmy się na różnych imprezach, aż w końcu zaczęliśmy się spotykać”, opowiadała w Gali Paulina Jaskólska.

Dodawała, że na początku nie sądziła, że połączy ich coś więcej. A jednak, z czasem przyjaźń przekształciła się w prawdziwe uczucie. Wkrótce zakochani przyrzekali sobie miłość przed ołtarzem. „Na początku nie myślałam o sobie i Robercie jak o potencjalnej parze. Właściwie trudno powiedzieć, jak to się stało, że nasza znajomość przekształciła się w przyjaźń, a ta w coś więcej. To odbyło się w sposób płynny”, mówiła. 

Sprawdź też: Maciej Silski wygrał 4. edycję programu Idol i zniknął z show-biznesu. Czym dziś się zajmuje?

Paulina Jaskólska, 5. urodziny MTV Polska, 11 sierpnia 2005
Fot. AKPA

Paulina Jaskólska, 5. urodziny MTV Polska, 11 sierpnia 2005

Paulina Jaskólska, otwarcie salonu fryzjerskiego Goszcz & Towarek, 2006 rok
Fot. Palicki/AKPA

Paulina Jaskólska, otwarcie salonu fryzjerskiego Goszcz & Towarek, 2006 rok

Paulina Jaskólska ostatni raz pojawiła się na czerwonym dywanie w 2012 rok na otwarciu klubu Utopia. W 2018 roku udzieliła wywiadu, w którym wspominała czasy pracy w mediach. Zdradziła też, jak obecnie wygląda jej życie. „Teraz zawodowo nie robię nic, ponieważ mam dużo dzieci. Jakoś tak wyszło, że w pewnym momencie wymiękłam jeśli chodzi o castingi, walki i pozycje. Nie mam takiego charakteru, żeby się bić o siebie, więc po prostu z tego systemu wyleciałam. A jak się raz wypadnie, to powrót jest praktycznie niemożliwy”, tłumaczyła w wywiadzie dla CGM.PL.

Prezenterka skupia się na budowaniu rodzinnego szczęścia i nie myśli o powrocie. Stara się też nie oglądać telewizji. „Kto się odważy i zatrudni kogoś takiego jak ja? Brakuje mi programu, w którym dissuje się polską muzykę. Chętnie ponabijałabym się z Opola czy z kandydatów na Eurowizję, ale która telewizja to puści... Może wzięliby mnie do jakiegoś kanału tematycznego, ale tam podobno mało płacą", dodawała w odcinku Czerwonej Kartki.

Paulinie Jaskólskiej życzymy wszystkiego, co najlepsze! 

Źródło: TeleShow.wp.pl,   Plejada.pl, Pomponik  

 

Paulina Jaskólska, Robert Kowalski, 2012
Fot. Wojtalewicz Jarosław/akpa

Paulina Jaskólska, Robert Kowalski, 2012

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.