Ryszard Kunce i Natalia Kukulska, festiwal w Sopocie, 1996 rok
Fot. Marcin Michalski / Studio69 / Forum
NIEZWYKŁE HISTORIE

Kibicowała im nawet jej babcia. Oto historia miłości Natalii Kukulskiej i Ryszarda Kunce

Zamieszkali razem, planowali wspólną przyszłość. Dlaczego im nie wyszło?

Konrad Szczęsny 4 grudnia 2022 17:05
Ryszard Kunce i Natalia Kukulska, festiwal w Sopocie, 1996 rok
Fot. Marcin Michalski / Studio69 / Forum

Dla Natalii Kukulskiej rodzina jest największą wartością i to właśnie bliskim wokalistka poświęca każdą wolną chwilą. Dziś jest szczęśliwą żoną Michała Dąbrówki oraz spełnioną mamą trójki dzieci. W latach 90. artystka wiązała jednak swoje życiowe plany z innym mężczyzną... Był nim Ryszard Kunce, autor piosenek. Kibicowała im nawet babcia piosenkarki, Halina Szmeterling. Dlaczego para się rozstała? Nawet po rozpadzie związku zachowali serdeczne, przyjacielskie relacje...

Ryszard Kunce i Natalia Kukulska: połączyło ich młodzieńcze uczucie. Zamieszkali razem

Był rok 1992. Ona była wówczas w liceum. On rozpoczynał studia. Był od niej o trzy lata starszy. Ryszarda Kunce ujęła podobno jej wrażliwość i romantyczne spojrzenie na rzeczywistość. Do tego bardzo charakterystyczna burza loków... Natalia Kukulska w starszym koledze doceniła intelekt oraz wiedzę. Nie da się również ukryć, że był bardzo przystojny: charakterystyczne szaroniebieskie oczy, wysoki, ambitny. Mimo że na początku łącząca ich nić miała znamiona koleżeństwa, szybko przerodziła się w coś więcej. I trudno się dziwić...

Rozumieli się niemal bez słów. Tematów do rozmów nigdy im nie brakowało. Podobno uwielbiali spędzać czas, chodząc na długie spacery nad Wisłę lub po warszawskiej Starówce. Czuli, że ta relacja jest naprawdę wyjątkowa a przy tym ma w sobie wiele z młodzieńczej, niewinnej i intensywnej fascynacji. Natalia Kukulska w końcu postanowiła zaprosić ukochanego do domu i przedstawić go bliskim, zwłaszcza ukochanej „mamobabci”, jak ją nazywała. Halina Szemterling była Ryszardem Kunce nad wyraz zachwycona. Zrobił na niej bardzo dobre wrażenie. Zaczęła im kibicować...

„Natalia była przekonana, że Rysio to jej przeznaczenie i że wyjdzie za niego za mąż. Babcia Halinka, w której mieszkaniu czasem urządzali swoje schadzki, też miała taka nadzieję”, mówił znajomy pary w rozmowie z dziennikarzami „Na żywo” w 2016 roku.

Córka Jarosława Kukulskiego i Anny Jantar czuła wówczas, że jej miejsce jest na scenie. Miała na koncie dwie płyty dla dzieci i jedną z kolędami. Ale wiedziała, że chce spróbować sił także w popowym, uznawanym za dorosły repertuarze. Okazało się, że pomóc jej w tym może ukochany...

CZYTAJ TAKŻE: Historia Adriany Niecko i Sławomira Siezieniewskiego: Byli gwiazdami TVP lat 90-tych, łączyła ich też miłość...

Posiadał talent literacki. Pisał wiersze, świetnie operował słowem. Miał wiedzę. Szybko nawiązała się między nimi nić porozumienia także na polu zawodowym. Podobno godzinami przesiadywali w pokoju Natalii Kukulskiej, burzliwie dyskutując o kolejnych utworach, ich tekstach, tematyce. Dzięki temu w 1996 roku na rynku ukazał się kultowy dziś album „Światło”.

Na 13 znajdujących się na nim utworów aż siedem stworzył właśnie Ryszard Kunce. Gdy ona stanęła na deskach opolskiego amfiteatru, on oklaskiwał ją na widowni. Wiedział, że jest zestresowana, ale też pewna, że chce pokazać inną odsłonę swojej muzycznej wrażliwości. Udało jej się...

Ryszard Kunce i Natalia Kukulska, festiwal w Sopocie, 1996 rok
Fot. Marcin Michalski / Studio69 / Forum

Ryszard Kunce i Natalia Kukulska, festiwal w Sopocie, 1996 rok

Natalia Kukulska i Ryszard Kunce: dlaczego się rozstali? 

Wydawali się nierozłączni. Razem w pracy, razem w życiu. Podobno zamieszkali nawet razem w domu, który artystka wybudowała w Komorowie pod Warszawą. Dziś zapewne zostaliby okrzyknięci przez media „power couple”. Natalia Kukulska była bardzo szczęśliwa. Wydała kolejne świetnie przyjęte przez krytyków i publiczność płyty: „Puls” i „Autoportret”. On tworzył wyjątkowe, zapadające w pamięć teksty. Takie jak choćby ten do „Im więcej ciebie, tym mniej” z muzyką ojca artystki, Jarosława. Romantyczna ballada była jednym z hymnów nastolatków, którzy wychowali się w latach 90. XX wieku.

Ale dziś niektórzy nadają jej również dodatkowy sens. Wersy: „Im więcej już zdarzyło się / tym później mniej zostanie / oszukać próbuję czas / już nie chodzę spać / Każdą z chwil przeżyć chce jeszcze raz” miały być zapowiedzią pewnej rutyny, która wdarła się w tę relację. Czy jednak tak było faktycznie? 

ZOBACZ TAKŻE: Adam i Izabela Małyszowie razem przetrwali największe burze. Oto niezwykła historia ich miłości!

Prawdą jest, że przy pracy nad płytą „Puls”, wydaną w 1997 roku”, Natalia Kukulska poznała Michała Dąbrówkę. Ponoć od razu się polubili i czuli, że się rozumieją. Ale na początku relacja była czysto zawodowa. Razem zagrali trzy trasy koncertowe. Jednak lato 1999 roku i wyjazd do USA coś zmieniły. 

„Lipiec na wschodnim wybrzeżu USA był strasznie gorący. Podejmowaliśmy próby zwiedzania, spacerów, ale po kilku metrach wracaliśmy do hotelu”, wspominał w wywiadzie Michał Dąbrówka. Z kolei Natalia Kukulska ujawniła, że sprawę przesądziły długie rozmowy i dyskusje... nad basenem. „Nie dało się oddychać, spędzaliśmy czas nad basenem. Mieliśmy okazję dobrze się poznać. Nas z Michałem zaczęło coś do siebie przyciągać. Zachorowaliśmy na siebie. Dłuższe niewidzenie powodowało dziwny niepokój. Chcieliśmy być razem. To było bardzo silne”, deklarowała.

Gdy wróciła do Polski, zdecydowała się zakończyć związek z Ryszardem Kunce. Mimo że decyzja była dla niej bardzo trudna, czuła, że to Michał Dąbrówka jest tym mężczyzną, z którym chce spędzić życie.

Ryszard Kunce, koncert Natalii Kukulskiej w klubie Trafic, Warszawa, 29.10.2003 rok
Fot. Marcin Michalski / Studio69 / Forum

Ryszard Kunce, koncert Natalii Kukulskiej w klubie Traffic, Warszawa, 29.10.2003 rok

Natalia Kukulska i Ryszard Kunce: dziś się przyjaźnią

Dla jej byłego partnera był to bolesny cios, ale wiedział, że nic w tej sytuacji nie wskóra. „Rysio bardzo to przeżył. A jeszcze bardziej Natalia, która jest niezwykle wrażliwą osobą i miała wyrzuty sumienia wobec niego. Przestała je odczuwać dopiero wtedy, gdy i Ryszard znalazł swoją drugą połowę i ułożył sobie życie”, wspominał znajomy pary w rozmowie z „Na żywo”.

Dosyć szybko zaczęli budować nową relację – tym razem koleżeńską. I tak jest do dziś... Obecnie nadal zdarza im się współpracować. W 2016 roku Natalia Kukulska zamieściła nawet zdjęcie z byłym ukochanym na profilach w mediach społecznościowych. „Prosto ze studia, gdzie nagrywam piosenkę do nowej produkcji Disneya „Elena z Avaloru”. Efekty naszej współpracy już wkrótce”, podpisała je. To właśnie Ryszard Kunce napisał polskie słowa do tego utworu. Nic dziwnego! Od lipca 2015 roku jest opiekunem artystycznym w The Walt Disney Company na region Europy Środkowo-Wschodniej.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Razem na dobre i na złe. Oto niezwykła historia miłości Katarzyny Skrzyneckiej i Marcina Łopuckiego 

Oboje też ułożyli sobie życie prywatne, założyli rodziny. Artystka wzięła ślub z Michałem Dąbrówką 12. lutego 2000 roku. Cztery miesiące później na świecie pojawił się ich syn Jan. W 2005 roku wokalistka urodziła córkę Annę, zaś na początku 2017 roku na świat przyszło trzecie dziecko pary, Laura. Z kolei Ryszard Kunce ożenił się z Magdaleną, sopranistką w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Doczekali się córeczki Helenki.

Zaś z Natalią Kukulską dziś po prostu się przyjaźnią...  

Źródło: „Dobry tydzień”, „Na żywo”, „Pomponik”.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.