Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum
Historie miłosne

małżeństwem od 19 lat! Oto historia Pauliny Chylewskiej i Marcina Feddka 

Związek dziennikarki sportowej i komentatora piłkarskiego rozpoczął się w klasie maturalnej

Marcjanna Maryszewska 14 października 2022 20:00
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Kochają się i pracują razem od lat. Paulina Chylewska i Marcin Feddek niedawno obchodzili 19. rocznicę ślubu i na co dzień udowadniają, że życie zawodowe wcale nie musi kolidować z życiem miłosnym. Jak wygląda związek dziennikarki sportowej i czołowego komentatora sportowego? Oto kulisy ich niezwykłej relacji, która rozpoczęła się... już w klasie maturalnej!

Paulina Chylewska i Marcin Feddek. Historia miłości

Zdawać by się mogło, że ze względu na specyfikę ich zawodu para poznała się w pracy. Jednak ich wspólna historia rozpoczęła się już w 1997 roku. Paulina Chylewska poszukiwała partnera na studniówkę. Wybór padł na Marcina Feddka, gdyż ten… podobno świetnie tańczył! Informacja o nadzwyczajnych umiejętnościach jej partnera rozniosła się dzięki imprezom w dyskotece, których ten był częstym bywalcem jako członek drużyny piłkarskiej. 

Dziennikarka wspominała początki ich relacji w wywiadzie dla portalu sport.interia.pl: „Wiedziałam, że Marcin istnieje, że jest synem koleżanki mojej mamy i jest ode mnie starszy. Wiedziałam też, że bardzo dobrze tańczy. (...) W każdym razie nie miałam z kim iść na tę studniówkę i wymyśliłam, że pójdę z kimś obcym, żeby mi później od razu dał spokój. Nie w głowie byli mi wtedy chłopcy, bo miałam maturę i musiałam się uczyć. Natomiast okazało się, że Marcin rzeczywiście dobrze tańczy i na tej studniówce świetnie się bawiliśmy.” 

Tymczasem dla starszego o pięć lat chłopaka była to miłość od pierwszego wejrzenia. Musiał nie tylko postarać się o względy Pauliny, która nie miała czasu na związki, ale również zawalczyć o akceptację od przyszłego teścia, który nie był przychylnie nastawiony do adoratorów jego córki. Wkrótce pojawiła się kolejna przeszkoda - wybranka jego serca przeprowadziła z rodzinnej Bydgoszczy do Warszawy.

ZOBACZ TAKŻE: Maria Sadowska szczerze o małżeństwie: „Wcześniej byłam niechętna ślubom. Ale jak ma się dwoje dzieci, to już inna kwestia"

Marcin Feddek nie chciał stracić ukochanej i ruszył za nią do stolicy. Wcześniej planował zostać piłkarzem, lecz kontuzja pokrzyżowała jego plany. Ostatecznie zarówno on, jak i Paulina związali swoje życie ze sportem. Zaczęli razem pracować w redakcji sportowej TVP, a 23 sierpnia 2003 roku wzięli ślub. Para doczekała się dwójki pociech: 15-letniej Leny oraz 11-letniej Niny.

Paulina Chylewska, Marcin Feddek, Warszawa, 9.03.2006

Fot. Rafal Maciaga / Forum

Paulina Chylewska i Marcin Feddek: Gramy w jednej drużynie

Małżeństwo dziennikarzy zna już chyba każdy pasjonat sportu. Karierę zawodową rozpoczęli w podobnym czasie, na dodatek dla tej samej stacji. Początki nie były jednak łatwe, również dla ich relacji. Dziś Paulina Chylewska i Marcin Feddek nie ukrywają, że czasem dochodziło do ciężkich nieporozumień. „Wszystkie konflikty, trudne sprawy rozstrzygaliśmy w domu. Przyszedł moment, że nas to zaczęło męczyć. Mieliśmy poczucie, że nic innego w naszym domu się nie dzieje tylko pracujemy. Bez sensu”, mówiła dziennikarka na łamach sport.interia.pl.

Wtórował jej mąż: „Nie chodziło nawet o to, że ciągle pracowaliśmy, tylko o to, że wszystko, co działo się w redakcji przynosiliśmy do domu. Ta sama grupa znajomych, te same problemy... Właściwie ciągle o tym rozmawialiśmy. Poza tym wtedy byliśmy na podobnej stopie zawodowej, robiliśmy te same rzeczy.”

Paulina Chylewska, Marcin Feddek, Warszawa, 29.03.2014

Fot. VIPHOTO/East News

Później przez jakiś czas pracowali w dwóch osobnych firmach, lecz od 2017 roku oboje współpracują ze stacją Polsat. „Ta zawodowa rozłąka nam się przydała, a teraz od prawie czterech lat pracujemy znowu razem i jest już zupełnie inaczej niż kiedyś”, tłumaczyła dziennikarka w tej samej rozmowie.

Marcin Feddek ma to samo zdanie. Małżonkowie nie ingerują obecnie w swoje sprawy zawodowe, lecz czasem zdarza im się wdać w zaczepki na antenie! „Paulina prowadzi studio, ja albo komentuję mecz, albo robię analizy taktyczne w które Paulina nie ingeruje. Jej zajęciem jest prowadzenie studia i ewentualnie dyskusja z nami. Czasem wynikają z tego zabawne sytuacje, kiedy na meczach Paulina, "wchodzi wirtualnie na stadion" i rozmawiamy ze sobą. Tak jak było ostatnio w Bergamo. Zapytała mnie czy bym postawił na Atalantę a ja odpowiedziałem wprost, że gdybym zastawił cały nasz majątek, to może by coś z tego było” - wspominał. Podkreślił przy tym, że pracując przy tym samym meczu razem z żoną zawsze grają w jednej drużynie.

CZYTAJ TAKŻE: „Jesteśmy ze sobą szczęśliwi” – mówił Andrzej Kopiczyński o swoim związku z Moniką Dzienisiewicz

Paulina Chylewska, Marcin Feddek, Warszawa, 11.12.2017

Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Paulina Chylewska i Marcin Feddek. Życie prywatne i dzieci

Zakochani są małżeństwem od ponad dziewiętnastu lat, a także rodzicami dwóch córek. Paulina Chylewska początkowo nie wierzyła, że jej partner odnajdzie się jako ojciec. Po narodzinach starszej pierwszej pociechy pozytywnie ją zaskoczył!

„Kompletnie nie mogłam sobie wyobrazić Marcina w tej roli. Zawsze był bardzo energiczny i chodził własnymi drogami, nie znosi nudy. Jak mieliśmy wolny dzień, to ja czasem chciałam nie wychodzić z piżamy, a Marcin natychmiast ten dzień planował. Rano pojedziemy pobiegać, potem do znajomych, wieczorem jeszcze coś. Zaskoczył mnie. Jest bardzo troskliwym ojcem”, wyznała przez laty w rozmowie z Galą.

We czwórkę spędzają wiele czasu razem, w duchu sportu i aktywności ruchowej. „Wolny czas spędzamy aktywnie - rower albo rolki z dzieciakami. Kiedy było otwarte lodowisko na PGE Narodowym, często tam bywaliśmy. Dziewczynki uwielbiają jeździć na łyżwach. No i przede wszystkim narty” - opowiadał z kolei Marcin Feddek dla portalu sport.interia.pl.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Tak dziś wyglądają synowie Macieja Kurzajewskiego i Pauliny Smaszcz. To prawdziwi przystojniacy! 

Paulina Chylewska w przeszłości wystąpiła w „Tańcu z Gwiazdami”, z kolei legendarne umiejętności jej męża dały początek ich miłości! Teraz to córki dziennikarzy z zapałem pielęgnują to rodzinne hobby, a rodzice chętnie wspierają ich pasje. Dziennikarz opowiedział o zainteresowaniach swoich pociech: „Obie tańczą w Warsztatowej Akademii Musicalowej, a młodsza córka jest ponadto uczennicą szkoły muzycznej i gra na fortepianie. To jest jej druga pasja, poza tańcem, i tak samo ważna”, zaznaczył.

Jutro Paulina Chylewska świętować będzie 44. urodziny. Tymczasem my życzymy jej wszystkiego najwspanialszego!  

Źródło: Sport.interia.pl, Kobieta.onet.pl, Pomponik.pl

Paulina Chylewska, Marcin Feddek, Warszawa, 25.09.2020

Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Paulina Chylewska, Marcin Feddek, Warszawa, 06.05.2015

Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.