Olga Figaszewska 15 października 2017 10:00
1/5
Paweł Bik, Wystawa
Copyright @materiały prasowe
1/5

Jego prace to sztuka działająca w nurcie przestrzennej abstrakcji geometrycznej. 15 października w internetowej galerii Limited Edition rusza wystawa prac Paula Bika, artysty i architekta wnętrz. Nie możecie tego przegapić!

Zobacz też: Frida Kahlo wciąż fascynuje! Ruszyła wystawa w Poznaniu poświęcona jej twórczości! Co na nich zobaczymy?

 

„DUALIZM W MALARSTWIE”. Autorska wystawa Paula Bika

 

Paul Bik jest uznawany za kontynuatora tradycji spacjalizmu we współczesnej twórczości artystycznej. Urodził się w Polsce. Jednak od kilku lat żyje i pracuje we Włoszech. Po ukończeniu kursów z zakresu projektowania wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych wyjechał do Mediolanu, gdzie prasował w tamtejszym studiu projektowym. Kilka lat temu rozpoczął własną drogę artystyczną. Jego autorska wystawa „Dualizm w malarstwie”, skupia się na akcentowaniu związków pomiędzy architekturą a malarstwem. W pracach artysty zauważamy decydujący wpływ postmodernistycznej, włoskiej zabudowy. Architekt od lat interesuje się lokalną  postmodernistyczną architekturą lat 50. i 60. Stąd odzwierciedlenie fascynacją przestrzenną w jego modernistycznym malarstwie. Geometryczne, przestrzenne struktury wpływają na wyobraźnię widza, którą osiągnięto wykorzystując autorską technikę trójwymiarowości obrazu. Nie da się nie zauważyć ascetycznej - jednobarwnej lub dwubarwnej kolorystyki dzieł, a także intrygującej gry światła i cienia!

 

Czym zaskakuje Paul Bik?

W jego twórczości intrygujący jest nie rezultat końcowy, przyjmujący postać podzielonych harmonijnym labiryntem prostych i kolistych linii przestrzennych, zgeometryzowanych form, ale sam proces doprowadzający do tego niepowtarzalnego wizualnego efektu. Dzieła tworzone są metodą warstwowego naklejania wyciętych z kartonu lub barwionego papieru kształtów, utwardzania ich oraz, w końcu, nakładania farby olejnej lub akrylowej. Na wystawie w Limited Edition zostaną zaprezentowane prace z nowej serii wyjątkowo malowanych spay'em.

 

Polecamy też: Temat nowojorskiej Met Gali w 2018 roku będzie najbardziej kontrowersyjny w historii!

 

Gdzie obejrzymy wystawę?

Paul Bik zrywa z ograniczeniami miejsca i czasu! Prace możemy podziwiać wszędzie, niezależnie od tego, gdzie w danym momencie się znajdujemy na stronie galerii Limited Edition. Oczywiście wystawa online zostanie uzupełniona ekspozycją w atelier Limited Edition na warszawskim Mokotowie, ul. Boboli 6/12.

Wystawę Paula Bika obejrzycie klikając tutaj

 

 

 

Wystawę będzie można oglądać od 15 października 2017 do 31 stycznia 2018 roku w Galerii Limited Edition! Co ciekawe to jedno z pierwszych miejsc w Polsce, które podjęło się organizacji całkowicie wizualnych i skupia czołowych przedstawicieli polskiej i międzynarodowej sceny artystycznej. W ofercie galerii znalazły się prace: Pabla Picassa, Paula Klee, Salvadora Dalego, Marca Chagala, Joana Miró! Jej misją jest promowanie wyselekcjonowanych prac malarstwa, grafiki czy fotografii kolekcjonerskiej. To czwarta wystawa online Galerii Limited Edition. Wcześniej w takiej formie zaprezentowano twórczość wybitnego grafika i ilustratora, Józefa Wilkonia (wystawa Elektroniczne impresje Józefa Wilkonia), oraz rozchwytywanego młodego fotografa, Marcina Ryczka, autora znanej, wyróżnionej m.in. przez Huffington Post fotografii A Man Feeding Swans in the Snow (wystawa The Moment), wybitnej rzeźbiarki Beaty Czapskiej “Czysta forma”. 

 

 

Zobacz też: Słynne nowojorskie muzeum MoMa zapowiada wystawę poświęconą modzie. Poprzednią pokazało… 73 lata temu!

 

W naszej galerii zobaczycie zaledwie kilka wspaniałych dzieł Paula Bika! Zapraszamy!

 

TAGI #wystawa

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.