Patrick Swayze
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Ten taniec wzrusza do łez. Zobacz pierwszy wspólny występ Patricka Swayze'ego i jego żony

Historia ich miłości to gotowy scenariusz na film

Olga Figaszewska 10 grudnia 2019 19:45
Patrick Swayze
Fot. East News

Połączyło ich prawdziwe uczucie, rozdzieliła śmierć. Patrick Swayze poznał żonę na zajęciach tańca, które prowadziła jego mama. Byli nastolatkami. Szybko połączyło ich głębokie uczucie, zrozumienie i miłość do tańca. Jeden z ich wspólnych występów poruszył fanów aktora...

Taniec, który wzrusza do łez

Jako nastolatkowie marzyli, by zostać tancerzami. Ich miłość rozpoczęła się na parkiecie. Lisa wspominała, że Patrick był wysportowanym i rozrywkowym chłopakiem. Całkowite przeciwieństwo nieśmiałej blondynki, która zawsze stawała gdzieś z boku.  

W sieci pojawiło się nagranie z ich pierwszego wspólnego występu na World Music Awards sprzed 23 lat. Był rok 1994. Zakochani  zatańczyli do muzyki  All The Man That I Need. Nagranie z a każdym razem porusza fanów gwiazdora. Występ dostarczył wszystkim wielu emocji i wciąż trudno oderwać wzrok od zakochanych.

Historia miłości Patricka Swayze'ego i Lisy Niemi

Z Lisą Niemi łączyła go prawdziwa miłość. Przez 34 lata  trwali w szczęśliwym związku. Razem szli przez życie i jak każde małżeństwo przeżywali wzloty i upadki. Na ślubnym kobiercu stanęli w 1975 roku, poznali się 5 lat wcześniej i jak wspominał aktor, początkowo Lisa Niemi kompletnie go ignorowała.

Choć próbował znaleźć pocieszenie w ramionach innych kobiet, uczucie do pięknej tancerki nie dawało mu spokoju.  „Przez lata byłem zazdrosnym mężem. Martwiłem się, że Lisa mogłaby mnie zostawić dla innego mężczyzny”, zwierzył się gwiazdor Dirty Dancing w jednym z wywiadów.

W 2003 roku Lisa odeszła od męża. Patrick miał problemy z alkoholem. Dal sobie drugą szansę. Kiedy  kilka lat później zachorował na raka ona trwała przy jego boku. To był prawdziwy egzamin dla ich miłości.„Był zmizerowany, na jego twarzy widać było strapienie wywołane chorobą, jego brzuch nabrzmiał od nagromadzonego płynu. Narzekał, że ma kostki spuchnięte jak stara kobieta. Lecz zawsze, gdy na niego patrzyłam, myślałam, że jest piękny”, pisała w wydanej po śmierci męża książce The worth fighting for Lisa.

Lisa poświęcała się w opiece nad ukochanym. Nie dopuszczała do siebie myśli, że tę walkę oboje mogą przegrać.

,,Jakże jestem wdzięczny, że to właśnie mnie wybrałaś, żeby pokochać. Wiem to, ponieważ dzięki tobie znalazłem swoją duszę. Ujrzałem człowieka, którym chciałem być. Jesteś moją kobietą, moją kochanką, moją powierniczką, moją damą”, napisał w swojej biografii.

W 2009 roku aktor nie przyjmował już chemioterapii.

„Patrick wypowiedział swoje ostatnie słowa w piątek. A moje ostatnie brzmiały: Kocham cię i takie też były jego. W ostatni poranek, był poniedziałek 14 września, Lisa położyła się obok umierającego męża. Wzięła go za rękę. Słuchała jego słabnącego oddechu. O godzinie 10 Patrick przestał oddychać”, napisała  Lisa w książce, którą wydała dwa lata po jego odejściu.  

Patrick Swayze, Lisa Niemi
Fot. COLECTION CHRISTOPHEL/EAST NEWS

Patrick Swayze, Lisa Niemi
Fot. ONS

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.