Katerda Notre Dame płonie
Fot. FRANCOIS GUILLOT/AFP/East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Płonie katedra Notre Dame w Paryżu! 

Budynek stanął w ogniu przed godziną 19.00

Konrad Szczęsny 15 kwietnia 2019 19:45
Katerda Notre Dame płonie
Fot. FRANCOIS GUILLOT/AFP/East News

Francuski Le Monde informuje, że pożar wybuchł o 18:50. Na miejscu pracują jednostki straży, które walczą z żywiołem i próbują opanować sytuację. Jak udało się ustalić AFP, bezpośrednią przyczyną jego wybuchu mogą być prace renowacyjne, trwające w średniowiecznej katedrze Notre Dame. Ogień miał zapłonąć na strychu budowli.

Zdjęcia pożaru katedry Notre Dame

Fotografie i nagrania, które obiegły media, są przerażające. Widać na nich, jak znaczna część budowli stoi w ogniu, zaś nad nią wznoszą się kłęby czarnego dymu. Pożar widoczny jest z daleka. Według informacji podawanych przez francuskie media, najbliższy teren Notre Dame został ewakuowany, póki co nie ma mowy o żadnych ofiarach żywiołu.

Średniowieczna katedra, której dach stoi w ogniu, to zabytek światowej klasy i jedna z wizytówek stolicy Francji. W zeszłym roku władze miejscowego kościoła katolickiego wezwały do pilnej zbiórki funduszy na rzecz ratowania budowli

Prezydent kraju, Emmanuel Macron, odwołał w związku z pożarem orędzie do narodu, które planował dzisiaj wygłosić  

Pożar katedry Notre Dame w Paryżu - zdjęcia
Fot. AP/Associated Press/East News

Pożar katedry Notre Dame w Paryżu - zdjęcia
Fot. AP/Associated Press/East News
 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?