Milionerzy, Tomasz Orzechowski
Fot. TVN, program „Milionerzy"
O TYM SIĘ MÓWI

„Milionerzy”. Kolejny uczestnik wygrał główną nagrodę! Kim jest Tomasz Orzechowski, który odpowiedział na wszystkie pytania? 

„Quizy traktuję jak sport jak taki jogging dla umysłu”

Karol Sowa 20 września 2022 10:05
Milionerzy, Tomasz Orzechowski
Fot. TVN, program „Milionerzy"

Tomasz Orzechowski, tak właśnie nazywa się kolejny zwycięzca ,,Milionerów". Uczestnik miał okazję wystąpić w aż trzech odcinkach. W ostatnim z nich usłyszał pytanie za milion, na które bez problemu odpowiedział. Kim naprawdę jest Tomasz? Jak się okazuje, brał również udział w innych programach.  

Tomasz Orzechowski wygrał główną nagrodę w ,,Milionerach"

14 września w „Milionerach” miał okazję zaprezentować się Tomasz Orzechowski, który szybko skradł serca publiczności. Jego pierwsze pytanie dotyczyło żużla. Mężczyzna nie ukrywał, że nie interesuje się tą dyscypliną sportu. Wtedy postanowił zaufać publiczności, prosząc ich o pomoc. Czas pokazał, że była to dobra decyzja. W drugim odcinku również skorzystał z koła ratunkowego. Gdy walczył o 125 tysięcy złotych zadzwonił do przyjaciółki. To właśnie ona pomogła mu wskazać dobrą odpowiedź. Później zdecydował, że weźmie swoje ostatnie koło ratunkowe - pół na pół. To sprawiło, że znowu poprawnie odpowiedział.

A jak brzmiało pytanie za milion? „Kto w połowie XIX w. skomponował słynną „Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii?”, czytał Hubert Urbański. Tomasz do wyboru miał wówczas cztery odpowiedzi: A - Franciszek Liszt z Raiding, B - Edward Grieg z Bergen, C - Robert Schumann z Zwickau, D - Tekla Bądarzewska z Mławy. Uczestnik koniec końców wskazał poprawną odpowiedź (D), dzięki czemu został kolejną osobą, która wygrała najwyższą kwotę w tym programie.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Maryla Rodowicz szczerze o samotności i byciu singielką: „Odsuwam od siebie ciemne myśli”

Milionerzy, Tomasz Orzechowski
Fot. Instagram/tvn.pl

Kim jest Tomasz Orzechowski? 

Tomasz pochodzi z Łodzi i zajmuje się księgowością. Z czasem okazało się, że ,,Milionerzy to nie jest jego pierwszy teleturniej. W 2020 roku brał udział w programie „Va Banque”. Tam udało mu się wystąpić w aż ośmiu odcinkach (wygrał 64 tysiące złotych). „Jestem mistrzem śniadań, to jest najważniejszy posiłek dnia, według mnie. Uwielbiam to robić. Uwielbiam wstawać wcześnie i po prostu zrobić coś z całego świata, np. wenezuelską arepę. To jest taki placek kukurydziany, w który można włożyć jajko. Idealne śniadanie", zdradzał w 2020 roku. A co zrobił z tamtą wygraną? Chciał przeznaczyć ją na podróż do Nowego Jorku, jednak w programie Milionerzy” powiedział, że nie udało mu się zrealizować tego marzenia.  

Po zakończeniu swojej przygody z programem „Va Banque” Tomasz nie zamierzał się poddawać. Zgłosił się do ,,1 z 10”. Tam w 2021 roku wygrał 10 tysięcy złotych. Jego występ w TVP przeszedł do historii, ponieważ znał odpowiedzi na prawie wszystkie pytania. Zdobył tam aż 533 punktów. Co ciekawe, odpowiadał tak często, że prowadzącemu zabrakło już pytań. W rozmowie ze spidersweb.pl powiedział, że: „Quizy traktuję jak sport jak taki jogging dla umysłu”.  

„Liczę również na to, że wystartuję jeszcze w niejednym teleturnieju, ponieważ to dobre miejsce do radzenia sobie ze stresem, a poza tym dają możliwość poznawania ludzi z pasją. Polecam każdemu taką przygodę", dodawał. 

Z całego serca gratulujemy Tomaszowi Orzechowskiemu. 

CZYTA RÓWNIEŻ: Jarosław Boberek wspomina Gabrielę Kownacką. „Cudownie było pogrzać się chwilę w jej blasku”

Milionerzy, Hubert Urbański
Fot. mat. prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.