Agata Fręś, Agata Kupicha, Piotr Kupicha pierwsza żona
Fot. Wojtalewicz Jarosław AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Popularność zniszczyła ten związek. Oto trudna historia miłości Piotra Kupichy i Agaty Fręś

Pół roku po rozwodzie z pierwszą żoną, muzyk znów został tatą...

Rafał Kowalski 16 marca 2023 14:01
Agata Fręś, Agata Kupicha, Piotr Kupicha pierwsza żona
Fot. Wojtalewicz Jarosław AKPA

Poznali się na długo przed tym, jak zespół Feel zdobył popularność. Oboje skromni, mający wspólne priorytety, wyznający te same wartości. Piotr Kupicha i Agata Fręś tworzyli związek przez 14 lat, w tym przez osiem byli małżeństwem. Doczekali się dwójki dzieci. Jednak wszystko zmienił dynamiczny rozwój kariery formacji. Trasy koncertowe, nieobecność w domu, a wreszcie wyprowadzka wokalisty od żony i latorośli. Medialnym echem odbiła się również wiadomość, że muzyk został tatą pół roku po rozwodzie – był to owoc jego nowego związku. Dziś Piotr Kupicha jest związany z ukochaną Eweliną. Ta historia wstrząsnęła Polską.

Piotr Kupicha – jak poznał pierwszą żonę? Oświadczyny, ślub, dzieci

„Punkowe spodnie, glany, całe wykolczykowane ucho i ciemne włosy”… Tak Piotr Kupicha zapamiętał pierwszy raz, gdy zobaczył swoją przyszłą żonę. Muzyk zauważył Agatę Fręś na imprezie w 1999 roku i od razu poprosił do tańca. Przy muzyce Ricky’ego Martina para spędziła pierwsze wspólne chwile, a po zakończonej zabawie dziewczyna pozwoliła się odprowadzić do domu.

Ich pierwsze randki odbywały się na zmianę z próbami zespołu Sami, który wtedy rozwijał Piotr Kupicha. Agata Fręś dzielnie miała znosić to, że jej nowy ukochany nie ma za wiele czasu. Wkrótce, by mieć go więcej, zakochani postanowili razem zamieszkać. „Mieszkaliśmy wtedy razem w małym mieszkaniu. Studiowaliśmy, pracowałem dorywczo. Dorabiałem w drukarni, skręcałem meble”, mówił Polkom.pl lider Feel.

Czytaj także:  Dorota Chotecka i Radosław Pazura ślub wzięli prawie 20 lat temu: „W naszym związku jest ktoś trzeci. Pan Jezus". Oto ich historia

Agata Fręś, Agata Kupicha, Piotr Kupicha
Fot. Bartlomiej Kudowicz / Forum

Przełomowym momentem w życiu partnerów było Boże Narodzenie 2004. To wtedy piosenkarz poprosił wybrankę o rękę, ukrywając pierścionek zaręczynowy w jednej z bombek. Agata mocno się wzruszyła i od razu przekazała przez telefon radosną informację wszystkim koleżankom. Para szybko zaczęła planować ślub, który przez pozytywny wynik testu ciążowego, odbyło się jeszcze wcześniej, niż pierwotnie zakładano. Na śląskim weselu bawiło się około 50 gości.

Rok 2005 przyniósł narodziny synka, który otrzymał imię Paweł. Niestety rodzina nie miała wiele pieniędzy, bo jedynie około 1000 złotych na miesiąc. Po wielu rozmowach z żoną Piotr Kupicha postawił wszystko na jedną kartę – muzykę. Grupa Feel nagrywała pierwsze piosenki. Latem 2007 roku hity A gdy jest już ciemno, No pokaż na co cię stać czy Jak anioła głos śpiewała już cała Polska. Wokalista zarabiał duże pieniądze, ale żył na walizkach w trasie, zamiast pielęgnować relacje rodzinne.  Na głowie Agaty była cała opieka nad domem...

W międzyczasie w roku 2009 urodził się drugi syn małżeństwa – Adam. Niestety relacje małżonków powoli ulegały coraz większemu ochłodzeniu. Ostatecznie doszło do rozstania. „Ten proces psucia się związku trwał długo. Takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień. Tak można się co najwyżej pokłócić, ale po jednej kłótni nie ma rozwodu. Nie można mieć pretensji do Agaty, mojej byłej żony, że najzwyczajniej w świecie tego nie wytrzymała. Rozumiem ją, że miarka się wreszcie przebrała. Bo wyglądało to tak, że wraca „gwiazda” do domu po dwóch tygodniach nieobecności, ale tylko ciałem, bo myślami już jest w kolejnych miastach, do których się wybiera”, opowiadał muzyk w Grazii.

Czytaj takżeByli razem 3 lata, zanim odkryła jego zdrady. Historia trudnej miłości Michała Wójcika z byłą żoną

Żona poprosiła go o zniknięcie z jej życia z dnia na dzień. „Pewnego mroźnego wieczoru poprosiła, abym się wyprowadził. A ja nie zrobiłem z tym absolutnie nic. [...] Następnego dnia po mojej wyprowadzce Agata zadzwoniła do naszej księgowej, aby ustalić szczegóły podziału majątku”, dodawał Kupicha podkreślając, że rozumiał emocje żony, która nie mogła już wytrzymać tego rodzaju codzienności.

Rodzice Pawła i Adama rozwiedli się pod koniec sierpnia 2013 roku. „Pragniemy Was szczerze poinformować, że z dniem dzisiejszym nasze drogi jako małżeństwa rozchodzą się. Dalej pozostajemy przyjaciółmi i razem troszczymy się o przyszłość i rozwój naszych synków. Prosimy o uszanowanie i zrozumienie tej decyzji”, napisali Agata i Piotr w sieci.

Agata Fręś, Agata Kupicha, Piotr Kupicha
Fot. Natalia DOBRYSZYCKA/East News

Kolejny związek Piotra Kupichy. Druga żona, trzecie dziecko

Nie minęło pół roku, a na świecie pojawiło się kolejne dziecko lidera Feel. 31 stycznia 2014 roku narodziła się Jagoda – owoc związku Piotra Kupichy z drugą żoną. Mowa o modelce i kandydatce na Miss Polonię Ewelinie Sienickiej, którą poślubił w wakacje 2018 roku.

Para nie pokazuje się publicznie. Dlaczego? „Staram się swojej rodziny medialnie nie pokazywać i nie mówić o niej za wiele. Jestem facetem po rozwodzie i obecnie żyję z Eweliną bardzo spokojnie, niemedialnie. […] Najbardziej lubię w ostatnim czasie to, że jest dużo spokoju, spokój ducha, jestem szczęśliwy, doceniam dom, to że wszyscy są zdrowi i dbam o nich. Zestarzałem się. Rockandrollowe życie czasami dzwoni, ale to dojrzewanie jest w tym wszystkim najpiękniejsze. To, że mogę być w miejscu, w którym chcę być, a nie oszukiwać samego siebie", mówił w rozmowie z Dzień dobry TVN. 

„Przyjąłem teraz taką formę, że nie pokazuję się nigdzie z rodziną i myślę, że to bardzo pomaga w codziennym życiu”, dodawał  w Plejadzie.

A jaka jest jego obecna partnerka? „Ewelina jest świadomą kobietą, która zdaje sobie sprawę, że wykonuję zawód artystyczny i wie, że do patrzenia z miłością na publiczność potrzebuję pewnego stanu ducha. To nie jest zawód polegający na podbijaniu pieczątek. Muszę mieć w sobie dobrą energię. Stabilizacja z pewnością mi to daje”, dodał.

Ukochana Piotra Kupicha kieruje własną firmą, zajmuje się branżą beauty. Na Instagramie Eweliny Sienickiej-Kupichy widzimy coraz więcej zdjęć z mężem. „Fajnie móc zabrać męża na imprezę 😄 a nie odwrotnie 🥳”, pisała pod koniec 2022 roku. 

Życzymy wszystkiego dobrego. 

Czytaj także:  Oliwia Bieniuk zadebiutowała na szklanym ekranie. Jak sobie poradziła w serialu Gliniarze

Ewelina Sienicka, 2007

Ewelina Sienicka, Piotr Kupicha
Fot. Eugeniusz Helbert / Forum

Piotr Kupicha z drugą żoną, 2021 lipiec

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?