Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
WSPOMNIENIE

Ujawniono treść ostatnich wiadomości Anny Przybylskiej: „Pisała je, gdy było już bardzo źle

Czytając je, trudno się nie wzruszyć...

Gabriela Czernecka 27 grudnia 2021 10:51
Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Choć zmarła siedem lat temu, wielu wciąż nie może pogodzić się z jej śmiercią. Anna Przybylska miała zaledwie 35 lat, trójkę dzieci, oddanego partnera i… całe życie przed sobą. Niestety choroba odebrała jej szansę ma rozwój kariery i spełnianie kolejnych marzeń. Po siedmiu latach od jej śmierci, wciąż na jaw wychodzą szczegóły z jej życia. W rozmowie z Faktem w 2020 roku reżyser Radosław Piwowarski ujawnił ostatnie wiadomości od Anny Przybylskiej. Czytając je trudno się nie wzruszyć…

Anna Przybylska i Radosław Piwowarski - co ich łączyło?

Anna Przybylska zadebiutowała w filmie Ciemna strona Wenus Radosława Piwowarskiego w 1997 roku. Reżyser zawsze ciepło wypowiadał się o aktorce. Jak mówił w wywiadzie dla magazynu VIVA!: „Ania była moim dzieckiem filmowym, odnalazłem ją, kiedy miała 16 lat i przyjechała na casting do Ciemnej strony Wenus. Była prawdziwą kosmitką, wielkie oczy, ostrzyżone włosy, głos z chrypką jak u Himilsbacha. Dookoła przepiękne dziewczyny, a tu takie coś z niezwykłymi oczami. To nie była łatwa decyzja. Kuba Morgenstern, producent tego filmu, powiedział: „Bierz ją, jak się nie boisz…”. Byłem jej akuszerem od narodzin aż do śmierci, przez tych 20 lat ciągle gdzieś jej towarzyszyłem”. 

Zobacz: Planowali ślub, nie zdążyli go wziąć... Oto historia miłości Anny Przybylskiej i Jarosława Bieniuka

Radosław Piwowarski, VIVA! sierpień 2017, 16/2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Ostatnie wiadomości Anny Przybylskiej

Wówczas nie była jeszcze znaną aktorką, ale jak przyznaje reżyser już wtedy wiedział, że ma to coś. „Wszystkie inne aktorki natychmiast zapominają, w życiu im się nie przypomni, że ktoś im pomógł, nauczył, pokierował, dał role, coś powiedział. A Anka zawsze mówiła, że wszystko mi zawdzięcza. Nawet w takich ostatnich SMS-ach, które sobie zachowałem”, mówił w rozmowie z Faktem w 2020 roku.

Zobacz również: Piwowarski ostro o filmie: „Moja kochana Ania stała się produktem”

Reżyser wspominał, że wciąż ma wiadomości, jakie aktorka do niego wysyłała w ostatnich dniach jego życia. „Wysyłała je, gdy już była w szpitalu i było już bardzo źle, to pisała tak serdecznie do mnie. To było bardzo wzruszające. „Kochany reżyserze, nie damy się, wszystko Tobie zawdzięczam itd.”. Żadnego z nich nie skasowałem do dziś”, mówił poruszony. Czytając treść tych wiadomości ciężko się nie wzruszyć... 

Anna Przybylska z dziećmi i Jarosław Bieniuk z dziećmi
Fot. Iza Grzybowska/MOVE, Zuza Krajewska/LAF AM

Radosław Piwowarski, VIVA! 16/2017, VIVA! sierpień 2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.