Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
WSPOMNIENIE

Ujawniono treść ostatnich wiadomości Anny Przybylskiej: „Pisała je, gdy było już bardzo źle

Czytając je, trudno się nie wzruszyć...

Gabriela Czernecka 6 października 2020 13:15
Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Choć zmarła sześć lat temu, wielu wciąż nie może pogodzić się z jej śmiercią. Anna Przybylska miała zaledwie 35 lat, trójkę dzieci, oddanego partnera i… całe życie przed sobą. Niestety choroba odebrała jej szansę ma rozwój kariery i spełnianie kolejnych marzeń. Teraz po sześciu latach od jej śmierci, wciąż na jaw wychodzą szczegóły z jej życia. Reżyser Radosław Piwowarski ujawnił ostatnie wiadomości od Anny Przybylskiej. Czytając je trudno się nie wzruszyć…

Ostatnie wiadomości Anny Przybylskiej

Anna Przybylska zadebiutowała w filmie Ciemna strona Wenus Radosława Piwowarskiego w 1997 roku. Reżyser zawsze ciepło wypowiadał się o aktorce. Jak mówił w wywiadzie dla magazynu VIVA!: „Ania była moim dzieckiem filmowym, odnalazłem ją, kiedy miała 16 lat i przyjechała na casting do Ciemnej strony Wenus. Była prawdziwą kosmitką, wielkie oczy, ostrzyżone włosy, głos z chrypką jak u Himilsbacha. Dookoła przepiękne dziewczyny, a tu takie coś z niezwykłymi oczami. To nie była łatwa decyzja. Kuba Morgenstern, producent tego filmu, powiedział: „Bierz ją, jak się nie boisz…”. Byłem jej akuszerem od narodzin aż do śmierci, przez tych 20 lat ciągle gdzieś jej towarzyszyłem”. 

Wówczas nie była jeszcze znaną aktorką, ale jak przyznaje reżyser już wtedy wiedział, że ma to coś. „Wszystkie inne aktorki natychmiast zapominają, w życiu im się nie przypomni, że ktoś im pomógł, nauczył, pokierował, dał role, coś powiedział. A Anka zawsze mówiła, że wszystko mi zawdzięcza. Nawet w takich ostatnich SMS-ach, które sobie zachowałem”, mówi w rozmowie z Faktem.

Reżyser wspomina, że wciąż ma wiadomości, jakie aktorka do niego wysyłała w ostatnich dniach jego życia. „Wysyłała je, gdy już była w szpitalu i było już bardzo źle, to pisała tak serdecznie do mnie. To było bardzo wzruszające. „Kochany reżyserze, nie damy się, wszystko Tobie zawdzięczam itd.”. Żadnego z nich nie skasowałem do dziś”, mówi poruszony. Czytając treść tych wiadomości ciężko się nie wzruszyć... 

Anna Przybylska z dziećmi i Jarosław Bieniuk z dziećmi
Fot. Iza Grzybowska/MOVE, Zuza Krajewska/LAF AM

Radosław Piwowarski, VIVA! 16/2017, VIVA! sierpień 2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.