ORŁY 2018

Magdalena Boczarska nagrodzona Orłem za główną rolę kobiecą w Sztuce kochania!

„Wiedziałam, że zmierzę się z niesamowitą postacią”

Weronika Kostyra 15 marca 2018 13:30

Gala wręczenia Orłów 2018 już za nami! Czym są Orły 2018? To nagrody przyznawane przez Polską Akademię Filmową, często określana jest mianem „polskich Oscarów”. W tym roku Magdalena Boczarska za swoją znakomitą rolę w filmie Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej otrzymała Orła za Najlepszą Pierwszoplanową Rolę Kobiecą. Gratulujemy!

Gala Orły 2018: nominowani

Film Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej w reżyserii Marii Sadowskiej został nominowany łącznie w aż pięciu kategoriach: Najlepszy scenariusz – Krzysztof Rak, Najlepsza muzyka – Radzimir Dębski, Najlepsza scenografia – Wojciech Żogała, Najlepsze kostiumy – Ewa Gronowska i Najlepsza główna rola kobieca – Magdalena Boczarska. Rola Michaliny Wisłockiej została doceniona przez publiczność i krytykę…

Orły 2018: Magdalena Boczarska Sztuka kochania

W wywiadzie dla VIVY! aktorka wyznała, że praca nad rolą Michaliny Wisłockiej była dla niej trudna ale też niezwykle satysfakcjonująca:

„Już na etapie przygotowań wiedziałam, że zmierzę się z niesamowitą postacią. Mogę powiedzieć, że to była przygoda mojego życia. Wiedziałam, że muszę dowiedzieć się o Michalinie jak najwięcej. Przygotowując się do roli spotykałam się z jej córką, Krystyną, z jej przyjacielem, profesorem Izdebskim. Dla mnie jej życiorys, niezależnie od tego, że był bardzo barwny, był przede wszystkim tragiczny, niełatwy. Miała tak wiele ciężkich doświadczeń, a tak bardzo pomagała innym i tak pięknie mówiła o miłości i seksie. Była ekspertem, choć niekoniecznie umiała tę wiedzę przełożyć na własne życie”, powiedziała.  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.