forum-0431634477, Andrzej Młynarczyk
Fot. Forumgwiazd.com.pl / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

5 lat temu odszedł z M jak miłość, obchodzi dziś urodziny. Co robi Andrzej Młynarczyk? 

Ulubieniec widzów ma nowe zajęcie...

Rafał Kowalski 8 marca 2022 19:55
forum-0431634477, Andrzej Młynarczyk
Fot. Forumgwiazd.com.pl / Forum

Miał zostać reżyserem, geodetą, lekarzem albo architektem, ale jeśli coś dziś tworzy to wyjątkowe postaci na ekranie. Andrzej Młynarczyk pięć lat temu zdecydował, że nie chce już pracować przy serialu, który dał mu chyba największą popularność. Od czasu M jak miłość według wielu o aktorze ucichło, ale on zaczął spełniać się nie tylko w aktorstwie… Co dziś mu w duszy gra? Sprawdzamy w dniu jego 42 urodzin.

Andrzej Młynarczyk – najważniejsze role, odejście z M jak miłość

W Dniu Kobiet 1980 roku w Krakowie przyszedł na świat Andrzej Młynarczyk. Syn pary inżynierów miał różne marzenia i zawody – w tym barmana – ale ostatecznie postawił na aktorstwo. Ukończył  studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i już w 2002 roku otrzymał pierwszą większą rolę w serialu. Mowa o Plebanii, gdzie wcielił się w Jacka Lenarczyka.

Andrzej Młynarczyk, 2000

Andrzej Młynarczyk, 2000
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum
Andrzej Młynarczyk i Joanna Koroniewska 2008

Andrzej Młynarczyk, Joanna Koroniewska, 2008
Fot. Radoslaw Nawrocki / Forum

Potem przyszedł czas na udział w takich projektach jak: Wielkie ucieczki, Pierwsza miłość, Katyń, Lejdis, Ile waży koń trojański czy Och Karol 2. W międzyczasie od 2007 roku ulubieniec publiczności wcielał się w wyrazistą postać w hicie TVP – M jak miłość. Po dekadzie pracy na tym planie zdecydował się zakończyć tę przygodę i zamknąć wątek Tomasza Chodakowskiego. Czy kiedykolwiek później tego żałował? „Nie. To było też wyjście takie też trochę zawodowe, trochę rozsądkowo-zawodowe. Raczej to było podejście od tej strony zawodowej”, mówił serwisowi Party.pl.

Dodał też, że zdziwiło go jak wiele mediów i widzów odnotowało jego zawodowy krok. „Zrobił się ruch w internecie i w ogóle takie zamieszanie w prasie z racji tego odejścia. I to była taka mieszanka uczuć. Było w tym coś bardzo serdecznego, takiego przyjemnego, że czułem od ludzi, od widzów wielką sympatię. I to było coś przyjemnego, że po tym czasie tych dziesięciu lat grania jest to docenienie i oni lubią tę postać. To było też odejście takie gwałtowne, od razu ja się zdecydowałem i powiedziałem: "no to zamykamy ten wątek"”, przyznał w tej samej rozmowie.

CZYTAJ TEŻOd Idola do polityka. Tak dziś wygląda życie Jakuba Rutnickiego. 43-latek porzucił muzykę dla kariery sejmowej

Przez ostatnie lata Andrzej Młynarczyk nie unikał też propozycji dubbingowych oraz udziału w show. Wystąpił między innymi w Tańcu z gwiazdami, gdzie zajął w 2010 roku ósme miejsce czy w Celebrity Splash, gdzie siedem lat temu skakał z wysokości do basenu i doszedł aż do półfinału.

Andrzej Młynarczyk w Celebrity Splash

Andrzej Młynarczyk, 2015
Fot. Jakub Walasek/REPORTER

Czym dziś zajmuje się Andrzej Młynarczyk? Jest szkoleniowcem

Po zakończeniu przygody z M jak miłość aktor wziął jeszcze udział w takich programach jak Twoja twarz brzmi znajomo czy Ninja Warrior Polska. Jeśli chodzi o aktorstwo w 2020 roku był częścią dwóch seriali: Korona królów i Komisarz Alex. Rok później zaczął wcielać się z postać policjanta w serialu TV Puls o tytule Dzielnica strachu. Aktualnie gwiazdor jeździ też po Polsce ze spektaklem Cudowna terapia.

Kolejnym zajęciem, na którym od niedawna Andrzej Młynarczyk postanowił zarabiać są szkolenia z wystąpień publicznych. Hasło „Zostań mówcą doskonałym” zachęca internautów z reklam, które pojawiają się w mediach społecznościowych. Najbliższe szkolenia odbędą się w Katowicach, Warszawie a także online. Koszt szkoleń, które podajemy za stroną internetową organizującą warsztaty, wynosi od 1100 złotych do 5 tysięcy.

Z opisu na stronie dotyczącej szkoleń dowiadujemy się o aktorze jeszcze więcej – także od strony prywatnej. „Głos i słowo traktuje jak ciągłe wyzwanie w swojej pracy zawodowej. Prawdy poszukuje w każdym aspekcie swojego życia. Z sukcesami prowadzi warsztaty wystąpień publicznych i warsztaty aktorskie. Jest współzałożycielem fundacji „Talentów moc”, zajmującej się pomocą najmłodszym przez art-terapię. Pochodzi z Krakowa, stąd zamiłowanie do gór i wspinaczki, a nad morze ciągnie go żeglarstwo. Sport jest dla niego formą odpoczynku i akumulatorem do pobierania nowych sił. Od niedawna członek zespołu Heksagon, który z początkiem marca rozpocznie autorskie kursy wystąpień publicznych, tak potrzebne i poszukiwane wśród odbiorców”, czytamy w sieci.

Dodatkowo na Instagramie artysty widać zdjęcia z zawodów jeździeckich, podczas których Andrzej Młynarczyk nie tylko jeździ na koniu, ale też i strzela jednocześnie z łuku. W wolnych chwilach lubi też prowadzić szybowiec, skakać ze spadochronu oraz żeglować.

Życie prywatne Andrzeja Młynarczyka, partnerka

Jeśli zaś chodzi o sprawy uczuciowe, to aktor nie udziela wywiadów na ten temat. Kilka lat temu był w związku z Elizą Ziemińska. Architektka wnętrz miała dla aktora porzucić życie w Szwecji i przeprowadzić się do Warszawy. Kilka gazet pisało na początku 2018 roku nawet o tym, że zakochani planują ślub. Żadne z nich nigdy nie potwierdziło jednak tych rewelacji, a dodatkowo wiosną tego samego roku pojawiły się plotki o końcu ich związku. Jaka jest prawda? Tych informacji dzisiejszy jubilat mocno strzeże.

Z okazji urodzin życzymy, by dalej żył w zgodzie ze swoimi zasadami i z niesłabnącą sympatią od widzów. 

SPRAWDŹ TAKŻE: Była gwiazdą You Can Dance, później zniknęła z show-biznesu. Co dziś robi Anna Bosak?

Andrzej Młynarczyk, 2021

Andrzej Młynarczyk, 2021
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.