nina tyrka co dzis robi
Fot. Iza Grzybowska
O TYM SIĘ MÓWI

Nina Tyrka, była ukochana Agustina Egurroli porzuciła taniec. Czym się dziś zajmuje?

Całkowicie zmieniła branżę!

Aleksandra Andrzejak 1 maja 2022 11:51
nina tyrka co dzis robi
Fot. Iza Grzybowska

Talent Niny Tyrki widzowie mogli podziwiać w niejednej edycji programu Taniec z Gwiazdami. Okazuje się jednak, że dawno niewidziana tancerka zmieniła branżę we współpracy z bratem, który również zajmował się tańcem - wcześniej próbowali swoich sił w prowadzeniu szkoły tańca online, jednak pomysł ten spalił na panewce. Nowy wybór rodzeństwa jest zaskakujący! Prawdopodobnie nikt nie spodziewał się, że obiorą taką drogę.

Nina Tyrka i Agustin Egurrola: związek

Nina Tyrka i Agustin Egurrola poznali się w 2007 roku na castingu do Tańca z gwiazdami, prowadzonym przez Austina. Choreograf został jej mentorem w świecie telewizji, a Nina wzięła udział w niejednej edycji tanecznego show. Nieoczekiwanie w 2016 roku zdecydowała o zakończeniu kariery. Do tamtego czasu na parkiecie mogliśmy ją podziwiać w duecie między innymi z Norbim, Marcinem Millerem czy Piotrem Gruszką.

Nina i Agustin byli ze sobą kilka lat, choć nie zdecydowali się na sformalizowanie swojego związku. Owocem ich miłości jest córeczka, dziś 14-letnia Carmen. Dziewczynka jest oczkiem w głowie słynnego choreografa. Ich relacja nie przetrwała próby czasu. Tancerka wyprowadziła się z ich wspólnego mieszkania w 2015 roku. Dziś Agustin jest po ślubie z inną kobietą, z którą doczekał się syna. Za to Nina rozwija się zawodowo... chociaż w innej branży, niż dotychczas.

Zobacz także: Odeszła z Tańca z gwiazdami i została mamą. Jak dziś wygląda Kamila Kajak? 

nina tyrka prowadzi warzywniak
Fot. TRICOLORS/East News

Co dziś robi Nina Tyrka?

Nina Tyrka przez lata była związana z Zawodową Grupą Taneczną Volt. Pracowała także jako instruktorka w Egurrola Dance Studio. Jej brat Piotr również jest tancerzem. Także współpracował z grupą Volt, oraz pracował na stanowisku menedżera we wspomnianej szkole tańca Agustina Egurroli. Nina i Piotr gościli rok temu w porannym show Dzień dobry TVN. W rozmowie z Ewą Drzyzgą i Agnieszką Woźniak-Starak opowiedzieli o tym czym się obecnie zajmują. 

Ze względu na pandemię koronawirusa tancerze musieli zrezygnować z uprawianego zawodu ze względu na ograniczające ich obostrzenia. Nina i Piotr próbowali nawet prowadzić zajęcia taneczne online, jednak taka forma nie spełniała ich oczekiwań. „Prowadząc zajęcia online, nie widzisz ludzi, nie odbierasz ich energii. Nie potrafiłam się tym w stu procentach dzielić” - tłumaczyła Nina.

Zobacz także: Kulisy rozpadu małżeństwa Anny Tomaszewskiej i Andrzeja Grabowskiego. Dlaczego doszło do rozstania?

nina tyrka z bratem prowadza warzywniak
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Nina Tyrka i Waldemar Błaszczyk podczas drugiego odcinka V edycji Tańca z Gwiazdami, 2016

Rodzeństwo postanowiło całkowicie zmienić branżę. Otworzyli sklep z warzywami i owocami. „Wywodzimy się z rodziny warzywniaków. I mama, i tata zajmują się tym od lat. (..) Wiedziałem, co robię” - powiedział w programie Piotr. Nina postanowiła dołączyć do brata. Teraz wspólnie prowadzą biznes.

Mamy ogromne plany. Sprzedawaliśmy pasje i emocje, teraz sprzedajemy warzywa i owoce. Szukałem podobieństw. Po co ludzie przychodzą do warzywniaka? Nie po paprykę czy ziemniaki. Ich marzeniem jest pyszny obiad rodzinny, zdrowie, odchudzanie więc ja nadal spełniam czyjeś marzenia, nadal mogę sprzedawać coś więcej aniżeli rzecz” - dodał Piotr. 

Czy sklep przetrwa trudny czas? Trzymamy kciuki za ich nowy biznes!  

Nina Tyrka, wiosna 2021

Nina Tyrka ma sklep z warzywami
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?