znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
POŻEGNANIE

Nie żyje Józef Boniek. Ojciec Zbigniewa Bońka miał 88 lat

Również był związany z piłką nożną

Redakcja VIVA! 13 grudnia 2019 12:14
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Józef Boniek nie żyje. Polski piłkarz i trener. Ojciec Zbigniewa Bońka zmarł w czwartek 12 grudnia. Miał 88 lat. Józef Boniek również był związany ze sportem - piłką nożną. 

Józef Boniek nie żyje

Jak podała Interia.pl pożegnanie Józefa Bońka odbędzie się w sobotę 14 grudnia o godzinie 13:30 w Bydgoszczy.

,,Mój ojciec grał w piłkę na poziomie pierwszej ligi… Ale, tak prawdę mówiąc, rodzice dbali tylko o to, żebym nie chodził głodny i żeby w szkole było wszystko w porządku. Wprawdzie czasami przypominali, że mam trening, ale nigdy mnie do tego nie popychali. Może widzieli, że mam w sobie tyle optymizmu, tyle chęci bycia piłkarzem, że nie muszą mnie pilnować?", wspominał wywiadzie dla Gali Zbigniew Boniek.

Józef Boniek urodził się 12 marca 1931 roku w Nakle nad Notecią. Swoją przyszłość związał ze sportem. Początkowo występował w barwach Zawiszy Bydgoszcz, na następnie przez kilka lat reprezentował drużynę Polonii Bydgoszcz. W latach 1959–1961 w ekstraklasie rozegrał 60 spotkań. Po zakończeniu kariery  pracował jako trener m.in. w Czarnych Nakło (1966–1968), Unii Solec Kujawski i Gwieździe Bydgoszcz.

Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.  

Źródło: Interia.pl, Onet.pl

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.