Billy Zane w Titanicu jako narzeczony Rose
Fot. CBS via Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

24 lata temu zagrał narzeczonego Rose w filmie Titanic. Tak dziś wygląda Billy Zane

Przystojny?

Rafał Kowalski 19 lutego 2021 06:43
Billy Zane w Titanicu jako narzeczony Rose
Fot. CBS via Getty Images

Nie tylko Kate Winslet i Leonardo Di Caprio stworzyli w kultowym filmie Titanic bardzo zapamiętywalne role. Równie mocno zapadł widzom w pamięci aktor, który wcielił się w narzeczonego filmowej Rose. Billy Zane – bo o nim mowa – na ekranie stworzył bezwzględnego i egoistycznego bogacza, który musiał pogodzić się ze stratą głównej bohaterki. Choć postać Caledona Hockleya nie była lubiana przez widzów Titanica, 30-letni ówcześnie aktor i tak zyskał duże grono fanów. Dziś Amerykanin pochodzenia greckiego ma niemal 55 lat. Jak wygląda?

Aktor z Titanica – Billy Zane – inne role

Choć jego prawdziwe imiona i nazwisko brzmią William George Zane Jr., to większość widzów kojarzy go jako Billy’ego Zane’a. Urodzony w 1966 roku w Chicago aktor rozpoczął swoją karierę od roli Matcha w komedii Powrót do przyszłości. Później przyszły propozycje zagrania w takich produkcjach jak: Martwa Cisza, Miasteczko Twin Peaks czy Bractwo Sprawiedliwych. Zane grał też na Broadwayu w spektaklu muzycznym Chicago.

To jednak rola Caledona Hockley'a w kasowym Titanicu Jamesa Camerona przyniosła mu ogromną sławę i tysiące fanów. Później Amerykanin wystąpił jeszcze w 70 innych produkcjach.

Billy Zane kto to, aktor z Titanica
Fot. CBS via Getty Images

Jak dziś wygląda narzeczony Rose z Titanica?

Przez lata wizerunek Billy’ego Zane zmienił się regularnie. Aktor wierny był przede wszystkim zgolonej na łyso głowie i bardzo krótkiemu, niemal niewidocznemu zarostowi. Właśnie tak w 2012 roku ulubieniec widzów wyglądał między innymi na premierze filmu Titanic w technologii 3D. Ostatnio 54-latek, który 24 lutego 2021 roku będzie obchodził kolejne urodziny, zapuścił z kolei zarost i polubił kaszkiety.

Przystojny bardziej, niż w filmie z 1997 roku? 

Billy Zane w 2012 roku

Billy Zane kiedyś i dziś - zdjęcie 2012
Fot. Dave M. Benett/Getty Images

TAGI #Titanic

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.