Oni wywoływali w mijającym roku ogromne emocje

Konrad Szczęsny 29 grudnia 2019 19:50

Szokowali, zaskakiwali, wywoływali burzliwe dyskusje – te gwiazdy były w mijającym roku na ustach wszystkich. Jedni z powodu głośnych wywiadów, inni dziwnych lub gorszących zachowań, jeszcze inni z powodu skandali sprzed lat, o których ponownie żywo dyskutowali internauci i opinia publiczna. Oto największe skandale 2019 roku!

Największe skandale 2019 roku: czwarty rozwód Michała Wiśniewskiego, Weronika Rosati o przemocy w związku

Tak jak rok temu przy okazji udziału w wiosennej edycji „Tańcu z gwiazdami” cała Polska mówiła o rozstaniu Beaty Tadli i Jarosława Kreta, tak w tym roku bohaterami skandalu byli Dominika Tajner oraz Michał Wiśniewski. Lider Ich Troje miał złożyć pozew rozwodowy z dnia na dzień i właściwie nie komentował powodów takiej decyzji. Jego żona wydawała się na początku mocno zaskoczona, jednak koniec końców potwierdziła informacje dotyczące zakończenia małżeństwa. Oficjalnie do rozwodu doszło we wrześniu. Wokalista ma już nową wybrankę, która spodziewa się dziecka.

Szerokim echem w mediach odbił się wywiad Weroniki Rosati dla „Wysokich Obcasów”, udzielony na początku marca tego roku, dotyczący przemocy, której miała doświadczać z rąk byłego partnera i ojca swojej córki. Sprawa trafiła na wokandę, zaś jej przebieg śledzi nie tylko opinia publiczna w Polsce, lecz także media, które donoszą o każdym nowym zwrocie akcji w tej sprawie... Wydaje się, że ta batalia potrwa jednak znacznie dłużej niż początkowo się wydawało.

Tomasz Sekielski - „Tylko nie mów nikomu” i Filip Chajzer wyśmiewający atak paniki na wizji

Premiera głośnego obrazu braci Sekielskich wstrząsnęła zarówno prawą, jak i lewą stroną sceny politycznej. Ujawniono w nim tożsamość księży, którzy dopuszczali się molestowania seksualnego względem nieletnich. W obrazie wzięły udział zarówno ofiary, jak i oprawcy. Episkopat wystosował list, w którym przeproszono, że nie zdołano należycie zapobiegać aktom pedofilii w Kościele. Echa skandalu dotarły również do Watykanu. Tomasz Sekielski już zapowiedział powstanie drugiej części głośnego filmu.

W ostatnich tygodniach głośno było o zachowaniu Filipa Chajzera w „Dzień Dobry TVN”. Dziennikarz w materiale dotyczącym osób dotkniętych atakami paniki... zaczął symulować takowy na wizji. Jego postawa zbulwersowała widzów oraz internautów, powstała nawet petycja, w której głównym postulatem jest usunięcie prezentera z telewizji śniadaniowej...

Jakimi jeszcze skandalami przez ostatnie miesiące żyła Polska i świat? Tego dowiesz się z poniższej galerii  

1/11
Michał Wiśniewski, Dominika Tajner-Wiśniewska
Copyright @Voyo Bąkiewicz
1/11

Rozwód w atmosferze skandalu, nowa partnerka, która szybko zaszła w ciążę, problemy finansowe a w przypadku Dominiki Tajner zatrzymanie i oskarżenie o wyłudzenie kredytu - o Michale Wiśniewskim i jego było żonie było w mijającym roku naprawdę głośno...

2/11
Weronika Rosati, VIVA! nr 17, sierpień 2019
Copyright @Marlena Bielinska/MOVE
2/11

To drugi tak głośny wywiad, dotyczący przemocy w związku w historii polskiego show-biznesu. Jako pierwsza społeczne tabu przełamała Katarzyna Figura w rozmowie z VIVĄ! Jako druga zrobiła to w tym roku Weronika Rosati na łamach „Wysokich obcasów”.

3/11
Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Copyright @Szymon Szcześniak/LAF AM
3/11

Film „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich o zjawisku pedofilii w Kościele wstrząsnął Polską. Do tej pory obejrzano go w serwisie Youtube 23 miliony razy. Wiadomo również, że powstanie jego druga część. 

4/11
Filip Chajzer, Viva! 2018
Copyright @Adam Pluciński/MOVE
4/11

Także nazwisko Filipa Chajzer przewijało się w mijającym roku przed media w negatywnym kontekście. Wszystko za sprawą udawania ataku paniki na wizji - widzowie „Dzień Dobry TVN” i internauci byli tym zachowaniem oburzeni.

5/11
Kamil Durczok rozstał się z Julią Oleś i zamieszkał z mamą
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
5/11

Dwukrotnie w atmosferze skandalu mówiono w tym roku o Kamilu Durczoku. Raz, gdy w lipcu został zatrzymany przez policję, gdy spowodował kolizję pod wpływem alkoholu. Drugi, gdy zatrzymano go w związku z podrobieniem podpisu żony na wekslu.

6/11
Blanka Lipińska ślub
Copyright @Instagram @blanka_lipinska
6/11

Blanka Lipińska podpadła dziennikarzom za sprawą tego zdjęcia. Wszyscy byli przekonani, że pisarka wzięła ślub z długoletnim partnerem Maciejem Buzałą. Sami zainteresowani tylko podsycali plotki. Koniec końców okazało się, że żadnego ślubu nie było... Jak przyznała celebrytka, reakcja mediów była dla niej dużą lekcją pokory.

7/11
Roman Polański, VIVA! listopad 2013
Copyright @Robert Wolański
7/11

Także dla Romana Polańskiego miniony rok nie był najlepszy. Kolejne oskarżenia o gwałt, oburzenie środowiska filmowego, szczególnie tego we Francji i brak możliwości wzięcia udziału w festiwalu w Wenecji – to tylko niektóre ze skandali, których był bohaterem.

8/11
Maryla Rodowicz i Andrzej Dużyński pozują do zdjęć
Copyright @ONS
8/11

Również nazwisko Maryli Rodowicz wymieniane było w mediach w sensacyjnym kontekście. Wszystko za sprawą rozstania z Andrzejem Dużyńskim, długoletnim partnerem. Artystka ujawniła, że odszedł od niej do młodszej kochanki. Podważyła także deklarowane przez niego problemy ze zdrowiem. A końca tej batalii nie widać...

9/11
Książę Andrzej syn królowej Elżbiety II, Elżbieta II
Copyright @Getty Images
9/11

Syn Elżbiety II, książę Andrzej, został oskarżony o akty pedofilii. Miał współżyć z nieletnią na imprezie zorganizowanej przez nieżyjącego Jeffreya Epstein. Mimo że zaprzeczał, skandal położył się cieniem nie tylko na jego reputacji, lecz także na reputacji całego brytyjskiego dworu.

10/11
Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Copyright @MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME
10/11

Równie głośno było w mijającym roku o Edycie Górniak. Diwa m.in. ostro wypowiedziała się o Cleo, zaś w programie „My way”, w którym odbywała kurs na prawo jazdy (zakończony zresztą sukcesem i zdaniem egzaminu) ujawniła mroczne kulisy swojego małżeństwa z Dariuszem Krupą...

11/11
Meghan markle, księżna Meghan, książę Harry, royal tour, RPA
Copyright @East News
11/11

Nie sposób nie wspomnieć również o księżnej Meghan i księciu Harrym. Mąż byłej aktorki wypowiedział wojnę mediom i pozwał kilka tytułów za publikowanie kłamstw na temat żony. A to podobno spotkało się z negatywnymi reakcjami członków brytyjskiej rodziny królewskiej.... Ich relacje są obecnie bardzo napięte.

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?