Canal + SERIES LAB
Fot. Materiał promocyjny
ZE ŚWIATA SZTUKI

Wyjątkowe święto miłośników seriali! Zobaczcie naszą relację z CANAL+ SERIES LAB

Damian Duda 25 listopada 2017 15:15
Canal + SERIES LAB
Fot. Materiał promocyjny

 

W ostatnim tygodniu października w warszawskim kinie Atlantic odbył się CANAL+ SERIES LAB „Dobra historia to podstawa’’. Wydarzenie to przyciągnęło entuzjastów seriali, a wolne miejsca skończyły się na ponad tydzień przed warsztatami. W programie znalazły się m.in.: panele dyskusyjne, spotkania z twórcami oraz masterclassy z Saarem Yogevem (producent filmów i seriali, m.in. „W imię syna”) i Aleksim Bardym (fiński scenarzysta i producent, m.in. „Tom of Finland”).


Warsztaty CANAL+ SERIES LAB odbiły się szerokim echem wśród miłośników seriali. Na 8 dni przed ich rozpoczęciem, z powodu ogromnego zainteresowania, skończyły się wolne miejsca na oba dni warsztatów. Wydarzenie było znakomitą okazja, by spotkać się z wybitnymi twórcami seriali i poznać sekrety ich pracy.

 

Canal + SERIES LAB
Fot. Materiał promocyjny


Uczestnicy mieli okazję by poznać tajniki tworzenia znakomitych scenariuszy razem z Saarem Yogevem – izraelskim producentem filmów i seriali, m.in. „W imię syna” (Ale kino+) oraz Aleksim Bardy – fińskim scenarzystą i producentem, m.in. „Tom of Finland” (oficjalna selekcja Europejskich Nagród Filmowych 2017). Twórcy zaprezentowali różne sposoby podejścia do pracy nad scenariuszem filmowym. Przedstawili także wskazówki, jak krok po kroku przygotować się do nich, z uwzględnieniem wymogów i ograniczeń medium jakim jest serial.

 

Canal + SERIES LAB
Fot. Materiał promocyjny


Na panelach dyskusyjnych Vincent V. Severski, Joanna Opiat-Bojarska, Marta Zaborowska, Bartosz Szczygielski, Przemysław Semczuk, Agnieszka Płoszaj, Marcin Król oraz Tomasz Konatkowski opowiadali co tak naprawdę inspiruje pisarzy kryminałów i sensacji. Jak się okazało, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dla jednych są to codzienne sytuacje, informacje odszukane przypadkiem w internecie czy historie z przeszłości. Dla drugich jednak „zwykłe”, „codzienne” zbrodnie nie są tematem na powieść, a pisarz zmuszony jest szukać głębiej.


Wydarzenie zorganizowało CANAL+ przy wsparciu Szkoły Wajdy, Uniwersytetu SWPS, Story Lab Pro, Studia Munka SFP oraz Wydawnictwa Czarna Owca.

 

TAGI #Canal+

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.