Canal + SERIES LAB
Fot. Materiał promocyjny
ZE ŚWIATA SZTUKI

Wyjątkowe święto miłośników seriali! Zobaczcie naszą relację z CANAL+ SERIES LAB

Damian Duda 25 listopada 2017 15:15
Canal + SERIES LAB
Fot. Materiał promocyjny

 

W ostatnim tygodniu października w warszawskim kinie Atlantic odbył się CANAL+ SERIES LAB „Dobra historia to podstawa’’. Wydarzenie to przyciągnęło entuzjastów seriali, a wolne miejsca skończyły się na ponad tydzień przed warsztatami. W programie znalazły się m.in.: panele dyskusyjne, spotkania z twórcami oraz masterclassy z Saarem Yogevem (producent filmów i seriali, m.in. „W imię syna”) i Aleksim Bardym (fiński scenarzysta i producent, m.in. „Tom of Finland”).


Warsztaty CANAL+ SERIES LAB odbiły się szerokim echem wśród miłośników seriali. Na 8 dni przed ich rozpoczęciem, z powodu ogromnego zainteresowania, skończyły się wolne miejsca na oba dni warsztatów. Wydarzenie było znakomitą okazja, by spotkać się z wybitnymi twórcami seriali i poznać sekrety ich pracy.

 

Canal + SERIES LAB
Fot. Materiał promocyjny


Uczestnicy mieli okazję by poznać tajniki tworzenia znakomitych scenariuszy razem z Saarem Yogevem – izraelskim producentem filmów i seriali, m.in. „W imię syna” (Ale kino+) oraz Aleksim Bardy – fińskim scenarzystą i producentem, m.in. „Tom of Finland” (oficjalna selekcja Europejskich Nagród Filmowych 2017). Twórcy zaprezentowali różne sposoby podejścia do pracy nad scenariuszem filmowym. Przedstawili także wskazówki, jak krok po kroku przygotować się do nich, z uwzględnieniem wymogów i ograniczeń medium jakim jest serial.

 

Canal + SERIES LAB
Fot. Materiał promocyjny


Na panelach dyskusyjnych Vincent V. Severski, Joanna Opiat-Bojarska, Marta Zaborowska, Bartosz Szczygielski, Przemysław Semczuk, Agnieszka Płoszaj, Marcin Król oraz Tomasz Konatkowski opowiadali co tak naprawdę inspiruje pisarzy kryminałów i sensacji. Jak się okazało, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dla jednych są to codzienne sytuacje, informacje odszukane przypadkiem w internecie czy historie z przeszłości. Dla drugich jednak „zwykłe”, „codzienne” zbrodnie nie są tematem na powieść, a pisarz zmuszony jest szukać głębiej.


Wydarzenie zorganizowało CANAL+ przy wsparciu Szkoły Wajdy, Uniwersytetu SWPS, Story Lab Pro, Studia Munka SFP oraz Wydawnictwa Czarna Owca.

 

TAGI #Canal+

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.