Kim jest Mateusz Żaboklicki? Milionerzy, Mateusz Żaboklicki
Fot. screen Milionerzy/TVN
O NIM SIĘ MÓWI

Mówi o nim cała Polska! Mateusz Żaboklicki w Milionerach nie miał sobie równych

Co wiemy o zwycięzcy teleturnieju?

Olga Figaszewska 12 marca 2024 21:02
Kim jest Mateusz Żaboklicki? Milionerzy, Mateusz Żaboklicki
Fot. screen Milionerzy/TVN

Na  ten moment czekali wszyscy fani Milionerów. W poprzednim odcinku Mateusz Żaboklicki zakończył grę na pytaniu o pół miliona. We wtorek, 12 marca stanął do walki o główną nagrodę i sięgnął po zwycięstwo! Kim jest? Co wiemy o Mateuszu Żaboklickim? Na co przeznaczy wygraną? 

Mateusz Żaboklicki w Milionerach

Mateusz Żaboklicki zapewnił widzom niesamowite emocje. Tłumacz z języków klasycznych błyskawicznie przeszedł przez kolejne etapy Milionerów. Z każdym pytaniem radził sobie bezbłędnie, a przy tym wykorzystał dwa koła ratunkowe. Ostatni odcinek zakończyło pytanie za 500 tysięcy złotych. W którym państwie pasażerska komunikacja kolejowa jest najsłabiej rozwinięta? A: w Chinach, B: w Kolumbii, C: na Węgrzech, D: w Indiach. Poprawna odpowiedź to B. 

Hubert Urbański nie zdążył przeczytać pytania za milion złotych. To oznaczało, że w następnym odcinku Mateusz Żaboklicki powalczy o główną nagrodę. Dziś, 12 marca uczestnik w końcu się go doczekał. Mógł też skorzystać z dwóch kół ratunkowych – zamiany pytania oraz telefonu do przyjaciela.  

Czytaj też:  Czy Andrzeja Grabowskiego i Piotra Grabowskiego łączy coś więcej niż nazwisko? Ujawniamy tajemnice aktorów

Kim jest Mateusz Żaboklicki?
Fot. screen Milionerzy/TVN

Mateusz Żaboklicki - kim jest zwycięzca Milionerów?

Pytanie za milion złotych brzmiało: „Do czworonogów, czyli tetrapodów, nie zaliczamy”: A. Gadów, B. Płazów, C. Ptaków, D. Owadów. Mateusz Żaboklicki wybrał właściwą odpowiedź - owadów!

I stało się! Uczestnik dołączył do grona wielkich zwycięzców Milionerów.

Mateusz Żaboklicki ma 33 lata. To poeta, tłumacz z języków klasycznych i dramatopisarz. Na swoim koncie ma wydany tom poetycki Nucić. Debiut spotkał się z fantastycznym przyjęciem i został uhonorowany Nagrodą im. Kazimiery Iłłakowiczówny. Zdobył też II miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy 2021 roku. Otrzymał też Nagrodę Specjalną, a także Nagrodę Publiczności podczas XXV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina 2019 za projekt tomu.

Na co dzień oddaje się kolejnej pasji. Mateusz Żaboklicki współpracuje jako fotograf z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Prywatnie to szczęśliwy tata dwóch synów i oddany mąż.

Czytaj też: Marcela i Michał Koterscy wzięli bajkowy ślub w Miami. „Przed wyjazdem mieliśmy emocjonalny rollercoaster”

Na co Mateusz Żaboklicki przeznaczy główną nagrodę? 

W rozmowie z Plejadą zwycięzca programu wyznał, jak przygotowywał się do udziału w programie. "Obejrzałem trochę odcinków, żeby lepiej poznać format”, zdradził. 

Wygraną przeznaczy na „bezpieczeństwo, wygodę i przyjemności”. I podkreśla, że nie pamięta już emocji, które towarzyszyły mu podczas odczytywania ostatniego pytania. „Całe doświadczenie było dość surrealne”, opowiadał w Plejadzie.

Gratulujemy!  

 Milionerzy, Mateusz Żaboklicki, Hubert Urbański, FB
Fot. screen za Plejada.pl

Kim jest Mateusz Żaboklicki?
Fot. screen Milionerzy/TVN

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.