Michelle Obama, Barack Obama
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Michelle i Barack Obamowie wystosowali niezwykle poruszający apel do młodych ludzi!

Ich słowa dają do myślenia...

Gabriela Czernecka 9 czerwca 2020 15:52
Michelle Obama, Barack Obama
Fot. Getty Images

Barack i Michelle Obamowie nagrali wyjątkowe wideo, w którym pogratulowali absolwentom ukończenia koledżów. Była para prezydencka zdecydowała się skomentować także obecną sytuację w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób była para prezydencka dołączyła do internetowego projektu Dear Class of 2020. Ich słowa dają do myślenia…

Michelle i Barack Obama przemowa do absolwentów

To chyba ulubiona para prezydencka Amerykanów. Barack i Michelle Obama co jakiś czas udzielają się publicznie, ale robią to tylko z okazji wyjątkowych wydarzeń, jak na przykład promocja książki Michelle. Teraz małżeństwo zdecydowało się pogratulować absolwentom wyższych szkół ich ukończenia i tym samym dołączyć do projektu Dear Class 2020. Tegoroczne uroczystości zakończenia roku akademickiego były kompletnie inne niż zwykle ze względu na pandemię koronawirusa. W tym roku miały one charakter wirtualny i odbyły się w cieniu demonstracji po śmierci George’a Floyda.

„Ktoś kiedyś powiedział: nadzieja to nie jest los na loterii, tylko młot, którego powinniśmy użyć w czasach narodowego kryzysu - po to, by zbić szybkę, wznieść alarm i ruszyć do akcji”, powiedział na nagraniu Barack Obama. „Obecna sytuacja jest przerażająca i niepewna, ale może być także impulsem do przebudzenia, szansą dla waszego pokolenia”, dodaje. 

Kilka słów wypowiedziała także Michelle Obama, wyrażając swoje zaniepokojenie przyszłością kraju: „Ostatnie miesiące wstrząsnęły naszymi podstawami - pandemia zabrała nam naszych najbliższych, a miliony ludzi mierzy się z bezrobociem. Na światło dzienne wychodzą również stare błędy, na których został zbudowany nasz kraj - problem rasy i władzy. Teraz wszyscy się z tym mierzymy”, mówi. „W tej trudnej sytuacji ciężko mi znaleźć odpowiednie słowa, które mogłabym wam przekazać. Jestem tu dziś, żeby porozmawiać z wami nie jako była pierwsza dama, ale jako prawdziwa osoba: matka, mentorka, obywatelka, która zastanawia się nad przyszłością i losami kraju”, dodaje.

Michelle Obama, Barack Obama
Fot. youtube screen

Michelle Obama i Barack Obama postanowili wykorzystać ten moment, by podzielić się z młodymi ludźmi także kilkoma życiowymi wskazówkami. „Po pierwsze, rób to, co uważasz za właściwe, a nie tylko to, czego się od Ciebie oczekuje albo to, co jest łatwe. Nie musisz akceptować tego, co kiedyś uznawane było za normalne. Nie musisz akceptować świata takim, jakim jest. Sam możesz stworzyć świat takim, jakim uważasz, że powinien być”, mówi Barack Obama w nagraniu. Z kolei Michelle wspomniała o tym, że w dzisiejszych trudnych czasach najważniejsza jest szczerość, empatia i integracja, czyli ponadczasowe wartości: „Odpowiednie traktowanie ludzi nigdy cię nie zawiedzie” .

Małżeństwo zakończyło poruszającą przemowę zachęcając młodych ludzi do tego, by nie tracili nadziei i każdego dnia walczyli o lepsze jutro. Ich słowa dają do myślenia, prawda?  

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.