Michał Szpak ma krótkie włosy?
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM się mówi!

Michał Szpak o śmierci mamy: „Straciłem część swojego serca, która już nigdy nie zostanie zastąpiona”

„Przetrwałem dzięki ludziom”

Gabriela Czernecka 20 października 2021 09:44
Michał Szpak ma krótkie włosy?
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Mama Michała Szpaka była dla niego autorytetem i ogromnym wsparciem. Choć od jej śmierci mija sześć lat, wokalista wciąż wspomina ją z ogromnym wzruszeniem. Jak sam przyznawał, była jego mentorką i najważniejszą kobietą w jego życiu. W najnowszym wywiadzie z Bartoszem Sąderem dla Onet.pl, opowiedział o odejściu mamy i temacie śmierci. 

Michał Szpak o śmierci

„Nie wiem, czy tematy żałobne w Polsce są wielkim tabu, natomiast na pewno owiane są wielkim smutkiem. Niechętnie o nich rozmawiamy, ponieważ zazwyczaj dotykają naprawdę bolesnych spraw”, mówi Michał Szpak w najnowszym wywiadzie z Bartoszem Sąderem dla Onet.pl. Gdy kilka lat temu odeszła jego mama, mocno to przeżył. Na jakiś czas wycofał się z życia publicznego. 

Zobacz: Michał Szpak o śmierci ukochanejmamy. Tak relację z nią wspominał w wywiadach

„Nagle zmieniło się całe moje życie. Przez to, że wiele lat mieszkała za granicą, wydaje mi się, że ona nadal tam jest. Mam wrażenie, że w każdej chwili mogę wsiąść w samolot i ją odwiedzić. Później uświadamiam sobie, że jej po prostu nie ma”, zwierzył się przed laty w wywiadzie z magazynem VIVA!.

Mama Michała Szpaka zmarła 9 marca 2015 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Gdy trzy miesiące później wokalista odbierał w Opolu nagrodę za SuperPremierę, zadedykował ją właśnie jej. „Mama pozostała dla mnie wielką inspiracją. Była, jest i będzie najważniejszą kobietą w moim życiu. I nic tego nie zmieni. Przekazali mi z tatą bardzo dużo wartości. Na pewno jestem uparty jak ona”, zapewnił w rozmowie z Damianem Dudą dla magazynu VIVA!.

Michał Szpak o śmierci mamy

Dziś w rozmowie z Bartoszem Sąderem dla Onet.pl mówi wprost: „Sam wolałbym się nie bać śmierci i mam nadzieję, że nie muszę. Oby przyszła w odpowiednim momencie. Jestem bardzo ciekawy - co czeka nas po drugiej stronie. Moim zdaniem dusza nie odchodzi jedynie z tego świata. Tam musi być więcej niż jedno życie”, przyznał. 

Zobacz także: Historia niezwykłej relacji Michała Szpaka z mamą

„Z mamą łączyła mnie nie tylko silna relacja emocjonalna, ale także artystyczna. Dogadywaliśmy się absolutnie na wszystkich płaszczyznach życia. Straciłem część swojego serca, która już nigdy nie zostanie zastąpiona”, dodał. Artysta nie ukrywa, że dopiero moment pochówku uświadomił mu, że to już naprawdę koniec: „Przetrwałem dzięki ludziom. Przez pół roku napotykałem na swojej drodze zupełnie przypadkowych ludzi, którzy wciągali mnie w swój świat i dlatego nieustannie byłem stymulowany nowymi bodźcami - co nie pozwalało mi na dziwne myśli. Natomiast kiedy wracałem do domu, przeżywałem ten stan smutku sam, przerabiając w głowie wiele lekcji, które były dla mnie niezwykle ważne”. (...). Moja mama była kobietą w sile wieku, dlatego tak ciężkie było to pożegnanie i tak ogromna strata, którą odczuwam do dzisiaj. Było mi niezwykle ciężko pogodzić się z tym faktem, a z drugiej strony wiedziałem, że już nic nie mogę zmienić. Moje życie wciąż trwa, wiec muszę wziąć się w garść właśnie dla niej - dla najodważniejszej kobiety na świecie”, mówi Michał Szpak.  

Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017, 13/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017, 13/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.