Michael Buble z synem Noah, Miami, Floryda, 2015
Fot. Kaffee/Monnier, PacificCoastNews/EAST NEWS
Z życia gwiazd

Miał 3 latka, gdy zachorował na raka. Jak dzisiaj wygląda życie synka Michaela Bublé?

„Kiedy spada na ciebie taka wiadomość, czujesz, że umierasz”

Marta Nawacka 28 listopada 2021 14:54
Michael Buble z synem Noah, Miami, Floryda, 2015
Fot. Kaffee/Monnier, PacificCoastNews/EAST NEWS

Gdy media obiegła informacja, że 3-letni synek Michaela Bublé zachorował na raka, jego walkę z chorobą śledził cały świat. Zarówno wokalista, jak i jego żona, Luisana Lopilato, zawiesili swoje kariery, chcąc w pełni skupić się na małym Noah, jego walce o życie i o powrót do zdrowia. Fani artysty wstrzymali oddech, modląc się o to, by chłopiec pokonał nowotwór. Jak dzisiaj wygląda życie rodziny popularnego kanadyjskiego wokalisty?

Choroba syna Michaela Bublé

W 2016 roku popularny wokalista zaskoczył swoich fanów tragiczną wiadomością. Michael Bublé wyznał, że u jego 3-letniego synka, Noah, wykryto nowotwór wątroby. „Jesteśmy zdewastowani ostatnią diagnozą naszego starszego syna, Noah, który obecnie jest na kuracji w Stanach Zjednoczonych. Zawsze dużo mówiliśmy o tym, jak ważna jest dla nas rodzina i nasza miłość do dzieci. Luisana i ja zawiesiliśmy nasze działania zawodowe, by poświęcić jak najwięcej naszego czasu i uwagi temu, by pomóc Noah wydobrzeć. W tym trudnym czasie prosimy tylko o wasze modlitwy i poszanowanie naszej prywatności. Przed nami długa i trudna droga, ale liczymy, że z pomocą rodziny, przyjaciół i fanów na całym świecie, wygramy tę bitwę, jeśli Bóg nam pomoże”, pisał na swoim Facebooku.

3-letni chłopiec przez jakiś czas borykał się z problemami zdrowotnymi. Lekarze na początku podejrzewali u niego mononukleozę i świnkę, jednak okazało się, że niesłusznie. Po zasięgnięciu opinii specjalisty w Los Angeles rodzice Noah, Michael i Luisana, usłyszeli druzgocącą diagnozę: ich mały synek miał nowotwór wątroby i wymagał chemioterapii. Rokowania na szczęście były dobre, a chłopiec miał 90% szans na pokonanie choroby. „Choroba synka wszystko przewartościowała. Dotarło do mnie, że moje wcześniejsze obawy były lękami idioty. Martwiłem się o sprzedaż płyt, o listy przebojów. I w ciągu jednej sekundy wszystko stało się nieważne”, wyznał szczerze artysta.

Zobacz także: Wybitny artysta, wspaniały ojciec i mąż. Michael Bublé obchodzi 44. urodziny!

Michael Buble z synem Noah
Fot. 0000001/Reporter

Michael Bublé z synem Noah

Noah Bublé – powrót do zdrowia

Jakiś czas później siostra Luisany, Daniela Lopilato, potwierdziła, że chłopiec rozpoczął chemioterapię. Początkowo nie dawała ona niestety żadnych efektów. Podjęto więc decyzję o operacji, która ostatecznie uratowała Noahowi życie. To właśnie Daniela jako pierwsza poinformowała o tym, że synek Michaela Bublé wyzdrowiał. Kobieta, jako specjalistka od zdrowego żywienia, dba także o to, żeby Noah miał zdrową i w pełni zbilansowaną dietę. Przez cały czas pobytu chłopca w szpitalu, wokalista codziennie go odwiedzał. Ani razu nie użył jednak słowa „szpital”, mówił synkowi, że znajdują się w pałacu śmiechu. Leczenie Noah przynosiło pozytywne rezultaty i po 7 miesiącach nastąpiła remisja choroby.

Na koncertach Michael Bublé z ogromnym wzruszeniem dziękował swoim fanom za wszystkie słowa wsparcia. Kiedy zniknął śmiertelny strach o dziecko, mężczyzna postanowił wrócić na scenę i przyznał, że zrobiło mu się wstyd, że wcześniej myślał głównie o sobie. „Czułem się zażenowany moim ego. Dotarło do mnie, jaki byłem głupi, przejmując się sprawami bez znaczenia. Pomyślałem, że po nagraniu mojej najlepszej płyty mogę usunąć się w cień (...) Nie opowiem wszystkiego, przez co przeszedłem nawet przyjaciołom, to zbyt bolesne. Byłem w piekle, choć piekło wydaje się miłym miejscem w porównaniu z tym, co przeżywaliśmy. Naprawdę myślałem, że porzucę muzykę, zdrowie mojego dziecka ma absolutny priorytet”.

Czytaj też: Michael Buble kończy karierę! „To moja ostatnia rozmowa”

Michael Buble z żoną i synami, 2016
Fot. 0000001/Reporter

Michael Bublé z żoną Luisaną i synami: Noah i Eliasem

Michael Bublé – choroba syna załamała artystę

W wywiadzie dla Carpool Karaoke Michael Bublé wyznał, jak bardzo dotknęła i załamała go choroba synka. „Wciąż nie jest ze mną dobrze. Stałem się tą siłą, która jakoś pociągnie i podniesie nas, sprawi, że będziemy myśleć pozytywnie. Kiedy pozbyliśmy się nowotworu i zakończyliśmy chemię, po prostu załamałem się z emocji. Do tej pory moja żona pomaga mi się podnieść”.

„Kiedy spada na ciebie taka wiadomość, czujesz, że umierasz. Nie wiem nawet, jak miałem siłę oddychać. Podobnie było z moją żoną, ale ona jest ode mnie silniejsza”, z bólem opowiadał wokalista, kiedy w oficjalnym oświadczeniu oznajmił, że postanowił zakończyć karierę. „Nie mam już siły na cały ten celebrycki narcyzm. Zdecydowałem, że nigdy nie przeczytam swojego nazwiska w druku. To mój ostatni wywiad”, zapowiadał Michael Bublé. Na szczęście, gdy stan Noah był już dobry i nic nie zagrażało jego życiu oraz zdrowiu, wokalista zdecydował się wrócić do muzyki.

Trudne doświadczenia i choroba syna jeszcze bardziej zbliżyły do siebie Michaela Bublé i jego żonę, Luisanę, mimo że i tak stanowili niemal idealną parę. „Choroba Noaha jeszcze bardziej nas zbliżyła. Kiedy coś idzie nie tak, odkrywamy, kim naprawdę jesteśmy. Myślę, że Lu i ja zakochaliśmy się w sobie jeszcze bardziej”, opowiadał mężczyzna. Oprócz Noah, małżeństwo ma jeszcze dwoje młodszych dzieci: syna, Eliasa i córkę Vidę. Zgodnie przyznają, że rodzina i dzieci są dla nich najważniejsze, a Michael wielokrotnie podkreślał, że ojcostwo jest najlepszym, co mu się w życiu przytrafiło. Żałuje, że tak późno został tatą. Wyznał, że nie zdawał sobie sprawy, jak rodzicielstwo cudownie zmienia życie człowieka. Na Instagramie artysty możemy zobaczyć zdjęcia i urocze filmy, na których uwiecznił szczęśliwą rodzinę. 27 sierpnia Noah skończył osiem lat i dziś jest pełnym energii, radosnym oraz zdrowym chłopcem.  

Zobacz również: Wstrząsające wyznanie Michaela Buble o nowotworze 4-letniego synka!

Michael Buble z żoną i dziećmi, 22.04.2021
Fot. face to face/FaceToFace/REPORTER

Michael Bublé z żoną Luisaną i dziećmi: Noah, Eliasem i Vidą

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.