Agnieszka Dygant, Marcin Władyniak, 2001 rok
Fot. Prończyk/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Ich relacja nie przetrwała próby czasu. Kim jest pierwszy mąż Agnieszki Dygant? 

Dlaczego aktorska para się rozstała?

Olga Figaszewska 15 lipca 2022 16:51
Agnieszka Dygant, Marcin Władyniak, 2001 rok
Fot. Prończyk/AKPA

Szczęśliwa mama i partnerka, jedna z najlepszych polskich aktorek. Agnieszka Dygant rzadko wypowiada się na temat życia prywatnego. Tę strefę trzyma z dala od medialnego szumu i woli mówić o swoich zawodowych projektach. Aktorka tworzy wspaniały związek z Patrickiem Yoką, z którym wspólnie doczekała się syna Xaverego. Nie każdy pamięta, że gwiazda była kiedyś mężatką, a wybrankiem jej serca był aktor Marcin Władyniak. Jak wyglądała ich historia?

Agnieszka Dygant i Marcin Władyniak byli małżeństwem. Jak wygląda ich historia?

Poznali się na studiach w szkole filmowej w Łodzi. Połączyła ich wspólna pasja i zainteresowania. Podobno Agnieszka Dygant od razu zwróciła uwagę na swojego przyszłego męża. Zaimponowało jej to, że w przeciwieństwie do innych nie jest zakochany w sobie.

On na początku nie wiedział o jej istnieniu i podobno to aktorka zrobiła pierwszy krok. Marcin Władyniak zaprosił ją na randkę, a każde kolejne spotkanie uświadamiało im, jak świetnie uzupełniają na wielu płaszczyznach.  Tych dwoje coś do siebie przyciągało, a przyjaźń przerodziła się w coś więcej. Agnieszka Dygant czuła, że spotkała właściwego mężczyznę. „Przy takim facecie trudno nie być szczęśliwą, to po prostu ideał”, miała mówić o partnerze.

Zobacz też: Dziecko połączyło ich bardziej niż ślub. Oto historia miłości Agnieszki Dygant i Patricka Yoki

Agnieszka Dygant, Viva! 2007
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek

Agnieszka Dygant w sesji VIVY!, 2007 rok

Marcin Władyniak, 2003 rok, plan serialu Na wspólnej
Fot. AKPA

Marcin Władyniak, plan serialu Na wspólnej, 2003 rok

Rozstanie Agnieszki Dygant i Marcina Władyniaka

Pobrali się jeszcze przed zakończeniem studiów, a następnie podjęli decyzję, że zamieszkają w Warszawie. Pojawiali się na deskach Teatru Powszechnego, unikali czerwonych dywanów i medialnego szumu. Aktorka zaczęła otrzymywać propozycje udziału w kolejnych produkcjach. Zyskiwała sympatię fanów i uznanie branży, a na horyzoncie pojawiały się następne angaże. Mogliśmy podziwiać ją w Na dobre i na złe,  Fali zbrodni, a potem Niani oraz filmie Tylko mnie kochaj.

Marcin Władyniak przyjął rolę w serialu Na Wspólnej. Niestety przestał otrzymywać nowe propozycje aktorskie. Małżonkowie zaczęli się od siebie coraz bardziej oddalać, nie mieli dla siebie tyle czasu.  Agnieszka Dygant pracowała na planie serialu Fala Zbrodni we Wrocławiu, a Marcin Władyniak skupił się na studiach operatorskich w Łodzi. Wcześniej ukończył też dziennikarstwo ze specjalizacją fotografia prasowa na Uniwersytecie Warszawskim. Mówi się, że do ich małżeństwa wkradła się rywalizacja na polu zawodowym. „Mieli dla siebie mało czasu, przestali się rozumieć i walczyć o gasnące uczucie”, donosiły media. 

Czytaj też:  Dzieliło ich 9 lat, połączyło zamiłowanie do muzyki. Oto historia miłości Tomka Makowieckiego i Reni Jusis

Agnieszka Dygant, Marcin Władyniak, 2001 rok
Fot. Prończyk/AKPA

Agnieszka Dygant, Marcin Władyniak, 2001 rok

Ich związek nie przetrwał próby czasu. W 2006 roku doszło do cichego rozwodu. Para rozstała się z klasą, bez wzajemnych oskarżeń. Po wszystkim oboje zaczęli układać swoje życie na nowo. Marcin Władyniak i Agnieszka Dygant nie wracali nigdy do tamtego okresu.

Aktorka zaczęła spotykać się z reżyserem Patrickiem Yoką, z którym współpracowała na planie seriali Fala zbrodni czy Niania. Połączyło ich trwałe uczucie, a owocem ich związku jest syn Xavery.  Od lat tworzą zgrany duet i skupiają się na wychowaniu dziecka. Czy zamierzają wziąć ślub? Agnieszka Dygant nie planuje ponownego zamążpójścia. „Jakoś nie ciągnie mnie do żeniaczki. Zresztą ja bez ślubu czuję się bardziej sexy!”, stwierdziła w tygodniku „Na żywo”. Gwiazda unika też udzielania wywiadów na temat życia prywatnego. „Im mniej się o tym mówi w wywiadach, im rzadziej łazi się na ścianki, tym bardziej się udaje. Przynajmniej tak jest u nas”,  dodawała aktorka. 

Z kolej Marcin Władyniak spełnia się jako operator filmowy. Jak informowała Plejada.pl, aktor doczekał się trójki pociech. 

Byłym małżonkom życzymy wszystkiego, co najlepsze!  

Źródło: Gwiazdy WP.plPlejada.pl , Lelum, Świat Seriali, Pudelek.pl 

Agnieszka Dygant Patrick Yoka, Premiera filmu pt. Służby Specjalne, 2014 rok
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Agnieszka Dygant Patrick Yoka, Premiera filmu pt. Służby Specjalne, 2014 rok
 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…