Melania Trump
Fot. East News
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Melania Trump idzie w ślady Michelle Obamy?

Amerykanie darzą ją coraz większą sympatią...

Weronika Kostyra 8 maja 2018 14:00
Melania Trump
Fot. East News

Początki Melanii Trump w roli pierwszej damy nie były łatwe. Donald Trump od rozpoczęcia prezydentury podejmuje dość kontrowersyjne decyzje polityczne. Jego żonie często zarzucano, że pozostaje bierna i nie angażuje się zbytnio w sprawy społeczne, a jedynie stoi u boku męża. Do tego dochodziły liczne skandale rzucające cień na jej małżeństwo z miliarderem. Świtało dzienne ujrzało wiele plotek o romansach prezydenta USA. Ostatnio jednak Melania Trump może liczyć na dużo większą sympatię Amerykanów.

Melania Trump idzie w ślady Michelle Obamy

Według przeprowadzonego ostatnio sondażu CNN, Amerykanie oceniają teraz Melanię Trump dużo lepiej niż jeszcze kilka miesięcy temu. 57 procent z nich ma o niej pozytywne zdanie. Wciąż jednak nie wyprzedziła swoich poprzedniczek. We wrześniu 2010 roku Michelle Obamę pozytywnie oceniło 62 procent ankietowanych, natomiast Laurę Bush w 2002 roku – aż 67 procent! Twórcy sondażu podkreślają, że przeprowadzono go w dniach 2-5 maja, czyli w okresie, kiedy odżyły plotki o zdradach prezydenta. Wyrażane poparcie może być częściowo wyrazem współczucia wobec pierwszej damy.

Sympatię Amerykanów na pewno jednak zjednuje jej ostatnio zainaugurowana akcja. Melania Trump została patronką inicjatywy „Be Best” („Bądź najlepszy”). Polega ona na wspieraniu dzieci i rodziców w walce z cyberprzemocą. „Melanio, twoja troska o dzieci narodu jest dla nas wszystkich inspiracją”, powiedział uroczyście jej mąż.

Niestety od razu pojawiły się głosy niezadowolenia. Spostrzegawczy zauważyli, że poradnik Melanii Trump do złudzenia przypomina podobną broszurę wydaną przez administrację poprzedniego prezydenta, Baracka Obamy. Grafiki wykorzystane w książeczce „Bądź najlepszy” mają podobny kształt i takie same kolory, jak te z 2009 roku. Broszura zawiera wskazówki, jak rozmawiać z dziećmi o ich obecności w Internecie. Porusza problemy takie jak cyberprzemoc, seks i nadzór dzieci. Jest to inicjatywa jak najbardziej godna pochwały. Niestety od poprzedniej podobnej publikacji różni się jedynie wstępem.

Czy Melania Trump ma jeszcze szansę zdobyć serca Amerykanów? 

Michelle Obama wita się z Melanią Trumpa
Fot. Eastnews

Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.